Mladí zájemci o Charitu mají klubovnu

Vydání: 2020/40 Starost o zemi svatého Václava, 29.9.2020, Autor: Radek Gális

Příloha: Diecézní zpravodajství - Českobudějovická diecéze

Mladí patří Charitě, Charita patří mladým. Den Charity, kdy byla slavnostně otevřena klubovna Young Caritas, se uskutečnil v pátek v Českých Budějovicích v Kanovnické ulici 18.


Klubovna Young Caritas byla slavnostně otevřena minulý pátek. Snímek Martina Nováková

Po projevu ředitele diecézní Charity Jiřího Kohouta a koordinátorky centra Martiny Langové prostory požehnal prezident diecézní Charity P. Stanislav Brožka.

„Dosud nevyužitý prostor po bývalém květinářství dostal nový a svěží ráz, takže věříme, že se zde bude líbit nejen dětem,“ říká mluvčí Charity Martina Nováková. „V nové klubovně budeme ve spolupráci s odborníky z praxe zdarma pořádat besedy, tvůrčí dílny a další aktivity pro děti a mladé lidi od tří do osmnácti let ze škol, dále pro neziskové organizace či spolky. Při neformálním vzdělávání se s ohledem na věk dětí budeme věnovat tématům, jako jsou životní hodnoty, příroda, zdraví i pomoc potřebným,“ slibuje. „Barevnou klubovnu využijí i naše sociální služby – např. pro doučování dětí ze sociálně slabých rodin nebo k výuce českého jazyka dětí cizinců ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Jihočeské univerzity,“ dodává Martina Nováková.

Na pátek byla naplánována i tvůrčí dílna Hrátky s keramikou, kdy děti pod vedením výtvarnice Jany Šonkové vyrábějí keramické andílky. Ty dostanou dlouhodobě hospitalizovaní pacienti oddělení následné péče v českobudějovické nemocnici.

Young Caritas při Diecézní charitě České Budějovice seznamuje děti a mládež s důležitými společenskými tématy prostřednictvím vzdělávacích workshopů a dalších aktivit. Probouzí v nich solidaritu s potřebnými a motivuje je k dobrovolnictví, které jim dává prostor tvořit lepší budoucnost. Nabízí zdarma unikátní workshopy pro základní i střední školy, kde seznamuje s důležitými hodnotami a společenskými tématy – např. o vodě, chudobě a bohatství ve světě, o kulturních rozdílech a stereotypech, o stáří i o Charitě. Projekt dává lidem od 15 do 26 let prostor uskutečňovat vlastní nápady, možnost zapojit se do pomoci potřebným i do aktivit Young Caritas.

RADEK GÁLIS

 

 

 

Sdílet článek na: 

Sekce: Diecéze, ČlánkyAktuální číslo 49 30. listopadu – 6. prosince 2021

Za svobodu vyznání

Už počtvrté se v Česku konala připomínka pronásledovaných pro víru Červená středa. 130 míst se zapojilo, červeně byl poprvé nasvícen také Mariánský sloup nebo česká…

celý článek


Synoda už běží napříč diecézemi

Synodální proces se už rozběhl v celé řadě farností. Zjišťovali jsme napříč diecézemi, kolik skupinek se již přihlásilo.

celý článek


Setkává se s námi tam, kde jsme

Adventní čas, do něhož jsme vstoupili, je spojený nejen s očekáváním, ale i s Izaiášovým motivem cesty. „Připravte cestu Páně, vyrovnejte mu stezky! Každé údolí…

celý článek


DARUJTE Katolický týdeník

Už začínáte přemýšlet nad dárky pod stromeček? Předplatným KT můžete udělat radost, povznášet, inspirovat a (in)formovat po celý rok!

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay