Papež vyhlásil růžencový maraton

Vydání: 2021/18 Odkud jsme se vzali, 27.4.2021, Autor: Tereza Zavadilová

Papež František vyhlašuje růžencový maraton za konec pandemie, který po celý mariánský měsíc propojí věřící online prostřednictvím 30 poutních míst. Mezi přizvanými svatyněmi jsou Čenstochová, Medžugorje, Lurdy či Fatima.

Papež modlitební maraton zahajuje v sobotu 1. května v 18 hodin a před lurdskou jeskyní ve Vatikánských zahradách jej 31. května uzavře. K modlitbě se lze připojit v přímém přenosu na Vatican News. Už loni během první vlny pandemie papež vedl modlitbu růžence z Vatikánských zahrad.

Motto květnové iniciativy, kterou na žádost Svatého otce pořádá Papežská rada pro novou evangelizaci, zní: „Z celé církve ustavičně stoupala modlitba k Bohu“ (srv. Sk 12,5). Tento verš odkazuje k modlitbě prvních křesťanů za apoštola Petra, jenž byl ve vězení, a to krátce po stětí apoštola Jakuba králem Herodem. Podle Písma anděl Petra z vězení poté vysvobodil. „Tato iniciativa propojí zvláštním způsobem všechny mariánské svatyně světa, aby tak podpořila věřící, rodiny a společenství věřících v modlitbě růžence za konec pandemie,“ uvádí zmíněná rada podle Vatican News.

Každý večer modliteb bude věnován úmyslu skupin obyvatel, na něž současná pandemie zvlášť dopadá – nemocní, chudí, nezaměstnaní, staří, lidé trpící válkami, vězni, učitelé, lékaři a zdravotníci, rodiny s dětmi, těhotné ženy nebo ti, kdo oplakávají své blízké, a v neposlední řadě všichni zemřelí.

Do maratonu Papežská rada pro novou evangelizaci pozvala poutní místa ze všech kontinentů. Jsou mezi nimi portugalská Fatima, francouzské Lurdy, italské Loreto či Pompeje, anglický Walsingham, bavorský Altötting či ukrajinská Zarvanica. Dále bazilika Zvěstování v Nazaretu, svatyně v Libanonu, Sýrii či v Turecku. Z asijských zemí jsou to Filipíny, Jižní Korea, Indie nebo čínský Šešan. Afriku zastoupí místa v Alžírsku a Nigérii. Nechybí ani Austrálie či Spojené státy a z jihoamerických poutních míst je pozván třeba argentinský Luján a dále svatyně v Brazílii, Mexiku či na Kubě.

Sdílet článek na: 

Sekce: Zpravodajství, Zahraniční, ČlánkyAktuální číslo 49 30. listopadu – 6. prosince 2021

Za svobodu vyznání

Už počtvrté se v Česku konala připomínka pronásledovaných pro víru Červená středa. 130 míst se zapojilo, červeně byl poprvé nasvícen také Mariánský sloup nebo česká…

celý článek


Synoda už běží napříč diecézemi

Synodální proces se už rozběhl v celé řadě farností. Zjišťovali jsme napříč diecézemi, kolik skupinek se již přihlásilo.

celý článek


Setkává se s námi tam, kde jsme

Adventní čas, do něhož jsme vstoupili, je spojený nejen s očekáváním, ale i s Izaiášovým motivem cesty. „Připravte cestu Páně, vyrovnejte mu stezky! Každé údolí…

celý článek


DARUJTE Katolický týdeník

Už začínáte přemýšlet nad dárky pod stromeček? Předplatným KT můžete udělat radost, povznášet, inspirovat a (in)formovat po celý rok!

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay