Diskuse

Vteřiny ohně a dny umírání lze interpretovat i kladně, ale

23.1.2013 22:17 vložil Michal

lidský život je celistvý. Tu mne napadá Husovská tradice v jeho mládí, představa zlomu za každou cenu, nemožnost couvnout. Reformace rozvolnila nejen sociální uspořádání, i jedinec může měnit svět. Tu příklon k socialismu, k socialistickému hnutí studentů, je mi obzvlášť bolestný, komu ještě po ´68 nesvitlo, jak moc funguje? Zoufalství z ruska potvrzuji, byl jsem tam o deset let později než on a kondensovaná hrůza i v tuto chvíli budí tachykardii. Socialista mění svět, to nefunguje, tak nemění sebe, ale sebe ničí. Kladné motivy zmíněny jinde, ale byla to smrt nevítězná. Za týden klid, všední jistoty silnější. Po letech jako mýtus oživeno a použito jako argument proti establišmentu. Propad záhy podobný. Dnes ještě kampaň, mladí opět ruku v ruce, musae spíše silent.


Reagovat v této diskusi může jen registrovaný uživatel. V případě zájmu se registrujte ZDE. Pokud jste již registrován/a, můžete se přihlásit ZDE.Aktuální číslo 33 9. – 15. srpna 2022

Tisíce mladých lidí míří do Hradce Králové

Tento týden v Hradci Králové probíhá dlouho připravované Celostátní setkání mládeže, jež se koná jednou za pět let.

celý článek


Nechat se proměnit na Mladifestu

„Na dovolenou do vlastního srdce“ pozval papež František účastníky letošního festivalu mládeže Mladifest na známém hercegovském poutním místě Medžugorji.

celý článek


Je třeba, abychom je brali vážně

V salesiánské komunitě v Brně-Žabovřeskách se P. Libor Všetula věnuje mladým lidem už deset let.

celý článek


Kam kráčíš, člověče?

Kromě toho, že jsem knězem, jsou rána, kdy kolem druhé nebo třetí vstávám a jdu řídit autobus pražské MHD. Jsem člověk jako každý jiný.

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay