Články

Krajina je jedinečným darem

Krajina je jedinečným darem

Vydání: 7, 14.2.2023, Autor: Miloš Doležal

Před nedávnem oceněný historik umění, esejista a básník JOSEF KROUTVOR se ve svých textech zabývá nejen významnými středoevropskými umělci, ale píše také o paměti krajiny, o propojení země, života a úcty ke stvoření. Pro KT s ním hovoří básník a letitý přítel Miloš Doležal.

celý článek


Bůh od člověka půst nepotřebuje

Bůh od člověka půst nepotřebuje

Vydání: 7, 14.2.2023, Autor: Mireia Ryšková
Příloha: Doma 7

Dnes je půst docela módním slovem, zejména pokud jde o různé diety a zdravý životní styl. Ale půst v náboženské tradici znamená něco docela jiného.

celý článek


Sním o církvi svědčící o radosti

Sním o církvi svědčící o radosti

Vydání: 7, 14.2.2023

Evropského synodálního shromáždění v Praze se zúčastnili také představitelé církevních hnutí. O jejich roli, ale i o situaci v Izraeli rozmlouvala s KT a Radiem Proglas Palestinka MARGARET KARRAMOVÁ, která je od roku 2021 prezidentkou Hnutí fokoláre.

celý článek


Nová výstava o broumovských kostelech

Nová výstava o broumovských kostelech

Vydání: 7, 14.2.2023, Autor: Pavel Sršeň
Příloha: Diecézní zpravodajství - Královehradecká diecéze

Obnovu skupiny barokních kostelů na Broumovsku i jejich krásu představuje výstava fotografií Tempus fugit II. Navštívit ji lze v Hradci Králové. Navazuje na původní expozici a k vidění byla i za oceánem ve Spojených státech.

celý článek


HOMILIE: Dokonalí v rámci svých, či Božích představ?

Vydání: 7, 14.2.2023

celý článek


V Praze začala evropská synoda

V Praze začala evropská synoda

Vydání: 6, 7.2.2023, Autor: Alena Scheinostová

„Zde jsme, před tebou, Duchu Svatý, shromážděni ve tvém jménu.“ Slovy starobylé modlitby „Adsumus“, která od začátku doprovází společnou synodální cestu církve, zahájily dvě stovky delegátů v pondělí 6. února v pražském hotelu Pyramida práci, kterou vyvrcholí evropská kontinentální fáze synody.

celý článek


Přestaňte drancovat Afriku

Přestaňte drancovat Afriku

Vydání: 6, 7.2.2023, Autor: Filip Breindl

„Chci dát hlas těm, kteří ho nemají,“ vysvětlil papež svou šestidenní cestu do Konga a Jižního Súdánu (31. ledna až 5. února), kde mluvil ostře o problémech kontinentu, ale i o naději.

celý článek


Někdy pláču i s rodiči

Někdy pláču i s rodiči

Vydání: 6, 7.2.2023, Autor: Renata Lorencová

O svém trápení v nemoci si potřebují povídat nemocné děti, ale hlavně jejich rodiče. K tomu slouží mimo jiné nemocniční kaplani. V několika nemocnicích tuto službu vykonává sestra Františka. „Vstoupila jsem k sestrám v roce 1984, a protože máme dlouhý název, zlidověly jsme jako vincentky a přezdívají nám minerálky,“ směje se drobná řeholnice.

celý článek


Církev by měla být o krok napřed

Církev by měla být o krok napřed

Vydání: 6, 7.2.2023, Autor: Tereza Zavadilová

O evangelizaci v digitálním věku přednášela americká paulínka ROSE PACATTE, mediální expertka a ceněná filmová kritička, českým a moravským biskupům, katechetům, pracovníkům s mládeží a řeholnicím.

celý článek


Rutina, kterou potřebujeme

Rutina, kterou potřebujeme

Vydání: 6, 7.2.2023, Autor: Jiří Macháně
Příloha: Doma 6

Národní týden manželství, který začíná 13. února, má jako letošní motto „manželské kontrasty“. Zkusili jsme se proto podívat na jeden z nich: všední versus nevšední. Jak říká Marie Macounová z Rodinného centra Praha, je to kontrast, kterého je v manželství zapotřebí. Stejně jako samotná všednost.

celý článek


Arcibiskupství pomůže rozšířit školu

Arcibiskupství pomůže rozšířit školu

Vydání: 6, 7.2.2023, Autor: Jiří Prinz
Příloha: Diecézní zpravodajství - Pražská arcidiecéze

Nový pavilon pro žáky prvních tříd začíná tento týden stavět Základní škola sv. Štěpána v centru Prahy. Svou zásluhu na vzniku bezbariérového objektu má i pražské arcibiskupství: škole totiž k výstavbě pavilonu poskytlo svůj pozemek.

celý článek


HOMILIE: Tajemství moci

Vydání: 6, 7.2.2023

celý článek
Aktuální číslo 12 21. – 27. března 2023

Na cestě ke křtu

„Prosme Pána, aby tento vyvolený překonal každé pokušení. Aby byl vděčný za to, že si ho Bůh vyvolil, že se mu dává poznat,“ zazní pátou neděli postní ve farnostech…

celý článek


Neplést si zpověď s psychoterapií

Svátost smíření, duchovní doprovázení a psychoterapie mají jedno společné: jsou to tři způsoby práce s nitrem člověka. Ale děje se to pokaždé jinak. Zpovědnici nelze…

celý článek


Když se náš svět setká se světem Božím

Bůh většinou mlčí. Jen někdy, výjimečně, hlasitě promluví, viditelně se ukáže, prolomí nebesa, pronikne do našeho srdce. Jednou z takových událostí bylo vzkříšení…

celý článek


Jak uspořádat besedu

Byl by zájem a vy máte chuť zorganizovat program se zajímavým hostem pro svou farnost? Jak na to? O zkušenosti s technikou i propagací se dělí pořadatelé přednášek, debat…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay