Nové centrum v Sedlčanech

Vydání: 2023/10 Deset let s Františkem, 7.3.2023, Autor: Jiří Prinz

Příloha: Diecézní zpravodajství - Pražská arcidiecéze

Nové komunitní centrum v Sedlčanech požehnal v neděli pražský pomocný biskup Zdenek Wasserbauer. Sloužit bude nejen církvi, ale i široké veřejnosti v celé oblasti Sedlčanska.


P. Stanislav Glac v novém komunitním centru. Snímek autor

„Tady bývaly stáje a támhle ten zděný oblouk zbyl ještě z původní stodoly,“ ukazuje nové místnosti administrátor sedlčanské farnosti P. Stanislav Glac. Vysvětluje, že nové centrum, kde je dnes vše čisťounké a voní novotou, bylo ještě před pár lety hospodářským stavením, v němž kdysi bývala ustájena zemědělská zvířata.

Jediný podobný objekt v regionu

„Na začátku byl záměr arcibiskupství a zdejší farnosti posílit v Sedlčanech pastoraci. Vytvořit místo, kde bychom se mohli scházet,“ objasňuje důvody, které v roce 2018 vedly arcibiskupství k rozhodnutí vybudovat zde komunitní centrum, P. Stanislav Glac. To se po počátečních obtížích, kdy požár původního objektu zbrzdil výstavbu, zdárně podařilo.

„Nyní tu stojí polyfunkční dům, v jehož přízemí se budou pořádat kulturní a společenské akce. Jedním ze záměrů je, že se tu budou konat také víkendové akce pro mládež, neboť pro to nebyly na faře dostatečné podmínky. V patře jsou pak k dispozici ubytovací prostory pro 25 lidí, takže by se tu mohla konat třeba i duchovní cvičení,“ vypočítává možnosti nového centra P. Glac. Podle něj bude nové komunitní centrum sloužit nejen církvi, ale i lidem z celého Sedlčanska.

„V celém regionu takový objekt chyběl. Počítáme proto s tím, že jej lidé z celé spádové oblasti budou využívat pro různé přednášky, výstavy, společenská setkání apod. Vždyť hlavní sál má kapacitu sto lidí. Jsem přesvědčen, že centrum bude permanentně využíváno,“ říká kněz. A dodává, že výstavba nového komunitního centra přišla na 17 milionů korun, jež byly zaplaceny díky grantu z Evropských fondů a příspěvků pražského arcibiskupství.

Jiří Prinz, tiskový mluvčí Arcibiskupství pražského

 

 

 

Sdílet článek na: 

Sekce: Diecéze, ČlánkyAktuální číslo 11 14. – 20. března 2023

Inaugurace s požehnáním

S biblickým Áronským požehnáním i přímluvou zástupců církví a rabína zahájil ve čtvrtek Petr Pavel svou službu prezidenta.

celý článek


Bůh snese i naše negativní emoce

O tom, že Bůh snese i naše negativní emoce, které se z našeho nitra občas derou na povrch, když se cítíme Bohem zklamáni a opuštěni, hovoříme se známým karmelitánským…

celý článek


Pohled do "církevních devadesátek"

Devadesátá léta neznamenala jen orlické vraždy nebo divokou privatizaci, ale také dobu nebývalého rozvoje náboženského života. Zaměřuje se na to připravovaný televizní…

celý článek


Něžné i silné srdce žen

Papež se znovu postavil za zrovnoprávnění mužů a žen, které podle Františka „svět zkrášlují, chrání a udržují při životě“.

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay