
Téma týdne
Církev pomůže lidem získat práci
Praktickou ukázkou toho, že církev chce prostředky z majetkového narovnání využít na pomoc potřebným, je dohoda o podpoře obtížně zaměstnavatelných lidí.
Praktickou ukázkou toho, že církev chce prostředky z majetkového narovnání využít na pomoc potřebným, je dohoda o podpoře obtížně zaměstnavatelných lidí.
Historicky první setkání papeže Františka a anglické královny Alžběty…
Přesvědčit někoho, aby o svých tíživých životních zkušenostech…
Ústavní soudy patří k institucím, které požívají nejvyšší důvěry…
Pro zvětšení čtečky klikněte na náhled. Návod a tipy pro používání čtečky.
Objednejte si elektronické předplatné zde.
![]() |
Vydání: 15, 10.4.2014, Autor: Jiří Gračka
Téma: Nemám práci
Přesvědčit někoho, aby o svých tíživých životních zkušenostech hovořil, není snadné. Pod příslibem anonymity nám dovolili nahlédnout do svého soukromí dva lidé: Miroslav a Marta.
![]() |
Vydání: 15, 10.4.2014, Autor: Tomáš Kutil
Historicky první setkání papeže Františka a anglické královny Alžběty II. se uskutečnilo minulý čtvrtek, když po dlouhých 14 letech britská panovnice znovu navštívila Vatikán.
![]() |
Vydání: 15, 10.4.2014, Autor: Romuald Štěpán Rob
139. Řekli jsme, že Boží lid, ve kterém stále působí Duch Svatý, nepřetržitě evangelizuje sebe sama. Co z tohoto přesvědčení plyne pro kazatele? Připomíná nám, že církev je matkou a káže lidu jako matka, která mluví ke svému dítěti a ví, že dítě důvěřuje tomu, že vše, čemu je matka učí, bude k jeho dobru, protože ví, že je milováno. Dobrá matka dále umí rozpoznat vše, co Bůh jejímu dítěti dal, naslouchá jeho starostem a učí se od něho. Duch lásky, který vládne v rodině, vede jak matku, tak dítě v jejich dialogu, ve kterém dochází k učení i osvojování, korigují se a oceňují dobré věci; tak je tomu také v homilii. Duch, který inspiroval evangelia a který působí v Božím lidu, inspiruje také v tom, jak třeba naslouchat víře lidu a jak se při eucharistii má kázat. Křesťanské kázání proto nachází v kultuře lidu pramen živé vody toho, co má říkat, i vhodného způsobu, jak to říkat. Stejně jako se nám všem líbí, když slyšíme svůj mateřský jazyk, také ve víře nás těší, když slyšíme řeč „mateřské kultury“ v mateřském jazyce (srv. 2 Mak 7,21.27), a srdce ...
![]() |
Vydání: 15, 10.4.2014, Autor: Alena Scheinostová
Příloha: Doma
Představte si, že nemůžete chodit. Nerozumíte, co má být zač svět okolo. Jste ve všem pomalejší než ostatní děti. A přesto máte talent a chuť něco tvořit. S malou dopomocí to dokážete a uděláte radost sobě i druhým.
![]() |
Vydání: 15, 9.4.2014, Autor: Jiří Prinz
Praktickou ukázkou toho, že církev chce prostředky z majetkového narovnání využít na pomoc potřebným, je dohoda o podpoře obtížně zaměstnavatelných lidí.
![]() |
Vydání: 15, 9.4.2014, Autor: Václav Štaud
Ústavní soudy patří k institucím, které požívají nejvyšší důvěry veřejnosti. Do této polohy se od svého vzniku v roce 1993 postupně dostává i Ústavní soud ČR se sídlem v Brně. Je složen z patnácti soudců. Od loňska mezi ně patří KATEŘINA ŠIMÁČKOVÁ.
Virtuální procházky svými sbírkami nabízí řada památníků a muzeí. V čase jejich nezbytného uzavření se tak lze potěšit pohledem zblízka, který „naživo“ nebývá…
Současná pandemie s sebou nese četná omezení i negativní emoce: strach a nejistotu. Nejeden člověk tak začne hledat, co mu od stresu uleví, a mnohdy se uchýlí k alkoholu…
O svátku Uvedení Páně do chrámu 2. února si připomeneme Den zasvěcených osob. Tedy těch, kdo zaslechli Boží hlas a neváhali jej následovat.
Vážení čtenáři Katolického týdeníku, po dobu mimořádných vládních opatření, která mají opět omezit šíření nákazy koronavirem, jsme se rozhodli Vám naše/vaše…
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021
© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena Mapa webu
RSS kanál
XML Sitemap |