Začal cyklus evangelizačních večerů

Vydání: 2022/43 Nebojujte, jednejte, 18.10.2022, Autor: Radek Gális

Příloha: Diecézní zpravodajství - Českobudějovická diecéze

Každý poslední pátek v měsíci se v českobudějovické katedrále nově koná evangelizační akce s názvem Máme otevřeno.


Při evangelizačním večeru hrál na kytaru kněz Tomas van Zavrel. Snímek Tomáš Vojta


Večery plné chval, písní a modliteb jsou určeny všem, kteří hledají duchovní občerstvení. Konat se budou po 12 měsíců a nejbližší se uskuteční 28. října od 18 hodin.

Otevřít dveře

„Večer vystihují slova: Bůh jde vstříc každému člověku. Bohu na nás záleží a dává se nám poznat,“ uvedla hlavní organizátorka a moderátorka setkání Marie Němcová.

Službu přímluvné modlitby měl už při prvním setkání na sklonku září na starosti Jiří Bárta. „Byl jsem rád, že jsem u toho mohl být,“ svěřil se. „Měl jsem takový pokoj v srdci. Bylo vidět, že se zde Bůh dotýká srdcí lidí. Je hezké Boha chválit a otevírat se mu,“ dodal Jiří Bárta.

Katedrálou se linula hudba až na veřejné prostranství, kde stáli dobrovolníci, kteří se dávali do řeči s kolemjdoucími. „Ne každý si troufne vejít, někdo chce stát jen opodál,“ prozradila řeholní sestra Markéta z Lomce. Hudební doprovod písní chval zajišťovala kapela AMDG s hostujícím kytaristou Danielem Fořtem. „Zájem lidí o evangelizační večer byl nad očekávání, i když nám nejde o počty, ale spíš o to, že zažíváme, jaké to je být služebníky Páně, kteří dělají, co jsou povinní udělat,“ říká P. Tomas van Zavrel, ředitel Pastoračního střediska při biskupství, které tyto večery pořádá. „Je na čase v Českých Budějovicích pravidelným a vytrvalým způsobem otevírat dveře k Božímu srdci dokořán. Mezi lidmi je touha po lásce, pokoji a porozumění. Kdo jiný by to měl nabízet než my křesťané,“ dodal kněz.

První korálek

„Možnosti přistoupit ke svátosti smíření spolu s nabídkou kněžského požehnání, přímluvné modlitby a tzv. naslouchajícího ucha byly první večer méně využívány, ale na závěr se evangelizační tým shodl, že večer byl i tak velmi plodný a hodný opakování,“ uvedla další z účastnic Eva Haláčková s tím, že největší dojem udělala celková večerní atmosféra krásného chrámu, umocněná hudbou, chválami Boha a tlumeným osvětlením se svíčkami v přibývající tmě.

Těsně před akcí se konala bohoslužba, kterou celebroval P. Zdeněk Mareš. „Že se takto mše svatá prodlouží o další dvě hodiny, to jsem nečekal,“ svěřil se Tomáš Vojta z Tábora. „Bylo to velmi milé a krásné překvapení. Byl to první večer, takový první korálek na růženci, tak ať je těch korálků co nejvíc,“ doplnil Tomáš Vojta.

RADEK GÁLIS

 

 

Sdílet článek na: 

Sekce: Diecéze, ČlánkyAktuální číslo 5 31. ledna – 6. února 2023

Co popřát novému prezidentovi

Ke gratulacím nově zvolenému prezidentovi ČR Petru Pavlovi se připojují i představitelé církve. „Nevidím vítězné ani poražené voliče. Vidím, že v této volbě vyhrály…

celý článek


Není čas naříkat, ale rozhlížet se

Co je církev? Říkáme, že je Kristovo Tělo – a já věřím, že Bůh jej v tomto světě nenechá zaniknout. Dosud se totiž církev dostala i přes sebevětší krize a byla…

celý článek


Proč nás volby rozdělily a co s tím

Důležitý problém kolem prezidentských voleb je „polarizace společnosti“, tedy to, že se lidé o kandidátech a jejich názorech často hádali a někdy i rozkmotřili. A…

celý článek


A stíháš dělat ještě něco?

S narozením prvního potomka si maminky začnou klást otázky: Neztratím se v nekonečném kolotoči krmení, přebalování a péče o domácnost? A kde najdu čas pro sebe, manžela, Boha?

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay