Číslo 2006/13 Všechna starší čísla

Moderní křížové cesty

Za smrtí i pontifikátem Jana Pavla II. se ohlíží nové číslo Katolického týdeníku. Smrt je tématem také dalšího článku zahraničního zpravodajství. Trest smrti za konverzi ke křesťanství hrozil Afghánci Abdulu Rahmanovi. Za oběti dopravních nehod sloužil mši svatou v Chlumci nad Cidlinou biskup Dominik Duka. Zprávu o tom přináší domácí zpravodajství, které se věnuje také úsporám v rozpočtu ministerstva zdravotnictví. Moderní křížové cesty v Senetářově, v Plzni, V Konecchlumí i na řadě dalších míst představuje, stejně jako jejich autory, téma KT. Chtěla bych na vysokou, ale podle čeho si ji mám vybrat? Jak se nejlépe modlit křížovou cestu? Co to znamená zříci se všeho co mám? Vše vysvětlí odborníci v Odpovědně. Darmoděj ve vodách pop music - je název článku Jana Paulase, který se na celé stránce kultury věnuje (nejen) popularitě písničkáře Jaromíra Nohavici. Strana 12 přináši celostránkovýrozhovor P. Stanislava Lekavého, aktivního člena Konfederace politických vězňů a duchovního správce poutního místa Panny Marie Pomocné u Zlatých Hor. Ve spolupráci s internetovým magazínem Christnet.cz, Karmelitánským nakladatelstvím, Vira.cz, Rádiem Proglas, Studiem Telepace - TV Noe a s Tiskovým střediskem ČBK vyhlašuje Katolický týdeník soutěž o nejlepší internetovou stránku farnosti. Své výtvory mohou autoři i duchovní správci přihlásit do konce května na e-mailu soutez@katyd.cz.

Vzpomínky na utrpení Jana Pavla II.

Téma týdne

Vzpomínky na utrpení Jana Pavla II.

Právě před rokem směřovala pozornost celého světa k oknům papežského apartmánu, kde Jan Pavel II. prožíval poslední okamžiky svého života. Snad nikdy v historii lidstva nebyl tak velký zájem médií o dění ve Vatikánu (jen od 1. do 24. 4.…

celý článek


Z čísla vybíráme

Škrty v rozpočtu zkomplikují život postiženým

Škrty v rozpočtu zkomplikují život postiženým

Sdružení pro pomoc mentálně postiženým provozuje kromě klubové…


Malovat oltáře útěchy

Malovat oltáře útěchyZříci se všeho rozhodně neznamená stát se žebrákem

Zříci se všeho rozhodně neznamená stát se žebrákem

Fundamentalisticky doslovné dodržování některých Ježíšových slov…


Darmoděj ve vodách pop music

Darmoděj ve vodách pop music

Proč je písničkář Jaromír Nohavica stále populárnější Už desetisíce…
Náhled titulní strany není k dispozici.

Chcete si přečíst online podobu tohoto čísla?

Objednejte si elektronické předplatné zde.

Další články z čísla

Kniha Czeslawa Milosze

Vydání: 13, 6.6.2006, Autor: Jaroslav Med
Příloha: Perspektivy

Tentokrát přistupuji k psaní svého sloupku s neobyčejnou chutí, protože mám před sebou mimořádně zajímavou knihu, kterou jsem si opravdu vychutnal; koneckonců jako všechny předchozí knihy tohoto autora. Jde o soubor esejů velkého polského básníka Czesława Miłosze s názvem Saligia a jiné eseje (Barrister & Principal, Brno 2005, překlad Josef Mlejnek), v němž získáváme vlastně první českou ucelenou prezentaci básníkovy esejistické tvorby.

celý článek


Neposedný mystik Bono

Vydání: 13, 6.6.2006, Autor: Zdeněk Jančařík
Příloha: Perspektivy

Francouzský spisovatel a hudební publicista Michka Assayas je autorem několika beletristických knih, dále Encyklopedie rocku a především knižního rozhovoru s Bonem, zpěvákem jedné z nejpopulárnějších rockových skupin současnosti U2, nazvaného Bono o Bonovi (v českém překladu ji nedávno vydalo nakladatelství Portál).

celý článek


Multikulturalismus je za zenitem

Vydání: 13, 6.6.2006, Autor: Petr Příhoda
Příloha: Perspektivy

Součástí ducha doby, honosícího se bezbřehou tolerancí, je – nebo spíše byla – ideologie multikulturalismu, harmonického soužití příslušníků různých kultur v jednom státě. Stala se závaznou normou, s níž se neslučovala představa nějaké domácí „dominantní kultury“ (Leitkultur), jíž by se příchozí měli přizpůsobit. Chvíli to fungovalo, ale pak se ukázalo, že při vzrůstající migraci tato ideologie brání nejen nezbytným asimilačním procesům, ale i uchovávání základů evropské kultury - uvádí Michael Sievernich (Stimmen der Zeit 1/2006).

celý článek


Pyrrhovo vítězství liberální levice

Vydání: 13, 6.6.2006, Autor: Petr Příhoda
Příloha: Perspektivy

Je to tragické nedorozumění (V. Klaus) Svět bude o něco bláznivější (M. Kalousek); Jen nepatrná většina parlamentářů zákonu o registrovaném partnerství osob stejného pohlaví po léta bránila, nyní ho stejně nepatrná většina schválila. Věděli příznivci zákona, co vlastně schvalují? Věděli to všichni stejně?

celý článek


Soutěž o nejlepší web farnosti v ČR

Vydání: 13, 7.4.2006, Autor: red

Mnohé farností v Česku už řadu let provozují vlastní internetové stránky, na kterých prezentují život a aktivity svého společenství i krásu místního kulturního dědictví. Weby farností mají velmi různorodou kvalitu a mnohé, ač velmi dobře zpracované a vedené, zůstávají bez povšimnutí. Organizátoři soutěže o nejlepší web farnosti chtějí povzbudit tvůrce všech internetových stránek k jejich dalšímu rozvoji a zdokonalování.

celý článek


Otvírám svatyni i své srdce

Otvírám svatyni i své srdce

Vydání: 13, 28.3.2006, Autor: Vojtěch Vlček

Povídání s P. Stanislavem Lekavým o kněžství, znovuzrození poutního místa, o rodácích a zločinech komunismu

celý článek


Darmoděj ve vodách pop music

Darmoděj ve vodách pop music

Vydání: 13, 28.3.2006, Autor: Jan Paulas

Proč je písničkář Jaromír Nohavica stále populárnější Už desetisíce lidí si v minulých týdnech stáhly z internetu nejnovější Nohavicův hit Ladovská zima a zároveň i jeho novou desku Pražská pálená. Zatímco pracovníci hudebního průmyslu musí skřípat zubama, lidem se to pochopitelně líbí. Ušetří.

celý článek


Zříci se všeho rozhodně neznamená stát se žebrákem

Zříci se všeho rozhodně neznamená stát se žebrákem

Vydání: 13, 28.3.2006, Autor: Jaroslav Brož

Fundamentalisticky doslovné dodržování některých Ježíšových slov je vyloučené

celý článek


Malovat oltáře útěchy

Malovat oltáře útěchy

Vydání: 13, 28.3.2006, Autor: Radek Čapek

Křížové cesty Mikuláše Medka, Romana Podrázského a Vladimíra Komárka

celý článek


Škrty v rozpočtu zkomplikují život postiženým

Škrty v rozpočtu zkomplikují život postiženým

Vydání: 13, 28.3.2006, Autor: Jiří Macháně

Sdružení pro pomoc mentálně postiženým provozuje kromě klubové činnosti také řadu zařízení pro handicapované a organizuje rehabilitační pobyty a setkávání. Nyní jej však ohrožují razantní úspory v rozpočtu ministerstva zdravotnictví.

celý článek


Vzpomínky na utrpení Jana Pavla II.

Vzpomínky na utrpení Jana Pavla II.

Vydání: 13, 28.3.2006, Autor: Kateřina Beščecová

Právě před rokem směřovala pozornost celého světa k oknům papežského apartmánu, kde Jan Pavel II. prožíval poslední okamžiky svého života. Snad nikdy v historii lidstva nebyl tak velký zájem médií o dění ve Vatikánu (jen od 1. do 24. 4. 2005 se ve Vatikánu akreditovalo 4 800 novinářů ze 22 zemí světa) a asi žádná událost nezahýbala světem tolik jako papežovo úmrtí 2. dubna ve 21.37 hodin.

celý článek
Aktuální číslo 39 26. září – 2. října 2023

Na křižovatce civilizací v Marseille

Důraz na téma migrace a soužití lidí z různých kultur kladl papež František při svém dvoudenním pobytu ve francouzské Marseille (22. a 23. září). Znovu se tak vydal…

celý článek


Tři kroky k vnitřní svobodě

„Nemůžeme se stát opravdu svobodnými, pokud nepřijmeme, že ne vždy jsme svobodní,“ říká P. Jacques Philippe, který byl letos hlavním hostem na charismatické konferenci v Brně.

celý článek


Najít pokoj v tekuté společnosti

Jak budeme pěstovat dar pokoje my – křesťané 21. století? Tuto otázku rozebíral opat novodvorského trapistického kláštera na Fóru o míru v benediktinském opatství Pannonhalma…

celý článek


Tajemný host, zkouška pro farnost

Když do vaší farnosti přijde nevěřící, čeho si všimne, jak se bude cítit? Bude rozumět tomu, co se kolem děje? A s jakými pocity bude odcházet? Napovědět může nový…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay