Číslo 2009/37 Všechna starší čísla

Sebepřijetí

Sebepřijetí

V novém čísle KT čeká na čtenáře překvapení a novinka: první číslo pravidelné čtvrtletní přílohy Křesťan a politika. Jaký dárek dostane papež od našich biskupů, až přijede do Česka? KT byl přímo u jeho výroby. Domácí zpravodajství zaznamenalo diskusi o „pronájmu dělohy“, redaktoři zavítali to Traplic nedaleko Velehradu, kde olomoucký arcibiskup posvětil ojedinělou sakrální stavbu, navštívili také konferenci o evangelizaci v digitálním světě, kterou pořádaly Signály.cz a v neposlední řadě KT „zve“ na ojedinělou eko-akci Do kostela na kole! Zahraniční rubrika upozorňuje na „katolického politika, který je na koni“, stavbu nového kněžského semináře na Kubě a přibližuje v seriálu o papežských cestách někdejší návštěvu Benedikta XVI. v Kamerunu, Angole a Brazílii. Tematická dvoustrana je věnována sebepřijetí - schopnosti vidět pravdu o sobě. KT navštívil farnost v Kladně. Jak žije církev ve městě, které dříve komunisté stavěli na odiv ve své propagandě? Noviny uzavírá rozhovor s autorkou medaile vydané k papežově návštěvě ČR Danielou Kartákovou. KT vychází s přílohou Doma a TV a rozhlasovým programem.

Od našich biskupů dostane papež růženec

Téma týdne

Od našich biskupů dostane papež růženec

Unikátní růženec věnují čeští a moravští biskupové papeži při jeho návštěvě České republiky. Rodinná firma jej vyrobila ze zlata a českých granátů. Hlavními částmi růžence je kříž a spojovací roseta s portrétem…

celý článek


Z čísla vybíráme

Katolický politik, který je

Katolický politik, který je "na koni"

Vrcholný německý politik, který umí česky i polsky. Muž, který…


"Někteří lidé mají nutkání se trestat"

Zdravá sebeláska je důležitým předpokladem pro lásku k druhým.…Mariánské modlitby, písně a antifony

Mariánské modlitby, písně a antifony

V kostele Narození Panny Marie ve Vranově u Brna, kam ráda chodím,…


Cesta Amerikou za rodinným štěstím

Cesta Amerikou za rodinným štěstím

Kde je nejlepší místo pro výchovu dítěte? V Madisonu, v Montrealu,…
Náhled 1. strany

Pro zvětšení čtečky klikněte na náhled. Návod a tipy pro používání čtečky.

Chcete si přečíst online podobu tohoto čísla?

Objednejte si elektronické předplatné zde.

Další články z čísla

Václav, Goethe, Benedikt

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Alena Scheinostová
Příloha: Doma

celý článek


Sociální encykliky ukazují směr člověku ve společnosti

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Milan Glaser

Přívlastek „sociální“ u papežských encyklik může nejen v pamětníkovi totalitního režimu vyvolávat dojmy, které k jejich přečtení nepovzbuzují. Nic ovšem není papežům cizejší než prosazovat socialismus, případně jiná abstraktní hesla.

celý článek


Carrarský mramor má vlastnosti něčeho živého

Carrarský mramor má vlastnosti něčeho živého

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Aleš Palán

Na lícové straně Benedikt XVI., na rubové svatý Václav. Medaile s těmito osobnostmi může věřícím připomínat zářijovou návštěvu Svatého otce v České republice. Autorkou díla je akademická sochařka Daniela Kartáková.

celý článek


Cesta Amerikou za rodinným štěstím

Cesta Amerikou za rodinným štěstím

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Lukáš Jirsa

Kde je nejlepší místo pro výchovu dítěte? V Madisonu, v Montrealu, či v Miami? A záleží vůbec na místě? Burt a Verona spolu žijí již delší dobu a jednoho dne zjistí, že čekají potomka. Nastávající rodiče se rozhodnou navštívit své přátele a známé, aby zjistili, kde jim bude s očekávanou ratolestí nejlépe: Všude dobře, proč být doma, že?

celý článek


Mariánské modlitby, písně a antifony

Mariánské modlitby, písně a antifony

Vydání: 37, 10.9.2009

V kostele Narození Panny Marie ve Vranově u Brna, kam ráda chodím, se po nedělní mši svaté latinsky zpívá Salve Regina. Z té písně je cítit obrovská síla. Mnohokrát mě napadlo, jak starou historii mohou mít naše nejznámější mariánské písně. Můžete o tom něco napsat?

celý článek


Jsem mladý, krásný...

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Petr Šmolka

Nakupujte u odborníků. U těch, kteří jsou s to vetknout svá moudra do příruček plných zaručeně fungujících návodů! Tak si i já ráno co ráno opakuji nahlas před zrcadlem ono kouzelné zaříkávadlo: „Jsem mladý, krásný a inteligentní…“ Někde ale zřejmě dělám chybu. Jinak by z něj na mě přece nemohl civět pořád jen jakýsi vrásčitý, zjevně dementní stařík.

celý článek


"Někteří lidé mají nutkání se trestat"

"Někteří lidé mají nutkání se trestat"

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Kateřina Šťastná

Zdravá sebeláska je důležitým předpokladem pro lásku k druhým. Na to ovšem často zapomínáme a myslíme si, že je lépe myslet jen na ostatní. P. Jan Regner nabízí několik rad, jak mít rád sebe i druhé. Zároveň varuje před přehnaným nutkáním některých lidí příliš se trestat.

celý článek


Katolický politik, který je "na koni"

Katolický politik, který je "na koni"

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Martin T. Zikmund

Vrcholný německý politik, který umí česky i polsky. Muž, který si získal důvěru a oblibu, přestože je Lužický Srb a patří ke katolické menšině. O kom je řeč? O Stanislawu Tillichovi, jehož CDU v Sasku na konci srpna vyhrála volby. Podaří-li se mu sestavit koalici, stane se znovu zemským premiérem.

celý článek


Signály evangelizují v digitálním světě

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Tomáš Kutil

Zástupci a příznivci křesťanského komunitního webu Signály.cz se minulý týden sešli v Praze a ohlédli se za prvními dvěma roky „života“ tohoto webu. Zároveň uspořádali konferenci Křesťané a internetové společenské sítě. Impuls jim k tomu dal papež Benedikt XVI, který vyzval mladé lidi, aby vydávali svědectví o své víře v digitálním světě.

celý článek


Bude u nás legální pronajímat dělohu?

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Jiří Prinz

Případy, kdy matka odnosí své vlastní dceři potomka, a porodí tak fakticky vlastní vnouče, budou možná v nedaleké budoucnosti legální i u nás. Třebaže v České republice ročně donosí a porodí cizí dítě okolo deseti žen, není takové počínání v našem právním řádě dosud nijak ošetřeno. Případy, kdy matka odnosí své vlastní dceři potomka, a porodí tak fakticky vlastní vnouče, budou možná v nedaleké budoucnosti legální i u nás. Třebaže v České republice ročně donosí a porodí cizí dítě okolo deseti žen, není takové počínání v našem právním řádě dosud nijak ošetřeno.

celý článek


Od našich biskupů dostane papež růženec

Od našich biskupů dostane papež růženec

Vydání: 37, 10.9.2009

Unikátní růženec věnují čeští a moravští biskupové papeži při jeho návštěvě České republiky. Rodinná firma jej vyrobila ze zlata a českých granátů. Hlavními částmi růžence je kříž a spojovací roseta s portrétem svatého Václava, která bude podkladem pro zvláštní sérii medailí.

celý článek
Aktuální číslo 39 20. – 26. září 2022

Posvátno se nesmí opírat o moc

„Nastala hodina, kdy je třeba se probudit z fanatismu, který znesvěcuje a porušuje každé náboženské vyznání,“ zdůraznil papež před účastníky mezináboženského…

celý článek


První bazilika sv. Ludmily

V pořadí šestnáctou basilikou minor v Česku (v Praze pátou) se v pátek 16. září stal chrám sv. Ludmily v Praze na Vinohradech. Mši svatou spojenou se slavnostním vyhlášením…

celý článek


Papežský almužník na frontové linii

„Upevnit ve víře, dát naději, být nablízku“ – to vedlo papeže Františka, aby už počtvrté vyslal na trpící Ukrajinu svého almužníka kardinála Konrada Krajewského.

celý článek


Jak je důležitý sociální smír

Nadcházející zima patrně bude testem soudržnosti naší společnosti a také toho, jak dokáže řešit konflikty. Uvědomujeme si vůbec, jak je sociální smír důležitý?

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay