Autoři

Požehnané Vánoce a vše dobré v roce 2019 svým čtenářům přeje redakce Katolického týdeníku:
V poslední řadě zleva: Jaroslav Šubrt (Perspektivy a rozhovory), Tomáš Kutil (vedoucí domácího zpravodajství), Karel Pučelík (domácí zpravodajství), Jiří Macháně (vedoucí redakce), Jana Podhorská (účetní), Hana Čulíková (inzerce), Ondřej Vodička (grafik) a Martin Steiner (ekonom). Řada uprostřed zleva: Věra Nevoralová (asistentka redakce), Kateřina Šťastná (Doma), Kateřina Koubová (šéfredaktorka), Jan Paulas (editor), Jiří Prinz (diecézní zpravodajství, komentáře). Sedící zleva: Tereza Zavadilová (vatikánské zpravodajství), Karolína Peroutková (Doma) a Alena Scheinostová (zahraniční zpravodajství a kultura). Na fotografii chybí: Martin Zikmund (Perspektivy), Pavel Vodička (hlavní grafik) či Jiří Janíček (korektor). Snímek Martina Houdek

Šéfredaktorka

Kateřina Koubová

Šéfredaktorka od ledna 2016. Nejvíce zkušeností jsem získala během 11 let v redakci MF DNES, kde jsem působila v ekonomické a zahraniční redakci. V letech 2008 až 2011 jsem byla zpravodajkou v Bruselu a „přilehlé“ Evropě. Práce to byla pestrá: od reportáží ze zemětřesení v Itálii nebo první papežské návštěvy v Británii po summity EU a NATO. Hodně mě naučila práce v tiskové agentuře ČTK a v pařížské redakci Reuters. Vystudovala jsem Fakultu mezinárodních vztahů na VŠE v Praze, další studia jsem absolvovala v Miláně a Paříži. Pocházím z Moravy, ale už více než dvě desetiletí žiju v Praze. (kk)

Zástupce šéfredaktora

Jiří Macháně (nar. 1978)

Pocházím z Červeného Kostelce, novinařinu jsem studoval na církevní Vyšší odborné škole publicistiky, pracoval pro Český rozhlas a televizi Prima. Posléze jsem na Biskupství plzeňském vytvořil „instituci“ tiskového mluvčí. Rodinné vazby mě však zavály do středních Čech, v roce 2003 jsem do Katolického týdeníku nastoupil jako redaktor, vedl jsem zpravodajství a nyní jsem ustanoven zástupcem šéfredaktora KT. (mach)

Redaktoři KT

Jan Paulas (nar. 1965)

Jsem editorem KT. Do roku 1992 ekonomický pracovník, jako novinář jsem začínal v Jihlavě coby šéfredaktor křesťanského měsíčníku Zuzana. Od roku 1995 pracuji v KT. Jsem autorem a spoluautorem knižních rozhovorů (s opatem Vítem Tajovským, Anselmem Grünem, Tomášem Špidlíkem, Maxem Kašparů, Jaroslavem Medem, Petrem Příhodou aj.) a edičně jsem připravil k vydání řadu knih (pravidelně Cyrilometodějský kalendář). (pau)

 

Tomáš Kutil (nar. 1986)

Narodil jsem se v podhůří Šumavy, touha po vědomostech mě pak zavála do Brna, kde jsem vystudoval žurnalistiku a politologii. Už během studií jsem pracoval pro TV Prima, Hospodářské noviny, Klatovský deník a Radio Student. Několik let jsem spolupracoval i s komunitním webem Signály.cz. Do KT jsem přišel v roce 2009 na pozici vedoucího zpravodajství. (tok)

 

 

Ondřej Elbel

Pocházím z kraje pod Beskydami - z Hukvald. Dva roky jsem při studiu Politologie na Karlově univerzitě pracoval v redakci zahraničního zpravodajství Českého rozhlasu. Z Prahy mě odvál studijní pobyt ve Vídni a teď pokračuju doktorským studiem politické a kulturní geografie na Ostravské univerzitě. Do Katolického týdeníku jsem se dostal díky spolupráci s Ostravsko-opavskou diecézí a přes diecézní zpravodajství jsem se přiblížil až k Perspektivám. Píšu o dění v církvi mezi Mosty u Jablunkova a Bílou vodou a starám se o stranu esejů v Perspektivách. Hluboko v srdci mám beskydské lesy, vlaky a vůni dálek. (one)

 

 

Jaroslav Šubrt (nar. 1955)

Odpovědný redaktor Perspektiv. Před listopadem 1989 jsem pracoval na stavbách, jako noční hlídač a topič. Účastnil jsem se bytových seminářů, zejména v okruhu dominikánského kněze Metoděje Habáně. Po listopadu 1989 jsem nastoupil do redakce Katolického týdeníku, od roku 1992 jsem odpovědným redaktorem Perspektiv. Překládám z polštiny. Ženatý, otec tří dětí. (jš)

 

 

Alena Scheinostová (1977)

Redaktorka kultury a zahraničního zpravodajství. Vystudovala jsem bohemistiku na Filozofické fakultě UK v Praze. V Katolickém týdeníku pracuji od roku 2009. Žiji střídavě v Praze a Horní Vltavici, s manželem vychovávám dvě děti. (sch)


Tereza Zavadilová (nar. 1992)

Pocházím z jižních Čech. Novinařinu jsem vystudovala na Fakultě sociálních věd UK, kde se nyní pokouším studovat média v doktorském stupni. Od jara 2018 mám v KT na starosti vatikánské zpravodajství a sem tam i něco navíc. Aktuálně na MD. (tez)

 

 

Karel Pučelík

Pocházím ze západních Čech. Absolvoval jsem soudobé dějiny a hospodářskou politiku, v současné době dokončuji studium hospodářských dějin. Psát jsem začal nejdříve pro časopis Ekontech a různé motoristické weby, posléze jsem přešel do deníku E15. V KT mám na starosti litoměřickou diecézi a čas od času také něco dalšího. (puč)

 

 

Filip Breindl (1979)

Pocházím ze západočeského Krušnohoří, ale od roku 2002 působím v Brně, kde jsem se řadu let podílel na zpravodajství a publicistice Radia Proglas. V Katolickém týdeníku mám na starosti především zpravodajství z Vatikánu, rád si ale odskočím i k jiným tématům a rozhovorům. Ve volném čase rád jezdím s rodinou na výlety, zpívám také v chrámovém sboru. Nebráním se ani cestování do větších dálek: několik cest do Afriky, Asie, Jižní Ameriky a Oceánie jsem mohl podniknout ve spolupráci s Papežskými misijními díly, dva cestopisy – Papuánská Velká noc a Za misionáři Amazonie – vyšly knižně v brněnském nakladatelství Cesta. (fib)

Korektor

Markéta Domnosilová

V KT působím od roku 2008. Narodila jsem se dne 6. 10. léta Páně 1978 v Praze. Vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky tamtéž. Mám ráda zpěv, hudbu, tanec, vodáctví, tramping, lesy, hory, folkové festivaly, bowling, mariáš... Aktuálně na MD.

 

Externí redaktoři

Karolína Peroutková

Zatím nenavštěvovala žádný bytový seminář. Doširoka rozkročena mezi Čechy (Mníšek pod Brdy) a Moravu (Suchá Loz), jednou nohou v týdeníku Katolickém, druhým kolenem zabořena v humusu (dokumentární film na FAMU). Obdivuje Stephana Kinga. Měla psa a kočku. (per)

 

Jiří Gračka

Novinářské profesi se věnuji od roku 2006, kdy jsem zakončil studia na teologické fakultě v Olomouci. V Katolickém týdeníku jsem začal působit roku 2010 a přispívám do něj zejména zprávami ze střední a jihovýchodní Moravy. Vedle toho si na chléb vezdejší vydělávám jako překladatel, především z a do angličtiny. Zbylý čas věnuji rodině, knihám a občas také nenáročným sportovním aktivitám. (gra)

 

Kateřina Šťastná (nar. 1979)

Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze. Po škole jsem pracovala v Týdeníku televize, časopisu Žena a život a externě v dalších. V roce 2004 jsem ráda zakotvila v Katolickém týdeníku, původně jako redaktorka zahraničního zpravodajství. V současné době se věnuji především rodinným a dětským tématům. Napsala jsem knihy: Umíš v tom chodit, Jedeme v tom spolu, Kápézetka chval manželky a matky, Misionářka lásky – vyprávění o Matce Tereze, atd. Další knihy jsou „na cestě“. Jsem vdaná a mám tři děti. (kš)

Sekretariát

Věra Nevoralová

V sekretariátu redakce KT pracuji několik let, pokud nám zavoláte, budete pravděpodobně nejdříve mluvit se mnou. Poskytuji běžný servis související s provozem redakce. Podněty a připomínky našich čtenářů třídím a zodpovědně předávám příslušným redaktorům. Mám na starosti přípravu některých účetních podkladů, přepisy rozhovorů a aktualizaci článků na webu.

Ekonomický úsek

Martin Steiner

V Katolickém týdeníku pracuji od roku 2003. Jsem odpovědný za hospodaření společnosti, vytváření podmínek pro rozvoj novin a veškeré dodavatelsko-odběratelské vztahy. Působil jsem nebo působím ve statutárních orgánech několika společností a neziskových organizací. Mám dlouholeté zkušenosti z oblasti medií, obchodu a správy majetku.

 

Jana Podhorská

Po dlouholeté zkušenosti v médiích jsem již několikátým rokem posilou KT na pozici referentky, která má na starosti jak zajištění tisku novin, provoz redakce, odbyt, fakturaci a přípravu účetních podkladů, tak objednávky předplatného a s tím spojenou veškerou agendu. Zodpovídám za kvalitní péči o naše abonenty ve spolupráci s našimi distributory a pečuji o pozitivní pracovní podmínky svých kolegů. Pokud je v redakci potřeba něco nakoupit, zařídit či s něčím poradit, jsem první, za kým kolegové přijdou.

Inzerce

Hana Čulíková

Když mi před několika lety byla nabídnuta pozice vedoucí inzertního oddělení v KT, byla jsem si jistá, že je to práce, která si mě „našla“. Mám na starosti kontakt s inzerenty, rozšiřování klientely, zodpovídám za správné umístění a znění inzerátů v novinách, zajišťuji vkládanou inzerci, vyúčtování plateb a fakturaci.

Grafika

Pavel Vodička (1959, narozen v Praze, ženatý, 3 děti)

Měl jsem se stát malířem pokojů - stejně jako táta. Ale právě on rozhodl, že vystuduji polygrafickou střední školu. Udělal dobře. Grafická práce je dodnes mým koníčkem - výroba novin, knih, brožur, časopisů nebo reklam zaujímají většinu mého času. Nevím, zda jsem byl příkladem svým dětem, ale dcera Lucie a syn Ondřej v mých stopách jdou.

 

Lucie Dezortová (1987)

Narodila jsem se v Praze a zde také bydlím většinu života. Vystudovala jsem polygrafickou střední školu. Do Katolického týdeníku jsem chodila už za studií. A společně s tátou děláme grafickou podobu novin. Baví mě grafika, fotografování a sporty.

 

Ondřej Vodička (1991)

Pro Katolický týdeník jsem začal pracovat před několika lety, poté co jsem vystudoval grafickou školu. Hodně věcí, co potřebuji k práci, jsem se naučil i od svého táty a své starší sestry. Díky práci v týdeníku se mohu dál rozvíjet a učit se novým věcem. Mohu říct, že svou práci dělám rád, protože mě nutí přemýšlet a být kreativní.

 

 

 

 Aktuální číslo 5 31. ledna – 6. února 2023

Co popřát novému prezidentovi

Ke gratulacím nově zvolenému prezidentovi ČR Petru Pavlovi se připojují i představitelé církve. „Nevidím vítězné ani poražené voliče. Vidím, že v této volbě vyhrály…

celý článek


Není čas naříkat, ale rozhlížet se

Co je církev? Říkáme, že je Kristovo Tělo – a já věřím, že Bůh jej v tomto světě nenechá zaniknout. Dosud se totiž církev dostala i přes sebevětší krize a byla…

celý článek


Proč nás volby rozdělily a co s tím

Důležitý problém kolem prezidentských voleb je „polarizace společnosti“, tedy to, že se lidé o kandidátech a jejich názorech často hádali a někdy i rozkmotřili. A…

celý článek


A stíháš dělat ještě něco?

S narozením prvního potomka si maminky začnou klást otázky: Neztratím se v nekonečném kolotoči krmení, přebalování a péče o domácnost? A kde najdu čas pro sebe, manžela, Boha?

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay