Pouť k Panně Marii Klatovské

Vydání: 2022/29 Velehrad v myšlenkách na Ukrajinu, 12.7.2022, Autor: Alena Ouředníková

Příloha: Diecézní zpravodajství - Plzeňská diecéze

Každoroční letní pouť k Panně Marii Klatovské proběhla ve městě nazývaném Brána Šumavy o uplynulém víkendu. Nechyběl slavnostní průvod s milostným obrazem Madony s Ježíškem.


Při pouti k Panně Marii Klatovské mohli lidé spatřit obraz Madony i během průvodu městem. Snímek Jiří Strašek, Biskupství plzeňské

Pouť zahájil v pátek 8. července odpoledne opat Filip Zdeněk Lobkowicz bohoslužbou v klatovské kapli Zjevení Panny Marie zvané Chaloupka, kde byl obraz v obydlí vlastníků v 17. století původně umístěn. V sobotu program pokračoval přednáškou P. Alvara Grammaticy Putujeme s Marií a s Loretánskými litaniemi v podání místního chrámového sboru v arciděkanském kostele Narození Panny Marie. Mše svaté o víkendových dnech celebroval pomocný biskup olomoucký Mons. Josef Nuzík. Značnou pozornost veřejnosti poutal sobotní průvod, nesoucí městem mariánský obraz. Své prosby a naděje k Panně Marii Klatovské upínají zejména páry toužící po početí potomka. „Mnozí se posléze vracejí Panně Marii poděkovat,“ prozradil před časem klatovský duchovní správce P. Jaroslav Hůlle.

Alena Ouředníková

 

 

 

Sdílet článek na: 

Sekce: Diecéze, ČlánkyAktuální číslo 33 9. – 15. srpna 2022

Tisíce mladých lidí míří do Hradce Králové

Tento týden v Hradci Králové probíhá dlouho připravované Celostátní setkání mládeže, jež se koná jednou za pět let.

celý článek


Nechat se proměnit na Mladifestu

„Na dovolenou do vlastního srdce“ pozval papež František účastníky letošního festivalu mládeže Mladifest na známém hercegovském poutním místě Medžugorji.

celý článek


Je třeba, abychom je brali vážně

V salesiánské komunitě v Brně-Žabovřeskách se P. Libor Všetula věnuje mladým lidem už deset let.

celý článek


Kam kráčíš, člověče?

Kromě toho, že jsem knězem, jsou rána, kdy kolem druhé nebo třetí vstávám a jdu řídit autobus pražské MHD. Jsem člověk jako každý jiný.

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay