Diskuse

Re: zhroutí se křesťanství vlastní slabostí ???

12.6.2014 12:19 vložil humila

No, těžko říci, že by křesťané kdy podávali objektivní informace. Každá skupina si výběr a výklad faktů přizpůsobí své ideologii.
Problém černochů v JAR či Cikánů u nás, je v naprostém protikladu kulturních, spoolečenských, ekonomických a jiných principů. Jak se nám líbí, že v cikánských komunitách je běžné rozbíjení dveří, oken, výtahů ve společných prostorách, vykonávání tělesné potřeby pod schodišti činžáků - a nejen to - na půdě rodiného domku, který taková rodina obývala. A když černoši v JAR považovali za normální takto znečišťovat veřejné pláže, ničit dopravní prostředky, není divu, že běložská vláda viděla řešení v apartheidu - tedy v oddělení ras. My budeme zde žít na svém, po svém a za své, vy budete žít támhle, také na svém a po svém a za své! Jenže to černoši nechtěli - chtěli parazitovat na práci bělochů.

Ani naši Cikáni nepožadují, aby jim vláda oddělila kus území, kde si budou žít po svém, ale za své! Požadují, stejně jako černoši v JAR, aby mohli žít po svém, ale za NAŠE!

A to vyhnání německy mluvících spoluobčanů? Většina těchto Němců se nikdy nepovažovala za spouobčany Čechů. Na Mikulovsku místní Čechy dokonce v několika obcích ochraňovali vojáci wehrmachtu před útoky jejich německých "spoluobčanů". Naprostá většina sudetských Němců se hned, a dobrovolně, přihlásila k německému občanství a zřekla se občanství českého. Nebyli tedy odsunuti žádní spoluobčané, ale příslušníci nám nepíátelského státu, který rozpoutal II. svět. válku a způsobil našemu státu obrovské škody, které nikdy nenahradil!


Re: Re: fakta jsou jiná

12.6.2014 19:12 vložil Nyvlt

na minulosti je krásné ač si ji mnozí zaslepení ideologové ohýbají ,znásilňují včetně těch komunistických, že ji nemohou již změnit. Přesně o tom píši v předešlém. takže fakta : 1 ) pokut běloch přišel do JAR později než černoch tak neměl právo " v cizí zemi" oddělovat rasu ( to stejné platí i pro přistěhovalce do EU ) - to ovšem neomlouvá postup ,který zvolil Mandela a fakt ,že byl zločinec. 2 ) přirovnání s cikány silně kulhá - historicky zde cikánům žádné území nikdy nepatřilo a fakticky jsou přistěhovalci jako běloši v JAR. nebo muslimové v Evropě 3) O německy mluvících občanech Sudet to je celkem slušný ideologický blábol protože tam to bylo přesně naopak. V Sudetech žili Němci více než 600 let a to již v dobách, kdy Čech a Moravan nebyl schopen území spravovat ani osídlit. Situace v Čechách a na Moravě navíc byla odlišná protože Morava měla 700 let vlastní správu, zákony a parlament. Německy mluvící obyvatelstvo stejně jako moravské či židovské bylo zemskými občany což jim garantovaly zákony přijaté MORAVSKÝM PARLAMENTEM ,naposledy Moravsko -Německé vyrovnáním z roku 1905 . Žádný uměle vytvořený stát r. 1918 to nemohl změnit POUZE MORAVSKÝ PARLAMENT a tuto příslušnost garantovala taky Versailleská smlouva jako podmínka vzniku ČSR . O tom že ze strany Čechů se nacionalisticky lhalo nemá smysl se rozepisovat. Navíc Beneš zcela dobrovolně abdikoval na funkci prezidenta zbaběle utekl a de-jure po celou dobu 2WW nebyl legálně zvoleným prezidentem o to více se po válce mstil. Dnes by byl za svá jednání souzen tribunálem v Haagu. Na minulosti je krásné a zároveň tragické,že se již nedá měnit přitom pravda mnohé ještě dnes bolí.


Re: Re: Re: fakta jsou jiná

14.6.2014 05:51 vložil Vladimír F.

Není Fér posílat Beneše do Haagu,protože se již nemůže bránit,každý má právo na spravedlivý proces.
Některé události pochopíme až na Věčnosti.
V součastné době vidme, mlhavě, rozostřeně ,náš pohled je ovlivněn hříchem.
Naše srdce jsou tvrdá,z kamene.
Je třeba se modlit k Bohu , aby nám dal nové srdce z masa a vložil do nás nového Ducha.


Re: Re: Re: Re: fakta jsou jiná

14.6.2014 11:07 vložil Nyvlt

nějak mi ušlo ,že by katolickým obyvatelům Sudet byl umožněn spravedlivý proces. Skrze Krista a jeho slova je po všechny věky věků vidět dostatečně ostře. To jenom ti kteří neuznávají spravedlnost Boží volají po procesu spravedlivém.


Reagovat v této diskusi může jen registrovaný uživatel. V případě zájmu se registrujte ZDE. Pokud jste již registrován/a, můžete se přihlásit ZDE.



Aktuální číslo 49 29. listopadu – 5. prosince 2022

Za svobodu vyznání

K alarmující situaci milionů lidí pronásledovaných ve světě za své náboženské přesvědčení přitáhla pozornost Červená středa – mezinárodní iniciativa, která…

celý článek


Myslet i na druhé, kteří nemají

Kromě dárků pro své blízké lze myslet i na ty, kteří se potýkají s nedostatkem. Charitativní organizace k tomu připravily řadu projektů a sbírek.

celý článek


Aby nám něco důležitého neuteklo

Říká se, že vše zrychluje a něco na tom bude. Rychlé nákupy, zpravodajství z celého světa okamžitě na dosah ruky, internet rychlý jako blesk, o autech ani nemluvě.

celý článek


DARUJTE Katolický týdeník

Už začínáte přemýšlet nad dárky pod stromeček? Tím naším můžete povznášet, inspirovat a (in)formovat po celý rok! Líbí se vám Katolický týdeník a chcete, aby…

celý článek




Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay