Červená středa za svobodu vyznání

Vydání: 2021/49 Za svobodu vyznání, 30.11.2021, Autor: Alena Ouředníková

Příloha: Diecézní zpravodajství - Plzeňská diecéze

V rámci akce Červená středa, která připomíná ty, kdo byli a jsou pronásledováni pro své vyznání, zazářily v barvě krve 24. listopadu mnohé církevní budovy i v Plzni.

Barvou krve prolitou za víru byl ozářen 24. listopadu i portál kostela Nanebevzetí Panny Marie v Plzni, kde s účastníky Červené středy hovořil biskup Tomáš Holub. Snímek Václav Beneš

Červeně tak ve středu zářily například kostel Nanebevzetí Panny Marie, sídlo plzeňského biskupství či evangelický Korandův sbor.

Průvod centrem

Biskup Tomáš Holub, generální vikář P. Jakub Holík a farář Evangelické církve metodistické Pavel Kuchynka se spolu s dalšími účastníky se svíčkami v rukou vydali kolem katedrály sv. Bartoloměje centrem města do areálu někdejšího františkánského kláštera. Při jednotlivých zastaveních zněla čtení z Bible a modlitby za pronásledované.

ALENA OUŘEDNÍKOVÁ

 

 

Sdílet článek na: 

Sekce: Diecéze, ČlánkyAktuální číslo 34 16. – 22. srpna 2022

Festival plný radosti z víry

Celostátním setkáním mládeže v Hradci Králové provedl příběh sv. Pavla. „Vstaň! Udělám z tebe svědka toho, co jsi viděl,“ znělo motto týdne.

celý článek


Kardinál Czerny navštívil Osvětim

Někdejší nacistický vyhlazovací tábor v Osvětimi navštívil s delegací polských biskupů kardinál Michael Czerny 9. srpna – v den 80. výročí smrti sv. Terezie Benedikty od Kříže.

celý článek


Zažehnout oheň poznávání

Na univerzitě, v klášteře, farním pastoračním centru nebo u počítače. Vzdělávat se dá skoro všude. S novým školním rokem se rozbíhají některé pravidelné kurzy.

celý článek


Nebát se psát vlastní příběh

Ti starší z nás pamatují mnohé. Příběhy radostné i ty jiné, zkušenosti draze zaplacené, momenty, o kterých se jen těžko mluví. Jak se ale o nich dozvědět, když babička…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay