Pojmout krizi jako výzvu!

Vydání: 2020/12 Církev v době koronaviru, 17.3.2020

Pojmout krizi jako výzvu!

Vážení čtenáři! Připravili jsme Katolický týdeník tak, aby vám byl co nejužitečnějším pomocníkem. Odsunuli jsme některé plány a přinášíme inspiraci i návod, jak trávit nedělní svátky i všední dny spolu s bližními, církví a Bohem. Snažíme se být k pomoci i povzbuzení. Zároveň chceme zachovat pestrost zpráv, vždyť nejen kolem pandemie se točí svět. Nově většina redaktorů bude muset pracovat z domova, což je výhoda, kterou mnozí nemáte, ale týmové práci redakce to přinese těžkosti. Právě při redakčních poradách (někdy bouřlivých!) se domlouváme na článcích, jejich formách, tématech i autorech. Toto nyní musíme absolvovat na dálku.

Nechceme však prožívat tuto dobu jen jako čas krize. Co ji vzít jako šanci, kdy se můžeme na dosavadní život, ale i způsob uctívání Boha podívat z jiného úhlu? Proto pro vás máme výzvu: Napište nám na e-mail sekretariat@katyd.cz, co dobrého vám tato doba dala. Co jste si nově uvědomili, jak jste se nově začali modlit. Nejlepší příspěvky zveřejníme. Vždyť „víme, že všecko napomáhá k dobrému těm, kdo milují Boha“ (Řím 8,28).

Spojeni v modlitbě,

za redakci Kateřina Koubová, šéfredaktorka

 

Pro předplatitele KT v době koronaviru

Vzhledem ke karanténě vyhlášené vládou v souvislosti s šířením koronaviru upozorňujeme předplatitele většího počtu výtisků, kteří jsou nuceni uzavřít své prostory (např. kostely, prodejny a jiná distribuční místa), že mohou pozastavit odběr Katolického týdeníku na nezbytně nutnou dobu.

Vyzýváme naše čtenáře, kteří nejsou předplatiteli KT a nechtějí o něj kvůli uzavření některých distribučních míst (kostely, prodejny, trafiky…) přijít, aby si KT předplatili (např. na čtvrtletí). Budou jej dostávat přímo do své poštovní schránky. Vše výše uvedené lze učinit prostřednictvím zákaznické linky SEND Předplatné na tel. 225 985 225, mob. 777 333 370, e-mail: katyd@send.cz.

Žádáme rovněž naše předplatitele o shovívavost s případnými komplikacemi při distribuci KT, jelikož situace je složitá a stále se vyvíjí.

Redakce KT

 

 

Sdílet článek na: 

Sekce: ČlánkyAktuální číslo 27-28 28. června – 11. července 2022

Z Ukrajiny až na Velehrad

Manželé Lili a Oleksij Ostapčukovi jsou absolventi Kyjevské národní univerzity kultury a umění. Oba vystudovali hru na damburu, což je typický ukrajinský hudební nástroj.

celý článek


Brněnské Výstaviště opět ožije konferencí

Po dvouleté pauze způsobené pandemií se na brněnské výstaviště vrací Katolická charismatická konference.

celý článek


Chci nabourat mýtus rudé Karviné

Dny teď tráví v archivech a s pamětníky. KARIN LEDNICKÁ se při přípravě závěrečné části svého knižního díla Šikmý kostel noří do dějin Karvinska v 50. letech.…

celý článek


Překonali jste krizi v manželství? Napište nám o tom

Sesbírat příběhy manželských zkušeností se vztahovým karambolem, které se podařilo překonat, by chtěl dlouholetý průvodce snoubenců a autor příprav na manželství,…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay