Číslo 2009/43 Všechna starší čísla

Víno nejen mešní

Víno nejen mešní

Nové číslo KT je tentokrát zabaleno do speciální přílohy věnované Církevnímu středisku volného času Jana Boska v Havířově-Šumbarku. Dočtete se v ní, co středisko mládeži, i té „problémové“, nabízí či kterak pomohlo v kruté životní situaci jistému mladíkovi. Domácí zpravodajství přináší především reportáž z oblastí, jež znenadání zasypal sníh. Pobavit se můžete s dětmi, které vytvořily rekord, když během měsíce sesbíraly 169 vtipů o zvířatech. Dále například přibližujeme vzpomínkovou akci Českobratrské církve evangelické ke 20. výročí pádu železné opony. Je mír v Afghánistánu stále v nedohlednu? Jakou další podobu může mít boj s Talibanem a Al-Káidou? Nejen to dává nahlédnout zahraniční rubrika. Tematická dvoustrana je věnována vínu, a to nejen mešnímu. Kulturní strana tentokrát představuje magnety letošního ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě či unikátní hudebně-dramatický projekt Nám a Tobě, Anežko Česká. Noviny uzavírá aktuální rozhovor s moderátorem Václavem Moravcem nejen o speciálním vysílání České televize k papežské návštěvě. KT vychází s rodinnou přílohou Doma a s TV a rozhlasovým programem. Více na www.katyd.cz a v Katolickém týdeníku, který je k mání ve vaší poštovní schránce či ve vašem kostele.

"Dnes je tvůj velký den"

Téma týdne

"Dnes je tvůj velký den"

„Dnes je tvůj velký den“ – to byla poslední slova mého tatínka, která jsem slyšel přes mobil před čtyřmi lety, když jsem s ním hluboko po půlnoci hovořil. Ráno dobré nebylo. Lékař nám řekl, že pan Honěk ráno zemřel.…

celý článek


Z čísla vybíráme

Nečekaný sníh zasypal i farnosti

Nečekaný sníh zasypal i farnosti

Nenadálý příval sněhu zaskočil koncem minulého týdne a o víkendu…


Misijní neděle v mezinárodním zastoupení

Misijní neděle v mezinárodním zastoupení

Afričané, Američané, Australané i Evropané se zúčastnili nedělní…Jaké je tajemství mešního vína?

Jaké je tajemství mešního vína?

Mešní víno bývá pro nezasvěcené často obestřeno neproniknutelným…Náhled 1. strany

Pro zvětšení čtečky klikněte na náhled. Návod a tipy pro používání čtečky.

Chcete si přečíst online podobu tohoto čísla?

Objednejte si elektronické předplatné zde.

Další články z čísla

Překvapilo mě obrovské množství pozitivních reakcí

Vydání: 43, 21.10.2009, Autor: Tomáš Kutil

Česká televize se během návštěvy papeže v České republice proměnila, podle slov jedné novinářky, v téměř „celoplošné katolické vysílání“. V tomto specifickém vysílání měl nezastupitelnou roli moderátor VÁCLAV MORAVEC.

celý článek


Jaké je tajemství mešního vína?

Jaké je tajemství mešního vína?

Vydání: 43, 21.10.2009, Autor: Jiří Prinz

Mešní víno bývá pro nezasvěcené často obestřeno neproniknutelným závojem tajemnosti, takže o jeho výrobě koluje nejeden mýtus. Ve skutečnosti se však výroba mešního vína nijak podstatně neliší od výroby jakéhokoli jiného. Přesto existují jistá specifická pravidla, která musí výrobce mešního vína respektovat.

celý článek


Obama chce zrovnoprávnit homosexuální svazky

Vydání: 43, 21.10.2009

Vláda USA se ústy svého prezidenta Backa Obamy nechala minulý týden slyšet, že se pokusí o zrovnoprávnění manželství a homosexuálního soužití. Chtějí toho dosáhnout zrušením zákona nazvaného Obrana manželství (Defense of Marriage Act).

celý článek


Mír v Afghánistánu v nedohlednu?

Vydání: 43, 21.10.2009, Autor: Martin T. Zikmund

Pokračování války v Afghánistánu, nebo stažení vojsk? Jakou další podobu bude mít boj s Talibanem a Al-Káidou? Toto zásadní rozhodnutí v těchto dnech se svým týmem poradců zvažuje americký prezident Barack Obama, čerstvý laureát Nobelovy ceny míru. Velká Británie má v této věci jasno. Do hornaté a pusté země ve střední Asii, kterou nikdy úspěšně nedobyla žádná cizí armáda, je připravena poslat dalších 500 vojáků. I Francie má jasno: Další posily už nedodá.

celý článek


Misijní neděle v mezinárodním zastoupení

Misijní neděle v mezinárodním zastoupení

Vydání: 43, 21.10.2009, Autor: Michaela Straková

Afričané, Američané, Australané i Evropané se zúčastnili nedělní mše svaté v Nivnici na Uherskohradišťsku. Místní farnost svatých Andělů strážných se společně s misijním klubkem tímto způsobem připojila ke slavení misijní neděle.

celý článek


Forum 2000 ve znamení dialogu o náboženství

Vydání: 43, 21.10.2009, Autor: Tomáš Kutil

Mezináboženský dialog, vztah náboženství a demokracie, situace v různých částech světa. To jsou jen některé problémy, na něž se zaměřilo letošní Forum 2000, které se konalo 11. – 13. října v Praze pod záštitou exprezidenta Václava Havla. Hlavním tématem fóra byla letos „Demokracie a svoboda v multipolárním světě“.

celý článek


Nečekaný sníh zasypal i farnosti

Nečekaný sníh zasypal i farnosti

Vydání: 43, 21.10.2009

Nenadálý příval sněhu zaskočil koncem minulého týdne a o víkendu řadu míst zejména na severu a severovýchodě České republiky. Sníh odřízl na pár hodin několik menších obcí od zbytku světa a tisíce lidí bylo bez elektrického proudu – někteří celý víkend. Stejný osud postihl i řadu farností.

celý článek


"Dnes je tvůj velký den"

"Dnes je tvůj velký den"

Vydání: 43, 21.10.2009, Autor: Jindřich Honěk

„Dnes je tvůj velký den“ – to byla poslední slova mého tatínka, která jsem slyšel přes mobil před čtyřmi lety, když jsem s ním hluboko po půlnoci hovořil. Ráno dobré nebylo. Lékař nám řekl, že pan Honěk ráno zemřel. Bylo to jen dvě hodiny po našem posledním rozhovoru.

celý článek
Aktuální číslo 34 16. – 22. srpna 2022

Festival plný radosti z víry

Celostátním setkáním mládeže v Hradci Králové provedl příběh sv. Pavla. „Vstaň! Udělám z tebe svědka toho, co jsi viděl,“ znělo motto týdne.

celý článek


Kardinál Czerny navštívil Osvětim

Někdejší nacistický vyhlazovací tábor v Osvětimi navštívil s delegací polských biskupů kardinál Michael Czerny 9. srpna – v den 80. výročí smrti sv. Terezie Benedikty od Kříže.

celý článek


Zažehnout oheň poznávání

Na univerzitě, v klášteře, farním pastoračním centru nebo u počítače. Vzdělávat se dá skoro všude. S novým školním rokem se rozbíhají některé pravidelné kurzy.

celý článek


Nebát se psát vlastní příběh

Ti starší z nás pamatují mnohé. Příběhy radostné i ty jiné, zkušenosti draze zaplacené, momenty, o kterých se jen těžko mluví. Jak se ale o nich dozvědět, když babička…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay