Publicistika

Jezuité doprovázejí nejen studenty

Jezuité doprovázejí nejen studenty

Vydání: 38, 19.9.2023, Autor: Tomáš Kutil

Řeholníci zvou na mši svatou, odbornou konferenci i přednášky pro širokou veřejnost při příležitosti oslav 400 let od založení české jezuitské provincie.

celý článek


Dílo boromejek pod Petřínem

Dílo boromejek pod Petřínem

Vydání: 37, 12.9.2023, Autor: Jiří Macháně

V srdci Prahy, pod vrchem Petřína, v údolí pod premonstrátským klášterem na Strahově a ve stínu Hradčan stojí vyhlášená Nemocnice milosrdných sester sv. Karla Boromejského. 1. října to bude třicet let, kdy se vrátila do rukou této kongregace.

celý článek


Zasypávat příkopy ve společnosti

Zasypávat příkopy ve společnosti

Vydání: 36, 5.9.2023, Autor: Filip Breindl

Generálním ředitelem České televize se od října stane JAN SOUČEK, který dosud vedl brněnské studio ČT. V exkluzivním rozhovoru pro KT mluví o náboženské tvorbě veřejnoprávní televize, o žurnalistice i o svém osobním vztahu k víře.

celý článek


Pomáhají dětem z nejnižších kast

Pomáhají dětem z nejnižších kast

Vydání: 34, 22.8.2023, Autor: Jiří Macháně

Katolické školy v Indii pevně stojí za vzděláváním těch nejzranitelnějších. Utvrdila nás o tom nedávná návštěva internátu v Karadi,“ říká PAVLÍNA NALEVANKOVÁ, koordinátorka projektu Adopce na dálku z královéhradecké diecézní Charity.

celý článek


Hlavní výhra: pobyt v Římě

Hlavní výhra: pobyt v Římě

Vydání: 26-27, 27.6.2023, Autor: Jiří Macháně

Prvním prázdninovým vydáním KT začíná také naše Velká letní soutěž. Spolu s našimi partnery a inzerenty jsme připravili dvě stovky cen v celkové hodnotě 170 tisíc korun.

celý článek


Nový rozcestník o duchovní péči

Nový rozcestník o duchovní péči

Vydání: 25, 20.6.2023, Autor: Tomáš Kutil

Portál cirkev.cz, jehož součástí je i digitální verze KT, církevní zpravodajství či e-shop nejen s náboženskou literaturou, má novou část nazvanou Duchovní péče. Její vývoj měl na starosti generální sekretář ČBK P. STANISLAV PŘIBYL.

celý článek


Výstava připomene A. C. Stojana

Výstava připomene A. C. Stojana

Vydání: 23, 6.6.2023, Autor: Jiří Macháně

Velehrad ožije 4. a 5. července cyrilometodějskými oslavami, kterých se každoročně účastní na 30 tisíc lidí. Dny lidí dobré vůle i velehradská pouť připomenou významné výročí letošního roku: 100 let od úmrtí olomouckého arcibiskupa a vizionáře Antonína Cyrila Stojana.

celý článek


Na kole do Polska či Bavorska

Na kole do Polska či Bavorska

Vydání: 22, 30.5.2023

Prázdniny se blíží. Boží ochranu na cesty vyprošují a ke vzájemné ohleduplnosti vybízejí kněží a jáhni při žehnání řidičům a jejich automobilů, motorek i dalších dopravních prostředků.

celý článek


Práce dozorce je službou všem

Práce dozorce je službou všem

Vydání: 21, 23.5.2023, Autor: Alena Scheinostová

Historicky první mši sv. za příslušníky a zaměstnance Vězeňské služby ČR hostil ke 30. výročí jejího vzniku minulý čtvrtek vojenský kostel sv. Jana Nepomuckého na Hradčanech. Slavnostní liturgii celebroval biskup Zdenek Wasserbauer.

celý článek


Vězeň biskupského paláce

Vězeň biskupského paláce

Vydání: 18, 2.5.2023

Bez možnosti vycházet, bez návštěv i zpráv a pod stálým dohledem prožil posledních jedenáct let života olomoucký arcibiskup Josef Karel Matocha. Biskupské svěcení přijal právě před 75 lety a nyní ho připomíná třeba výstava v místě jeho nekrvavého mučednictví nebo stříbrná mince.

celý článek


Maraton v římských kulisách

Maraton v římských kulisách

Vydání: 13, 28.3.2023

Těchto 42 195 metrů je prý jednou z nejkrásnějších maratonských tras na světě – aby ne, vždyť je to Řím. Nabízí jedinečné výhledy ve stopách světců i gladiátorů, ale také uvědomění si, že jsou i jiná měřítka výkonu než rychlost. Pro KT se o své postřehy podělil český běžec, jeden z 11 tisíc letošních účastníků.

celý článek


Dát alkoholu mat s Mattem

Dát alkoholu mat s Mattem

Vydání: 9, 28.2.2023

Možná jste se setkali s výzvou Suchý únor, měsíční abstinencí od alkoholu. Pro křesťany je vždy výzvou postní doba – tedy i příležitost zřeknout se při ní třeba alkoholu. Může to vést i ke zjištění, jak moc máme jeho konzumaci pod kontrolou. Hovořili jsme s bývalou psychiatričkou, pastorační asistentkou a autorkou „modlitební cesty“ za lidi, kteří mají problémy s alkoholem, a za jejich blízké, JITKOU DOMINIKOU KRAUSOVOU.

celý článek
Aktuální číslo 38 19. – 25. září 2023

30 let spojují Východ se Západem

V Mnichově se sešli 12.–14. září příznivci, dárci i příjemci pomoci nadace Renovabis. Ta již 30 let podporuje křesťanské projekty ve střední a východní Evropě.…

celý článek


Slovenská mise kardinála Parolina

Státní sekretář kardinál Pietro Parolin – „druhý muž Vatikánu“ navštívil minulý týden Slovensko. Tři dny zde putoval ve stopách papeže Františka přede dvěma lety.

celý článek


Domov a přijetí budou vždy v kurzu

Diecézní centra života mládeže vznikala před třiceti lety s nadšením ze svobody. Zakladatel a první vedoucí centra Vesmír v královéhradecké diecézi Mons. PAVEL ROUSEK…

celý článek


Jak měnit čtvrť k lepšímu?

Pomalými krůčky ke změně k lepšímu, která vytrvá, by se dala charakterizovat myšlenka „komunitní práce“, která vtahuje obyvatele vyloučených lokalit do veřejného…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay