Nová krizová noclehárna v Malešicích

Vydání: 2020/50 Na roráty se svíčkou i rouškou, 8.12.2020, Autor: Tereza Zavadilová

Příloha: Diecézní zpravodajství - Pražská arcidiecéze

Třiceti lidem bez domova pomáhá přežít zimu krizová noclehárna Arcidiecézní charity v pražských Malešicích. Je otevřena 24 hodin denně a slouží hlavně nemocným nebo těm, kdo se zotavují po úrazu.


Jeden z obyvatel noclehárny. Snímek Aleš Masner


Jedním z nich je pan Josef, který v létě pracoval na stavbách a přespával v ubytovnách. „Pak ale přišel úraz, což pro člověka bez pracovní smlouvy znamená konec bydlení. S prací jsem o ubytování přišel a skončil na noclehárně. Jakmile budu zdravý, do práce se vrátím,“ sděluje.

Někteří obyvatelé noclehárny do práce pravidelně docházejí, zatímco jiní si ji teprve hledají. „Chceme je v hledání práce co nejvíce aktivizovat,“ zdůrazňuje charitní pracovnice Julie Holaňová. A dodává, že se nocležníci sami nabídli pomoci s odhrnutím sněhu nebo s opravou topení.

Posílení kapacit

„Malešická noclehárna je jedním z šesti zařízení v Praze, která od prosince do března doplňují celoroční azylové domy a noclehárny o 475 lůžek. Magistrát zřizuje nonstop dispečink evidující kapacity jednotlivých zařízení. A do systému jsou zapojeni pražští strážníci, kteří do nocleháren spolu se sociálními pracovníky lidi bez domova posílají,“ přibližuje Jarmila Lomozová, mluvčí Arcidiecézní charity Praha. Lidem bez domova pomůže i darované oblečení. Charita upotřebí zimní bundy, kalhoty a boty, svetry, spodní prádlo a ponožky. Sběrné místo je v Pernerově ulici 20 v pražském Karlíně.

TEREZA ZAVADILOVÁ

 

 
 

Sdílet článek na: 

Sekce: Diecéze, ČlánkyAktuální číslo 26 21. – 27. června 2022

Do služby se chystá 11 novokněží

Od soboty je brněnská diecéze bohatší o tři kněze a jednoho jáhna. Tento víkend následují kněžská svěcení v Olomouci a Českých Budějovicích. Další bude 2. července…

celý článek


Rodinný poklad církve

V lednu letošního roku papež František jmenoval učitelem církve Ireneje z Lyonu. Hlavní přínos tohoto světce z 2. století podle příslušného dekretu spočíval v tom,…

celý článek


I přes bouřky zažíváme milost

Poslední květnový den si želivská kanonie premonstrátů zvolila nového opata. Stal se jím čtyřicetiletý P. TADEÁŠ RÓBERT SPIŠÁK OPraem.

celý článek


Vysoká inflace jako mor společnosti

Inflace se po dlouhé době vynořila z temnot, kam ji svět v osmdesátých a Česko v devadesátých letech zahnaly, a ztěžuje nám zase život.

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay