Život Charity na fotografi cké výstavě

Vydání: 2021/37 Školy znovu přivítaly žáky, 7.9.2021, Autor: Radek Gális

Příloha: Diecézní zpravodajství - Českobudějovická diecéze

Fotografická výstava Můj svět začala minulou středu v křížové chodbě bývalého dominikánského kláštera na Piaristickém náměstí. Potrvá až do konce září.

 
František Kynčl se svým portrétem od Petra Touska. Snímek Isabela Šilhová

„Neopakovatelné okamžiky uplynulého roku zachytili na svých fotografiích zaměstnanci, dobrovolníci a klienti Charity, a dali tak vzniknout téhle výstavě,“ vysvětluje jménem organizátorů Isabela Šilhová z Městské charity České Budějovice, která patří také mezi autory snímků. Pořadatelem fotografické soutěže, z níž výstava vychází, je Charita Opava.

Patronem a jedním z porotců je známý fotograf Jindřich Štreit. S množstvím soutěžních příspěvků z celé republiky se zrodila myšlenka vytvořit výstavu putovní. Prvním městem, kam výstava doputovala, jsou právě České Budějovice. Jedním z důvodů byl počet ocenění, která získali autoři z českobudějovické diecéze.

V kategorii Portrét obsadila 1. místo Isabela Šilhová z Českých Budějovic, v kategorii Život kolem nás se na 2. místě umístil Petr Tousek z Tábora a v kategorii Jak to vidím já byla na 2. místě Natálie Kurejová z Týna nad Vltavou. Petr Tousek uspěl s portrétem Františka Kynčla, dobrovolníka Charity, který v Českých Budějovicích i v Táboře chodí s lidmi bez domova ulicemi města a uklízejí ho. Za to pak dostanou tzv. Budějckou nebo Táborskou stravenku, za kterou si mohou nakoupit potraviny.

Při středečním zahájení výstavy se představilo bezdomovecké divadlo Domu sv. Pavla. „Jelikož Charita na jihu Čech působí již 30 let, tématem divadelní hry bylo víc než symbolické: Letem světem s městskou Charitou,“ dodává Isabela Šilhová.

RADEK GÁLIS

 

 

Sdílet článek na: 

Sekce: Diecéze, ČlánkyAktuální číslo 44 26. října – 1. listopadu 2021

Pozvání k modlitbě za zemřelé

V těchto dnech se hřbitovy – jinak během roku většinou tiché a prázdné – zaplňují. Na ozdobených hrobech se do tmy rozzáří záplavy svíček. Nastává období (i…

celý článek


Církevní hospodaření v době pandemie

České a moravské diecéze měly vloni nižší příjmy například ze sbírek a vstupného, ale sociální a veřejně prospěšné služby neomezovaly. V hospodaření jim totiž…

celý článek


Aby se na ně nezapomnělo

Na první pohled obyčejná zvonička, na ten druhý zaujmou pamětní desky v její spodní části. Ani při třetím pohledu by ale kolemjdoucího nenapadlo, že prostá stavba z…

celý článek


Doučování po lockdownu

Ten, kdo se během pandemie zhoršil ve školních výsledcích, má nyní šanci to napravit. Ministerstvo školství podává pomocnou ruku v podobě Národního plánu doučování.

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay