Autoři

Požehnané Vánoce a vše dobré v roce 2019 svým čtenářům přeje redakce Katolického týdeníku:
V poslední řadě zleva: Jaroslav Šubrt (Perspektivy a rozhovory), Tomáš Kutil (vedoucí domácího zpravodajství), Karel Pučelík (domácí zpravodajství), Jiří Macháně (vedoucí redakce), Jana Podhorská (účetní), Hana Čulíková (inzerce), Ondřej Vodička (grafik) a Martin Steiner (ekonom). Řada uprostřed zleva: Věra Nevoralová (asistentka redakce), Kateřina Šťastná (Doma), Kateřina Koubová (šéfredaktorka), Jan Paulas (editor), Jiří Prinz (diecézní zpravodajství, komentáře). Sedící zleva: Tereza Zavadilová (vatikánské zpravodajství), Karolína Peroutková (Doma) a Alena Scheinostová (zahraniční zpravodajství a kultura). Na fotografii chybí: Martin Zikmund (Perspektivy), Pavel Vodička (hlavní grafik) či Jiří Janíček (korektor). Snímek Martina Houdek

Šéfredaktorka

Kateřina Koubová

Šéfredaktorka od ledna 2016. Nejvíce zkušeností jsem získala během 11 let v redakci MF DNES, kde jsem působila v ekonomické a zahraniční redakci. V letech 2008 až 2011 jsem byla zpravodajkou v Bruselu a „přilehlé“ Evropě. Práce to byla pestrá: od reportáží ze zemětřesení v Itálii nebo první papežské návštěvy v Británii po summity EU a NATO. Hodně mě naučila práce v tiskové agentuře ČTK a v pařížské redakci Reuters. Vystudovala jsem Fakultu mezinárodních vztahů na VŠE v Praze, další studia jsem absolvovala v Miláně a Paříži. Pocházím z Moravy, ale už více než dvě desetiletí žiju v Praze. (kk)

Zástupce šéfredaktora

Jiří Macháně (nar. 1978)

Pocházím z Červeného Kostelce, novinařinu jsem studoval na církevní Vyšší odborné škole publicistiky, pracoval pro Český rozhlas a televizi Prima. Posléze jsem na Biskupství plzeňském vytvořil „instituci“ tiskového mluvčí. Rodinné vazby mě však zavály do středních Čech, v roce 2003 jsem do Katolického týdeníku nastoupil jako redaktor, vedl jsem zpravodajství a nyní jsem ustanoven zástupcem šéfredaktora KT. (mach)

Redaktoři KT

Jan Paulas (nar. 1965)

Jsem editorem KT. Do roku 1992 ekonomický pracovník, jako novinář jsem začínal v Jihlavě coby šéfredaktor křesťanského měsíčníku Zuzana. Od roku 1995 pracuji v KT. Jsem autorem a spoluautorem knižních rozhovorů (s opatem Vítem Tajovským, Anselmem Grünem, Tomášem Špidlíkem, Maxem Kašparů, Jaroslavem Medem, Petrem Příhodou aj.) a edičně jsem připravil k vydání řadu knih (pravidelně Cyrilometodějský kalendář). (pau)

Tomáš Kutil (nar. 1986)

Narodil jsem se v podhůří Šumavy, touha po vědomostech mě pak zavála do Brna, kde jsem vystudoval žurnalistiku a politologii. Už během studií jsem pracoval pro TV Prima, Hospodářské noviny, Klatovský deník a Radio Student. Několik let jsem spolupracoval i s komunitním webem Signály.cz. Do KT jsem přišel v roce 2009 na pozici vedoucího zpravodajství. (tok)

 

 

 

Martin T. Zikmund (nar. 1966)

Narodil jsem se v rodině lékaře na Vsetíně, mám šest sourozenců. Studoval jsem evangelickou teologii v Praze, v Bangalore (jižní Indie) a v Minnesotě (USA), rovněž se účastnil bytových seminářů s Danielem Kroupou a u dominikánů. Od roku 1991 působím jako evangelický farář (Pržno, Praha-Vinohrady, Libice nad Cidlinou) a od roku 2007 také jako redaktor vatikánského zpravodajství KT a redaktor Perspektiv. Ženatý, otec tří dětí. (mtz)

 

Jaroslav Šubrt (nar. 1955)

Odpovědný redaktor Perspektiv. Před listopadem 1989 jsem pracoval na stavbách, jako noční hlídač a topič. Účastnil jsem se bytových seminářů, zejména v okruhu dominikánského kněze Metoděje Habáně. Po listopadu 1989 jsem nastoupil do redakce Katolického týdeníku, od roku 1992 jsem odpovědným redaktorem Perspektiv. Překládám z polštiny. Ženatý, otec tří dětí. (jš)

 

 

Alena Scheinostová (1977)

Redaktorka kultury a zahraničního zpravodajství. Vystudovala jsem bohemistiku na Filozofické fakultě UK v Praze. V Katolickém týdeníku pracuji od roku 2009. Žiji střídavě v Praze a Horní Vltavici, s manželem vychovávám dvě děti. (sch)


Tereza Zavadilová (nar. 1992)

Pocházím z jižních Čech. Novinařinu jsem vystudovala na Fakultě sociálních věd UK, kde se nyní pokouším studovat média v doktorském stupni. Od jara 2018 mám v KT na starosti vatikánské zpravodajství a sem tam i něco navíc. (tez)

 

 

Karel Pučelík

Pocházím ze západních Čech. Absolvoval jsem soudobé dějiny a hospodářskou politiku, v současné době dokončuji studium hospodářských dějin. Psát jsem začal nejdříve pro časopis Ekontech a různé motoristické weby, posléze jsem přešel do deníku E15. V KT mám na starosti litoměřickou diecézi a čas od času také něco dalšího. (puč)

Korektor

Markéta Domnosilová

V KT působím od roku 2008. Narodila jsem se dne 6. 10. léta Páně 1978 v Praze. Vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky tamtéž. Mám ráda zpěv, hudbu, tanec, vodáctví, tramping, lesy, hory, folkové festivaly, bowling, mariáš...

 

Externí redaktoři

Václav Štaud (nar. 1951)

Po maturitě na střední polygrafické škole a krátké praxi v tiskárně jsem nastoupil jako grafik v redakci Práce, odkud jsem přešel na pozici redaktora brněnské Lidové demokracie. Po roce 1989 a zániku obou deníků jsem se vrátil k polygrafii a při zaměstnání absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Žurnalistice jsem zůstal věrný vytvářením časopisů pro řadu obcí, a hlavně farností. Brněnským zpravodajem Katolického týdeníku jsem od roku 2005. Ženatý, otec čtyř dospělých dětí. (vaš)

Karolína Peroutková

Zatím nenavštěvovala žádný bytový seminář. Doširoka rozkročena mezi Čechy (Mníšek pod Brdy) a Moravu (Suchá Loz), jednou nohou v týdeníku Katolickém, druhým kolenem zabořena v humusu (dokumentární film na FAMU). Obdivuje Stephana Kinga. Měla psa a kočku. (per)

 

Jiří Gračka

Novinářské profesi se věnuji od roku 2006, kdy jsem zakončil studia na teologické fakultě v Olomouci. V Katolickém týdeníku jsem začal působit roku 2010 a přispívám do něj zejména zprávami ze střední a jihovýchodní Moravy. Vedle toho si na chléb vezdejší vydělávám jako překladatel, především z a do angličtiny. Zbylý čas věnuji rodině, knihám a občas také nenáročným sportovním aktivitám. (gra)

 

Kateřina Šťastná (nar. 1979)

Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze. Po škole jsem pracovala v Týdeníku televize, časopisu Žena a život a externě v dalších. V roce 2004 jsem ráda zakotvila v Katolickém týdeníku, původně jako redaktorka zahraničního zpravodajství. V současné době se věnuji především rodinným a dětským tématům. Napsala jsem knihy: Umíš v tom chodit, Jedeme v tom spolu, Kápézetka chval manželky a matky, Misionářka lásky – vyprávění o Matce Tereze, atd. Další knihy jsou „na cestě“. Jsem vdaná a mám tři děti. (kš)

Sekretariát

Věra Nevoralová

V sekretariátu redakce KT pracuji několik let, pokud nám zavoláte, budete pravděpodobně nejdříve mluvit se mnou. Poskytuji běžný servis související s provozem redakce. Podněty a připomínky našich čtenářů třídím a zodpovědně předávám příslušným redaktorům. Mám na starosti přípravu některých účetních podkladů, přepisy rozhovorů a aktualizaci článků na webu.

Ekonomický úsek

Martin Steiner

V Katolickém týdeníku pracuji od roku 2003. Jsem odpovědný za hospodaření společnosti, vytváření podmínek pro rozvoj novin a veškeré dodavatelsko-odběratelské vztahy. Působil jsem nebo působím ve statutárních orgánech několika společností a neziskových organizací. Mám dlouholeté zkušenosti z oblasti medií, obchodu a správy majetku.

 

Jana Podhorská

Po dlouholeté zkušenosti v médiích jsem již několikátým rokem posilou KT na pozici referentky, která má na starosti jak zajištění tisku novin, provoz redakce, odbyt, fakturaci a přípravu účetních podkladů, tak objednávky předplatného a s tím spojenou veškerou agendu. Zodpovídám za kvalitní péči o naše abonenty ve spolupráci s našimi distributory a pečuji o pozitivní pracovní podmínky svých kolegů. Pokud je v redakci potřeba něco nakoupit, zařídit či s něčím poradit, jsem první, za kým kolegové přijdou.

Inzerce

Hana Čulíková

Když mi před několika lety byla nabídnuta pozice vedoucí inzertního oddělení v KT, byla jsem si jistá, že je to práce, která si mě „našla“. Mám na starosti kontakt s inzerenty, rozšiřování klientely, zodpovídám za správné umístění a znění inzerátů v novinách, zajišťuji vkládanou inzerci, vyúčtování plateb a fakturaci.

Grafika

Pavel Vodička (1959, narozen v Praze, ženatý, 3 děti)

Měl jsem se stát malířem pokojů - stejně jako táta. Ale právě on rozhodl, že vystuduji polygrafickou střední školu. Udělal dobře. Grafická práce je dodnes mým koníčkem - výroba novin, knih, brožur, časopisů nebo reklam zaujímají většinu mého času. Nevím, zda jsem byl příkladem svým dětem, ale dcera Lucie a syn Ondřej v mých stopách jdou.

 

Lucie Dezortová (1987)

Narodila jsem se v Praze a zde také bydlím většinu života. Vystudovala jsem polygrafickou střední školu. Do Katolického týdeníku jsem chodila už za studií. A společně s tátou děláme grafickou podobu novin. Baví mě grafika, fotografování a sporty.

 

Ondřej Vodička (1991)

Pro Katolický týdeník jsem začal pracovat před několika lety, poté co jsem vystudoval grafickou školu. Hodně věcí, co potřebuji k práci, jsem se naučil i od svého táty a své starší sestry. Díky práci v týdeníku se mohu dál rozvíjet a učit se novým věcem. Mohu říct, že svou práci dělám rád, protože mě nutí přemýšlet a být kreativní.

 Aktuální číslo 38 15. – 21. září 2020

Lesná se raduje z nového chrámu

Džbánek piva, koloběžka i miska horkého guláše jsou vyobrazeny vedle tradičních křesťanských symbolů na fasádě nového kostela v Brně na Lesné. Mají připomínat,…

celý článek


Světlo pro naši cestu životem

Asi každý máme tu knihu doma. Někteří na předním místě v knihovně, v pěkném provedení, jako novou. Jiným leží na dosah ruky nebo na nočním stolku už pěkně ohmataná.…

celý článek


Povzbudivé čtení na celý rok

Na knihkupecké pulty přichází nový Cyrilometodějský kalendář (CMK) na rok 2021. Co v něm naleznete, přibližuje jeho hlavní editor JAN PAULAS.

celý článek


Hledat Boží přítomnost ve světě

Biskup VÁCLAV MALÝ oslaví týden před svátkem sv. Václava své sedmdesáté narozeniny. Ačkoliv říká, že je slaví nerad, připomínáme je rozhovorem, v němž se ohlíží…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay