Přílohy

Jsou jezuité levičáci?

Vydání: 19, 9.5.2006, Autor: Petr Kolář
Příloha: Perspektivy

celý článek


Naděje a rizika takzvané globalizace

Vydání: 19, 9.5.2006, Autor:
Příloha: Perspektivy

Svět jako velká vesnice a jeho budoucnost

celý článek


Otava: most, povodně, zlato i vodáci

Vydání: 18, 3.5.2006, Autor: Aleš Palán
Příloha: Doma

celý článek


Dělat mámu s taškou sladkostí

Vydání: 18, 3.5.2006, Autor:
Příloha: Doma

Markéta a Petr Vodičkovi jsou mladí manželé žijící v domku nedaleko Prahy. Mají společně čtyři děti a nejmladšího z nich – Vašíka - přijali do rodiny přesně před rokem v rámci pěstounské péče. Vašíkovi bude pět let a k Vodičkovým zapadl nečekaně rychle. Markétě Vodičkové od první chvíle svého přistěhování říká maminko.

celý článek


Násilí je i ve věřících rodinách

Vydání: 18, 3.5.2006, Autor: Ivana Jeništová
Příloha: Doma

celý článek


Dyslexie a jazyková škola

Vydání: 18, 3.5.2006, Autor:
Příloha: Doma

Byli jsme letos s naší dcerou u zápisu do jazykové školy. Při pohovoru nám bylo řečeno, že škola si předškoláky zkouší odděleně bez přítomnosti rodičů. Do jejich školy prý totiž nepřijímají děti, u nichž je patrné, že budou dyslektici či dysgrafici, jsou výrazně menšího vzrůstu či se budou jinak odlišovat. Prý to nedělá dobrotu. Chtěla jsem se zeptat, jestli je dyslexie či dysgrafie vůbec rozpoznatelná u dětí, které ještě nepíší a nečtou. A i kdyby ano - znamená to, že takové dítě nemůže dobře zvládat jazykovou školu? Myslela jsem, že dnes už je k dyslektikům a dysgrafikům ve školství jiný přístup. J.F., Praha

celý článek


Duchovní péče k léčbě patří

Vydání: 18, 3.5.2006, Autor: Václav Štaud
Příloha: Doma

Od počátku roku 2005 jsou pro věřící i nevěřící zájemce z celé republiky pořádány v Brně odborné konference na téma Zdravotník-křesťan v dnešní nemocnici. Na organizaci této akce se významně podílí také brněnská Nemocnice Milosrdných bratří a její ředitel MUDr. Daniel Rychnovský.

celý článek


Rodinná politika v Dolním Rakousku

Vydání: 18, 3.5.2006, Autor: Zuzana Burdová
Příloha: Doma

celý článek


Břemeno, které stále tíží

Břemeno, které stále tíží

Vydání: 17, 28.4.2006, Autor:
Příloha: Perspektivy

Vztah maďarské katolické církve a komunistické tajné policie Ve vztahu katolické církve a komunistického režimu v Polsku, na Slovensku i v Maďarsku objevujeme stále nové problémy. Není to tedy kapitola dějin, která by byla uzavřená a odsouzená k zapomenutí. Po pádu komunismu se i mnozí věřící domnívali, že kolaboraci části duchovenstva není třeba považovat za zvláštní kategorii hříchu, neboť je srovnatelná s proviněními, jejichž posouzení patří nanejvýš do zpovědnice, ale nepřísluší historickoprávnímu bádání.

celý článek


Z ghetta na Areopag

Z ghetta na Areopag

Vydání: 17, 28.4.2006, Autor: Terézia Kolková
Příloha: Perspektivy

Cesta slovenské církve od sebeobrany k dialoguSlovensko čekají předčasné volby. Rozhodla neshoda na rovině intimně duchovní i církevně politické: otázka svědomí. Něco to říká o zbožnosti slovenské duše i o stavu instituce, která o ni pečuje, tj. církve. Odpůrci smlouvy mezi Slovenskou republikou a Svatým stolcem o výhradě svědomí argumentují „nepřijatelností autority Magisteria katolické církve“. Latinsky znějící výraz se stal sloganem vyjadřujícím nechuť vůči autoritě. Selektivní vztah k otázkám víry i morálky jako projev sekularizace však vyžaduje specifický pastorační přístup. Daří se jej slovenské církvi nacházet? Odpověď není snadná. Nabízíme několik dílčích postřehů z prostředí mladší generace věřících.

celý článek


Beze strachu a s vírou

Beze strachu a s vírou

Vydání: 17, 28.4.2006
Příloha: Perspektivy

Církev v Polsku rok po smrti Jana Pavla II.

celý článek


K čemu je dobrý Visegrád?

K čemu je dobrý Visegrád?

Vydání: 17, 28.4.2006
Příloha: Perspektivy

Opomíjená možnost, jak nebýt osamělí Milí čtenáři, máte v rukou „visegrádské číslo“ Perspektiv. Vyšlo s pomocí Mezinárodního visegrádského fondu, který podporuje sbližování původně tří, dnes čtyř zemí: Polska, Maďarska, Slovenska a Česka, spřízněných osudem, který vyplnil posledních šedesát let jejich dějin. Dnes to už tolik necítíme, ale pád do sovětského područí, tedy komunistické diktatury, pokusy se z ní vymanit i nepřipravenost na poměry po jejím zhroucení – se týká každé z nich.

celý článek
Aktuální číslo 50 6. – 12. prosince 2022

Středoškoláci mají zájem o spiritualitu

Čtrnáct procent středoškolských studentů věří v Boží existenci a bezmála polovina ze všech dotázaných připouští „něco nad námi“, jak vyplývá z celostátního…

celý článek


Výstava korunovačních klenotů

Při příležitosti třicátého výročí vzniku České republiky budou od 17. do 21. ledna vystaveny české korunovační klenoty. Netradičně přímo v pražské katedrále.

celý článek


Od omezování až k technologickým inovacím

celý článek


DARUJTE Katolický týdeník

Už začínáte přemýšlet nad dárky pod stromeček? Tím naším můžete povznášet, inspirovat a (in)formovat po celý rok! Líbí se vám Katolický týdeník a chcete, aby…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay