
Téma týdne
Vrácené skvosty zůstávají
Dvě Rubensova díla, Vyšebrodský oltář a Puchnerova archa se vrací k původním majitelům: augustiniánům, cisterciákům a křižovníkům.
Dvě Rubensova díla, Vyšebrodský oltář a Puchnerova archa se vrací k původním majitelům: augustiniánům, cisterciákům a křižovníkům.
Dětský psycholog JAROSLAV ŠTURMA hovoří o obdarování, jímž je…
Pro zvětšení čtečky klikněte na náhled. Návod a tipy pro používání čtečky.
Objednejte si elektronické předplatné zde.
![]() |
Vydání: 32, 5.8.2014, Autor: Jan Paulas
Dvě Rubensova díla, Vyšebrodský oltář a Puchnerova archa se vrací k původním majitelům: augustiniánům, cisterciákům a křižovníkům.
![]() |
Vydání: 32, 5.8.2014, Autor: Aleš Palán
Tři králové, zejména Morávek s Mašínem, nebyli žádní suchaři. Které historky z doby jejich odbojové činnosti jsou skutečné a které jen přibarvenými legendami? Nejen o tom hovoříme s historikem PETREM KOUROU.
![]() |
Vydání: 32, 5.8.2014, Autor: Ladislav Heryán
Slyšel jsem, že hebrejština má stejný výraz pro slovo jako pro číslo. Jaký význam mají v hebrejštině slova označující číslice 1, 5 a 3? Šimon Petr vytáhl na břeh síť plnou ryb, bylo jich sto padesát tři. Šalomoun spočítal muže, kteří byli v izraelské zemi jako hosté; bylo jich sto padesát tři tisíce šest set…
![]() |
Vydání: 32, 5.8.2014, Autor: Karel Rechlík
Návštěva horských kaplí má jednu velikou přednost – krásou svého prostředí vzbuzují náš obdiv ke Stvoření a zároveň jsou důkazem, že umělecký výraz zbožnosti rozhodně není vázán na množství ozdob ani drahých materiálů.
![]() |
Vydání: 32, 5.8.2014, Autor: Alena Scheinostová
Příloha: Doma
Dětský psycholog JAROSLAV ŠTURMA hovoří o obdarování, jímž je vícegenerační rodina pro své členy i pro celou společnost. Nezapomíná ani na praktická pravidla soužití nebo možná vztahová úskalí.
Vydání: 32, 5.8.2014, Autor: Stanislav Balík
Člověku jde až mráz po zádech, když čte o projevech velké nenávisti některých národů západní Evropy vůči Židům. Ano, konflikt v Gaze díky obludným palestinským strategiím využívajícím civilní obyvatelstvo jako živé cíle vzbuzuje vlnu rozhořčení na izraelskou armádu. Málokdo se ovšem umí vžít do situace dva tisíce let ponižovaného národa, který poté, co po obrovské genocidě dostal příležitost žít a vládnout v zemi, kterou Bůh přislíbil jeho praotcům, čelí celých sedmdesát let obrovské snaze o zničení od všech sousedů. Národa, který při budování svého státu žije v permanentním ohrožení. Národa, jehož odhodlání bránit se i za cenu velkých obětí v dnešní západní Evropě málokdo rozumí.
Jak přinášet Ježíšovo poselství dnešním lidem? „Jak se k nim dostat, jak k nim mluvit, aby nám rozuměli? Ano, jak k nim mluvit, aby nám rozuměli?“ trápilo už před…
Mezi prvními naočkovanými proti covidu-19 byli minulý týden lidé s mentálním a kombinovaným postižením z charitního Domova svaté Rodiny v Praze-Liboci, ale nejen tam. Jak…
Jak se ve vaší službě daří spolupráce křesťanů? Zažíváte při ní jednotu? Na prahu Týdne modliteb za jednotu křesťanů jsme se zeptali aktivních věřících z různých církví.
Vážení čtenáři Katolického týdeníku, po dobu mimořádných vládních opatření, která mají opět omezit šíření nákazy koronavirem, jsme se rozhodli Vám naše/vaše…
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021
© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena Mapa webu
RSS kanál
XML Sitemap |