Pojďme tedy do Betléma

Vydání: 2022/52-53 Pojďme tedy do Betléma, 20.12.2022

Milí přátelé, tento čas adventního čekání nás spojuje s generacemi všech lidí, které se upínaly k příchodu Mesiáše a toužily po něm, a postupně nás přivádí ke krásné a radostné skutečnosti Vánoc, kdy se toto čekání a touha lidstva naplnily v jeho narození v Betlémě.

 
Simonetta Šmídová: Gloria in excelsis Deo. Repro KT

V nadcházejícím čase svátků tak budeme znovu prožívat naplnění příslibu daného prorokem Izaiášem: „Hle, panna počne a porodí syna a dá mu jméno Emanuel, to je ‚Bůh s námi‘“(Iz 7,14). Pro lidstvo je to velké štěstí, že se Bůh stal jedním z nás a začal přebývat mezi námi.

Zároveň ale dobře víme, že Bůh nikoho nenutí a že na toto jeho rozhodnutí a příchod mezi nás má přijít naše svobodná odpověď, pozvání, aby s námi přebýval. Bez tohoto našeho přitakání by se jeho nezištná iniciativa podobala podané ruce, která by zůstala bez stisku z naší strany.

I k nám doléhá andělova zvěst, a také my tedy smíme přijmout výzvu nebe, opustit svůj status, svá utkvělá přesvědčení, vzdát se všechno, co je zlé a naplněné nenávistí, odmítnout násilí a se vší pokorou se připojit k pastýřům a vydat se směrem k němu: „Pastýři si řekli mezi sebou: ‚Pojďme tedy do Betléma podívat se na to, co se tam stalo, jak nám Pán oznámil!‘“ (Lk 2,15).

U příležitosti nadcházejících vánočních svátků 2022 ze srdce přeji celé redakci Katolického týdeníku, aby věrně tlumočila naléhavé a vroucí pozvání Boha ke spáse a společenství a šířila jeho radostnou zvěst dnešnímu člověku. Všem čtenářům, lidem dobré vůle i sobě přeji, abychom nalezli odvahu a spolu s pastýři se vydali za narozeným Ježíšem, klaněli se mu a uctili jeho Matku. Jen tak se uskuteční štěstím naplněné setkání, ke kterému jsme jako lidé Bohem stvořeni.

Všem, milí přátelé, přeji požehnané Vánoce a společenství s Bohem v Kristu také ve dnech, dá-li Bůh, roku 2023.

Apoštolský nuncius JUDE THADDEUS OKOLO

 

Sdílet článek na: 

Sekce: ČlánkyAktuální číslo 5 31. ledna – 6. února 2023

Co popřát novému prezidentovi

Ke gratulacím nově zvolenému prezidentovi ČR Petru Pavlovi se připojují i představitelé církve. „Nevidím vítězné ani poražené voliče. Vidím, že v této volbě vyhrály…

celý článek


Není čas naříkat, ale rozhlížet se

Co je církev? Říkáme, že je Kristovo Tělo – a já věřím, že Bůh jej v tomto světě nenechá zaniknout. Dosud se totiž církev dostala i přes sebevětší krize a byla…

celý článek


Proč nás volby rozdělily a co s tím

Důležitý problém kolem prezidentských voleb je „polarizace společnosti“, tedy to, že se lidé o kandidátech a jejich názorech často hádali a někdy i rozkmotřili. A…

celý článek


A stíháš dělat ještě něco?

S narozením prvního potomka si maminky začnou klást otázky: Neztratím se v nekonečném kolotoči krmení, přebalování a péče o domácnost? A kde najdu čas pro sebe, manžela, Boha?

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay