Číslo 2009/37 Všechna starší čísla

Sebepřijetí

Sebepřijetí

V novém čísle KT čeká na čtenáře překvapení a novinka: první číslo pravidelné čtvrtletní přílohy Křesťan a politika. Jaký dárek dostane papež od našich biskupů, až přijede do Česka? KT byl přímo u jeho výroby. Domácí zpravodajství zaznamenalo diskusi o „pronájmu dělohy“, redaktoři zavítali to Traplic nedaleko Velehradu, kde olomoucký arcibiskup posvětil ojedinělou sakrální stavbu, navštívili také konferenci o evangelizaci v digitálním světě, kterou pořádaly Signály.cz a v neposlední řadě KT „zve“ na ojedinělou eko-akci Do kostela na kole! Zahraniční rubrika upozorňuje na „katolického politika, který je na koni“, stavbu nového kněžského semináře na Kubě a přibližuje v seriálu o papežských cestách někdejší návštěvu Benedikta XVI. v Kamerunu, Angole a Brazílii. Tematická dvoustrana je věnována sebepřijetí - schopnosti vidět pravdu o sobě. KT navštívil farnost v Kladně. Jak žije církev ve městě, které dříve komunisté stavěli na odiv ve své propagandě? Noviny uzavírá rozhovor s autorkou medaile vydané k papežově návštěvě ČR Danielou Kartákovou. KT vychází s přílohou Doma a TV a rozhlasovým programem.

Od našich biskupů dostane papež růženec

Téma týdne

Od našich biskupů dostane papež růženec

Unikátní růženec věnují čeští a moravští biskupové papeži při jeho návštěvě České republiky. Rodinná firma jej vyrobila ze zlata a českých granátů. Hlavními částmi růžence je kříž a spojovací roseta s portrétem…

celý článek


Z čísla vybíráme

Katolický politik, který je

Katolický politik, který je "na koni"

Vrcholný německý politik, který umí česky i polsky. Muž, který…


"Někteří lidé mají nutkání se trestat"

Zdravá sebeláska je důležitým předpokladem pro lásku k druhým.…Mariánské modlitby, písně a antifony

Mariánské modlitby, písně a antifony

V kostele Narození Panny Marie ve Vranově u Brna, kam ráda chodím,…


Cesta Amerikou za rodinným štěstím

Cesta Amerikou za rodinným štěstím

Kde je nejlepší místo pro výchovu dítěte? V Madisonu, v Montrealu,…
Náhled 1. strany

Pro zvětšení čtečky klikněte na náhled. Návod a tipy pro používání čtečky.

Chcete si přečíst online podobu tohoto čísla?

Objednejte si elektronické předplatné zde.

Další články z čísla

Václav, Goethe, Benedikt

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Alena Scheinostová
Příloha: Doma

celý článek


Sociální encykliky ukazují směr člověku ve společnosti

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Milan Glaser

Přívlastek „sociální“ u papežských encyklik může nejen v pamětníkovi totalitního režimu vyvolávat dojmy, které k jejich přečtení nepovzbuzují. Nic ovšem není papežům cizejší než prosazovat socialismus, případně jiná abstraktní hesla.

celý článek


Carrarský mramor má vlastnosti něčeho živého

Carrarský mramor má vlastnosti něčeho živého

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Aleš Palán

Na lícové straně Benedikt XVI., na rubové svatý Václav. Medaile s těmito osobnostmi může věřícím připomínat zářijovou návštěvu Svatého otce v České republice. Autorkou díla je akademická sochařka Daniela Kartáková.

celý článek


Cesta Amerikou za rodinným štěstím

Cesta Amerikou za rodinným štěstím

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Lukáš Jirsa

Kde je nejlepší místo pro výchovu dítěte? V Madisonu, v Montrealu, či v Miami? A záleží vůbec na místě? Burt a Verona spolu žijí již delší dobu a jednoho dne zjistí, že čekají potomka. Nastávající rodiče se rozhodnou navštívit své přátele a známé, aby zjistili, kde jim bude s očekávanou ratolestí nejlépe: Všude dobře, proč být doma, že?

celý článek


Mariánské modlitby, písně a antifony

Mariánské modlitby, písně a antifony

Vydání: 37, 10.9.2009

V kostele Narození Panny Marie ve Vranově u Brna, kam ráda chodím, se po nedělní mši svaté latinsky zpívá Salve Regina. Z té písně je cítit obrovská síla. Mnohokrát mě napadlo, jak starou historii mohou mít naše nejznámější mariánské písně. Můžete o tom něco napsat?

celý článek


Jsem mladý, krásný...

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Petr Šmolka

Nakupujte u odborníků. U těch, kteří jsou s to vetknout svá moudra do příruček plných zaručeně fungujících návodů! Tak si i já ráno co ráno opakuji nahlas před zrcadlem ono kouzelné zaříkávadlo: „Jsem mladý, krásný a inteligentní…“ Někde ale zřejmě dělám chybu. Jinak by z něj na mě přece nemohl civět pořád jen jakýsi vrásčitý, zjevně dementní stařík.

celý článek


"Někteří lidé mají nutkání se trestat"

"Někteří lidé mají nutkání se trestat"

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Kateřina Šťastná

Zdravá sebeláska je důležitým předpokladem pro lásku k druhým. Na to ovšem často zapomínáme a myslíme si, že je lépe myslet jen na ostatní. P. Jan Regner nabízí několik rad, jak mít rád sebe i druhé. Zároveň varuje před přehnaným nutkáním některých lidí příliš se trestat.

celý článek


Katolický politik, který je "na koni"

Katolický politik, který je "na koni"

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Martin T. Zikmund

Vrcholný německý politik, který umí česky i polsky. Muž, který si získal důvěru a oblibu, přestože je Lužický Srb a patří ke katolické menšině. O kom je řeč? O Stanislawu Tillichovi, jehož CDU v Sasku na konci srpna vyhrála volby. Podaří-li se mu sestavit koalici, stane se znovu zemským premiérem.

celý článek


Signály evangelizují v digitálním světě

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Tomáš Kutil

Zástupci a příznivci křesťanského komunitního webu Signály.cz se minulý týden sešli v Praze a ohlédli se za prvními dvěma roky „života“ tohoto webu. Zároveň uspořádali konferenci Křesťané a internetové společenské sítě. Impuls jim k tomu dal papež Benedikt XVI, který vyzval mladé lidi, aby vydávali svědectví o své víře v digitálním světě.

celý článek


Bude u nás legální pronajímat dělohu?

Vydání: 37, 10.9.2009, Autor: Jiří Prinz

Případy, kdy matka odnosí své vlastní dceři potomka, a porodí tak fakticky vlastní vnouče, budou možná v nedaleké budoucnosti legální i u nás. Třebaže v České republice ročně donosí a porodí cizí dítě okolo deseti žen, není takové počínání v našem právním řádě dosud nijak ošetřeno. Případy, kdy matka odnosí své vlastní dceři potomka, a porodí tak fakticky vlastní vnouče, budou možná v nedaleké budoucnosti legální i u nás. Třebaže v České republice ročně donosí a porodí cizí dítě okolo deseti žen, není takové počínání v našem právním řádě dosud nijak ošetřeno.

celý článek


Od našich biskupů dostane papež růženec

Od našich biskupů dostane papež růženec

Vydání: 37, 10.9.2009

Unikátní růženec věnují čeští a moravští biskupové papeži při jeho návštěvě České republiky. Rodinná firma jej vyrobila ze zlata a českých granátů. Hlavními částmi růžence je kříž a spojovací roseta s portrétem svatého Václava, která bude podkladem pro zvláštní sérii medailí.

celý článek
Aktuální číslo 22 24. – 30. května 2022

Jan Graubner: Říkat Bohu ano

Arcibiskup Jan Graubner poskytl KT při příležitosti svého jmenování na pražský svatovojtěšský stolec rozhovor.

celý článek


Vojáci se v Lurdech modlili za mír

Na 10 tisíc poutníků ze 42 zemí světa se sešlo v polovině května ve francouzských Lurdech na 62. mezinárodní vojenské pouti. Po covidové odmlce opět přijeli také Češi.

celý článek


Různé pozvánky na cestu...

Jak zakoušely Boží přítomnost ve svém životě některé osobnosti, s nimiž jsem měl možnost dělat knižní rozhovory?

celý článek


Jak sladit noty na prázdniny

Známky školáci zdaleka uzavřené nemají, ale rodiče už začínají plánovat prázdniny i dovolenou. Do kempu, na chatu, na hory nebo k moři? Za kolik a kam? Vlakem, autem nebo…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay