Duchovní obnova pro tisíce lidí

Vydání: 2023/26-27 Co hlásají velehradské zvony, 27.6.2023, Autor: Tomáš Kutil

Jen pár hodin poté, kdy 5. července na Velehradě skončí poutní mše svatá ke cti sv. Cyrila a Metoděje, začne v Brně Katolická charismatická konference.

 
Hlavní program se koná ve velké klimatizované hale.Snímek Roman Polách / Člověk a Víra

Na největší akci svého druhu v Česku se chystají tisíce lidí. Organizátoři počítají se zhruba šesti tisíci. K dispozici jim budou na Výstavišti dva velké pavilony, velkokapacitní parkoviště i spousta prostoru v celém areálu.

Modlitební večery

Hlavním hostem bude letos P. Jacques Philippe (viz níže), který bude přednášet ve čtvrtek především o blahoslavenstvích. „Vloni jsme měli jako téma pokoj a usmíření. Když jsme pak konferenci vyhodnocovali a začínali plánovat další, říkali jsme si, že by do společenské, ale i vnitrocírkevní atmosféry bylo potřeba vnést téma naděje,“ popisuje koordinátorka organizačního týmu Kateřina Lachmanová. Téma nakonec ještě rozšířili právě na blahoslavenství, o kterých P. Philippe napsal knihu, nedávno vydanou i česky.

Kromě duchovních přednášek, které tvoří páteř programu, je na každý den přichystaná modlitba chval, mše svatá, bude i prostor ke ztišení či setkání s přáteli. Večery jsou zaměřené modlitebně – účastníci se budou přimlouvat nejen za sebe a za své blízké, ale za celý svět.

Pro děti od čtyř let je připraven paralelní program nejen s hrami, ale i bohoslužbami a modlitbou, uzpůsobenou jejich věku. Dětí bývá obvykle kolem tisícovky. Něco prožívají společně, část dne pak v menších skupinkách rozdělených podle věku. To vše díky péči mladých dobrovolníků.

Přijet lze na celé čtyři dny, ale třeba i jenom na jeden či dva dny. Účastnické poplatky lze uhradit při vstupu do areálu Výstaviště, ale organizátoři povzbuzují k přihlášení online předem – a to co nejdříve. „Pomůže nám to při objednávání stravy a organizaci míst k sezení. Všechno musíme zajistit předem,“ zdůvodňuje Kateřina Lachmanová.

TOMÁŠ KUTIL

 

 

Sdílet článek na: 

Sekce: Téma, ČlánkyAktuální číslo 39 26. září – 2. října 2023

Na křižovatce civilizací v Marseille

Důraz na téma migrace a soužití lidí z různých kultur kladl papež František při svém dvoudenním pobytu ve francouzské Marseille (22. a 23. září). Znovu se tak vydal…

celý článek


Tři kroky k vnitřní svobodě

„Nemůžeme se stát opravdu svobodnými, pokud nepřijmeme, že ne vždy jsme svobodní,“ říká P. Jacques Philippe, který byl letos hlavním hostem na charismatické konferenci v Brně.

celý článek


Najít pokoj v tekuté společnosti

Jak budeme pěstovat dar pokoje my – křesťané 21. století? Tuto otázku rozebíral opat novodvorského trapistického kláštera na Fóru o míru v benediktinském opatství Pannonhalma…

celý článek


Tajemný host, zkouška pro farnost

Když do vaší farnosti přijde nevěřící, čeho si všimne, jak se bude cítit? Bude rozumět tomu, co se kolem děje? A s jakými pocity bude odcházet? Napovědět může nový…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay