Biskupství přestaví dům na koleje

Vydání: 2023/2 Tři králové přinášejí radost, 10.1.2023, Autor: Lenka Fojtíková

Příloha: Diecézní zpravodajství - Brněnská diecéze

Rozsáhlou rekonstrukci čeká dům v Pellicově ulici v centru Brna pod Špilberkem, jehož majitelem je Biskupství brněnské.


Po revitalizaci vznikne ubytovací komplex Pellico Garden. Vizualizace Urbanon

„V současné době je hotový projekt a vyřizujeme stavební povolení,“ informuje Tomáš Kouřil, projektový manažer společnosti Urbanon, která spravuje některé investice biskupství. Biskupství nyní budovu pronajímá za symbolickou cenu Ženskému spolku Vesna, který zde provozuje šatník.

Po plánované revitalizaci získá Brno v centru města nové ubytování kolejního typu. „Bude určené pro odborníky z nejrůznějších oborů, profesory, studenty, manažery firem i lidi, kteří budou v Brně na dlouhodobé stáži,“ nastínil využití budovy vedoucí ekonom biskupství Petr Zelenka.

Každý ubytovaný dostane k dispozici kompletně vybavenou jednotku, ve které bude i kuchyňská linka se spotřebiči. V budově se počítá také s prádelnou, posilovnou a parkovacími místy.

„Ze zahraničí máme mnoho informací, že jsou tyto projekty velmi úspěšné. Centra všech evropských velkoměst se dlouhá desetiletí vylidňovala. Jakmile se večer zavřely obchody a kanceláře, byl život v centrech těchto měst mrtvý. Toto je jedna z cest, jak sem vrátit život,“ připomíná projektový manažer.

Podle Tomáše Kouřila je velkou výhodou, že je investorem biskupství, které se dívá hodně dopředu. Díky tomu si může dovolit realizovat projekty, které nejsou pro běžné investory komerčně zajímavé. „Nejjednodušší cestou, jak rychle vydělat peníze, je udělat v centru měst kanceláře nebo obchody. Tímto směrem ale biskupství nejde,“ upozorňuje projektový manažer.

LENKA FOJTÍKOVÁ

 

 

Sdílet článek na: 

Sekce: Diecéze, ČlánkyAktuální číslo 5 31. ledna – 6. února 2023

Co popřát novému prezidentovi

Ke gratulacím nově zvolenému prezidentovi ČR Petru Pavlovi se připojují i představitelé církve. „Nevidím vítězné ani poražené voliče. Vidím, že v této volbě vyhrály…

celý článek


Není čas naříkat, ale rozhlížet se

Co je církev? Říkáme, že je Kristovo Tělo – a já věřím, že Bůh jej v tomto světě nenechá zaniknout. Dosud se totiž církev dostala i přes sebevětší krize a byla…

celý článek


Proč nás volby rozdělily a co s tím

Důležitý problém kolem prezidentských voleb je „polarizace společnosti“, tedy to, že se lidé o kandidátech a jejich názorech často hádali a někdy i rozkmotřili. A…

celý článek


A stíháš dělat ještě něco?

S narozením prvního potomka si maminky začnou klást otázky: Neztratím se v nekonečném kolotoči krmení, přebalování a péče o domácnost? A kde najdu čas pro sebe, manžela, Boha?

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay