Ve Strážnici děti putovaly všemi kontinenty

Vydání: 2007/23 Když rodiče mluví dětem do života, 5.6.2007, Autor: Lenka Fojtíková

Na obyvatele všech světadílů bylo možné narazit minulou sobotu ve Strážnici. Doprovodným programem misijní poutě bylo totiž Putování kontinenty, které se uskutečnilo v rámci folklorního festivalu Dětská Strážnice v areálu zdejšího skanzenu.

„Přes pohádku děti přecházejí do konkrétního kontinentu. Pro stanoviště jsme pak vybírali hry a soutěže typické pro daný světadíl. V Austrálii je to například pastevectví, takže si děti mohly vyzkoušet podojit ovečky,“ uvedla hlavní pořadatelka Blažena Bučková. „Je to super. Těžko říct, co se mi líbilo nejvíc, protože všechno bylo skvělé. Nejlepší byl asi hod oštěpem,“ radoval se devítiletý Daniel Gavlas z Frýdku-Místku.
Za úspěšnou akcí, která byla neotřelou prezentací misijního díla, se skrývala perfektně odvedená práce dvou stovek dobrovolníků, kteří přitom za odměnu nedostali ani korunu. Pozvání strážnického kaplana přijalo také několik polských bohoslovců. Na jednom stanovišti zase děti učil bubnovat Jacques Celestin Moliba Bankanza z Konga, který žije v Praze. „Akce přibližuje Čechům neznámé kultury. Je tady fantastická atmosféra. Vůbec jsem nepočítal, že přijde tolik lidí,“ dělil se o dojmy.
Po příjemně prožitém dopoledni plném her a zábavy pod širým nebem následovala přednáška arcibiskupa Jana Graubnera a národního ředitele papežského misijního díla P. Jiřího Šlégra.
Při slavení mše svaté arcibiskup připomněl, že i Česká republika patří mezi misijní území. „Každý z nás by měl být proto misionářem tam, kde je, a přinášet druhým Boha svými skutky čisté lásky,“ řekl arcibiskup. Při mši se jedenadvacet dětí stalo členy misijního klubka. Slavnostním slibem se zavázaly, že se budou každodenně modlit za misie a odřeknou si nějakou sladkost, aby ušetřené peníze mohly poslat potřebným. Závěrečnou tečkou za zdařilou misijní poutí byl benefiční koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou. „Výtěžek akce bude věnován na sirotčinec v Bangladéši, kde žije více než osmdesát sirotků. Už stojí. Teď potřebujeme peníze na chod a vybavení,“ připomněl P. Šlégr.


Sdílet článek na: 

Sekce: Domácí, Zpravodajství, Články

Diskuse

V diskuzi není žádný příspěvek. Diskuze již byla uzavřena.




Aktuální číslo 39 26. září – 2. října 2023

Na křižovatce civilizací v Marseille

Důraz na téma migrace a soužití lidí z různých kultur kladl papež František při svém dvoudenním pobytu ve francouzské Marseille (22. a 23. září). Znovu se tak vydal…

celý článek


Tři kroky k vnitřní svobodě

„Nemůžeme se stát opravdu svobodnými, pokud nepřijmeme, že ne vždy jsme svobodní,“ říká P. Jacques Philippe, který byl letos hlavním hostem na charismatické konferenci v Brně.

celý článek


Najít pokoj v tekuté společnosti

Jak budeme pěstovat dar pokoje my – křesťané 21. století? Tuto otázku rozebíral opat novodvorského trapistického kláštera na Fóru o míru v benediktinském opatství Pannonhalma…

celý článek


Tajemný host, zkouška pro farnost

Když do vaší farnosti přijde nevěřící, čeho si všimne, jak se bude cítit? Bude rozumět tomu, co se kolem děje? A s jakými pocity bude odcházet? Napovědět může nový…

celý článek




Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay