Číslo 2012/49 Všechna starší čísla

Studenti proti komunistům

Studenti proti komunistům

Na titulní straně KT se tentokrát představuje  největší adventní věnec z německého Zweibrückenu, kde jej nazdobili místní hasiči. Domácí zpravodajství informuje o zapojení studentů církevních škol do demonstrací  proti komunistické radní pro školství v jižních Čechách. Přibližuje také adventní akce a události napříč republikou. 

Zahraniční zpravodajství představuje krizi manželství v Německu či otevření centra pro 
mezináboženský dialog ve Vídni. 
Málokdo ví, že známý herec a divadelník Matěj Forman také maluje. Ilustruje třeba knihy spisovatele Jiřího Stránského. V netradiční roli se představuje v kulturní rubrice. 
Téma: VÁNOČNÍ ČAS ZA DVEŘMI. Přinášíme nejen tipy na dárky, ale i recepty od čtenářů na zajímavá vánoční jídla, která redakce otestovala!
Prezidentští kandidáti se představují i v tomto čísle KT v pokračování seriálu. Na šest našich otázek odpovídají další tři uchazeči o křeslo prezidenta ČR. 
Perspektivy přinášejí zajímavý rozhovor s německým filozofem P. Ludgerem Honnefelderem.  Zabývá se budoucností víry. „Budoucnost mají náboženství, která obsahují silný mystický prvek,“ míní. 
Součástí novin je i speciální příloha Pražské Jezulátko. 
Noviny uzavírá rozhovor s jubilantkou Marií Svatošovou. V závěru listopadu se tato zakladatelka hospicového hnutí v Česku dožila významného životního výročí.

Největší adventní věnec

Téma týdne

Největší adventní věnec

„Standardní“ adventní věnec zabere jen malou část kuchyňského stolu, tenhle by se ovšem do běžné domácnosti opravdu nevešel. A stejný problém by zřejmě měla většina kostelů, tenhle adventní věnec má totiž průměr přes devět a půl…

celý článek


Z čísla vybíráme

Jak hledat čas, který se ztratil

Jak hledat čas, který se ztratil

Adventní čas: proč jej bereme jako etapový závod, i když se nám…


Musí to přece nějak pokračovat

Musí to přece nějak pokračovat

Rozhovory dáváme v KT pravidelně k autorizaci – a někdy i včetně…Prezidentští kandidáti v KT – 3. díl

Přinášíme další pokračování krátkých rozhovorů s kandidáty…


Studenti proti komunistům

Minutou ticha za oběti komunismu zahájili také studenti církevních…
Náhled 1. strany

Pro zvětšení čtečky klikněte na náhled. Návod a tipy pro používání čtečky.

Chcete si přečíst online podobu tohoto čísla?

Objednejte si elektronické předplatné zde.

Další články z čísla

Studenti proti komunistům

Vydání: 49, 4.12.2012, Autor: Blanka Pirnosová

Minutou ticha za oběti komunismu zahájili také studenti církevních škol minulý čtvrtek na českobudějovickém Piaristickém náměstí už druhé protestní shromáždění proti obsazení postu krajské radní pro školství komunistkou Vítězslavou Baborovou.

celý článek


Musí to přece nějak pokračovat

Musí to přece nějak pokračovat

Vydání: 49, 4.12.2012, Autor: Aleš Palán

Rozhovory dáváme v KT pravidelně k autorizaci – a někdy i včetně redakčního úvodu. V tomto případě jsem ale MARII SVATOŠOVÉ tento perex neukázal. Větu, že jsem si povídal s jednou z nejvýraznějších osobností současné církve v Česku, by totiž určitě vyškrtla. Zakladatelka hospicového hnutí, spisovatelka a aktivistka v tom nejlepším slova smyslu v minulých dnech oslavila své sedmdesátiny.

celý článek


Největší adventní věnec

Největší adventní věnec

Vydání: 49, 4.12.2012, Autor: red

„Standardní“ adventní věnec zabere jen malou část kuchyňského stolu, tenhle by se ovšem do běžné domácnosti opravdu nevešel. A stejný problém by zřejmě měla většina kostelů, tenhle adventní věnec má totiž průměr přes devět a půl metru. Vzhledem ke svým rozměrům proto stojí pod otevřenou oblohou. Vytvořilo ho 30 mladých hasičů v německém městě Zweibrücken a jde zřejmě o největší adventní věnec na světě, který se letos před Vánoci postupně rozsvítí. Při tvorbě věnce nejprve vznikl kovový rám, na který malí hasiči přivazovali jehličnaté větve tak dlouho, až jej celý obalili. Vytvořit klasické svíčky odpovídajících rozměrů by bylo velmi komplikované, proto věnec ve Zweibrücken postupně rozsvítí čtyři umělé svíce, které fungují na principu plynových lamp. Červenou stuhu, jež věnec zdobí, pak na hotové dílo umístilo rameno jeřábu. Nevšední adventní věnec bude na Alexanderplatz ve Zweibrücken k vidění až do Vánoc. „Doufám, že se na něj hodně lidí přijde podívat,“ svěřuje se Mario Facco, autor celého nápadu.

celý článek


Prezidentští kandidáti v KT – 3. díl

Vydání: 49, 4.12.2012, Autor: Tomáš Kutil

Přinášíme další pokračování krátkých rozhovorů s kandidáty na prezidenta ČR. Tentokrát odpovídali Přemysl Sobotka, Jan Fischer a Miloš Zeman.

celý článek


Jak hledat čas, který se ztratil

Jak hledat čas, který se ztratil

Vydání: 49, 4.12.2012, Autor: Alena Scheinostová

Adventní čas: proč jej bereme jako etapový závod, i když se nám to tak nelíbí? O relativitě času, jeho měření i šanci, kterou nám nabízí čas přípravy na Vánoce i samotné svátky, hovoříme s BLAHOSLAVEM LUKAVCEM, pořadatelem tradičních pražských vánočních výstav.

celý článek


Nejde o ničení a kritiku, ale o větší plnost

Nejde o ničení a kritiku, ale o větší plnost

Vydání: 49, 4.12.2012, Autor: František Kunetka
Příloha: Perspektivy

Jako první ze čtyř významných dokumentů Druhého vatikánského koncilu – tzv. konstitucí – byla 4. 12. 1963 vydána Konstituce o posvátné liturgii (Sacrosanctum Concilium). Snad i proto je v její preambuli (čl. 1) liturgická tematika zasazena do širších programových souvislostí reformy církve. Říká se zde, že cílem koncilu, také však i důvodem, proč byl svolán, je neustálé prohlubování křesťanského života věřících, přizpůsobení proměnných institucí potřebám doby, podpora úsilí o sjednocení křesťanů stejně jako oživení misijní a evangelizační činnosti.

celý článek
Aktuální číslo 26 22. – 28. června 2021

Novokněží nastupují do služby

Minulou sobotu přijalo svěcení pět nových kněží v Plzni, Brně, Praze a Českých Budějovicích z celkových třinácti. Další svěcení se konají tuto sobotu 26. června…

celý článek


Jsem strážcem svého bratra?

Koho ve svém okolí přehlížím nebo nevidím? Mám vůbec zájem o to, co prožívají ostatní farníci nebo blízcí kolegové v práci? Vidím v nich své bližní, nebo je v…

celý článek


Vzpomínky na kardinála Vlka

Osm desítek pohledů na kardinála Miloslava Vlka (1932–2017) a dvě stovky i málo známých snímků z jeho života přináší reprezentativní publikace s přímočarým názvem…

celý článek


Místo Ostravy služba v diplomacii

P. FRANTIŠEK STANĚK studuje jako jediný z ČR na Papežské diplomatické akademii v Římě. Už nyní v létě ho čeká nástup na první misi. Rodák z Ostravy měl přitom úplně…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay