Odkazy

 » Důležité odkazy

 
Česká biskupská konference (ČBK)
Česká biskupská konference, zřízená Apoštolským stolcem, je sborem biskupů České republiky, kteří ve vzájemném spojení vykonávají pastorační úkoly ve prospěch křesťanů na svém území, k dosahování vyššího dobra. Biskupská konference je právnickou osobou, jejím sídlem je Praha. Patří k ní všichni diecézní biskupové obojího obřadu a jim naroveň postavení, biskupové-nástupci a biskupové pomocní a ostatní titulární biskupové Čech, Moravy a Slezska.
 
Pracovní skupina pro sociální otázky při České biskupské konferenci
Cílem SO ČBK je: oslovovat odborníky vybraných oblastí, především z řad mladé generace; spolupracovat s doktorandy, a to nejen teologických fakult ČR; vytvářet širokou síť externích odborníků; podporovat odborný dialog o sociálních otázkách v rámci církve i mimo ni, zejména s odbornou veřejností; sledovat současný stav výzkumu a vědeckého myšlení, publikované výzkumy sociální problematiky a provádět osvětovou a publikační činnost; se zájmem rozvíjet spolupráci s církevními organizacemi, hnutími a institucemi.
 


  » Média
 
Tiskové středisko České biskupské konference
Zprávy a informace ze života církve v České republice. Naleznete zde zpravodajský servis poskytovaný tiskovým agenturám, redakcím v Česku i v zahraničí a dalším zájemcům.

Magazín ChristNet
Ekumenicky orientovaný křesťanský site, který je primárně orientovaný na lidi z jednotlivých církví. Je vytvářen ze soukromých zdrojů a není závislý na žádné z existujících církví nebo denominací. Denně přináší informace ze světa křesťanství a rozebírá aktuální témata v publicistické části.

RADIO PROGLAS
Web křesťanského Radia Proglas - jediného v ČR zcela bez reklam. Radio Proglas je rozhlasová stanice rodinného typu založená na tradičních křesťanských hodnotách, šíří poselství evangelia a křesťanskou kulturu.

Rádio Lumen
RADIO LUMEN
Web slovenského křesťanského Radia Lumen. Rádio zahájilo vysílání 7. dubna 1993, a to ještě pod názvem Rádio Mária. Od prosince 1994 rádio přijalo současný název "Lumen", neboli "Světlo".
Rádio Lumen je dnes vyprofilované jako komerční rozhlasová stanice s evangelizačním charakterem.

TV NOE
TV NOE je televize dobrých zpráv. Její vysílání je možné díky darům našich diváků, připojte se i Vy. Děkujeme!
Katolícke noviny
Webová stránka nejčtenějšího křesťanského týdeníku na Slovensku. Pravidelně aktualizované rubriky, čtení na neděli, ankety, soutěže.

http://www.dobryfilm.sk/
dobryfilm.sk
Vitajte vo svete dobrých filmov, teda takých, ktoré musia byť kvalitné nielen po umeleckej stránke, ale aj po formačnej stránke (film má zmysluplné posolstvo, orientuje človeka na oddanosť dobru, Bohu)! Zamyslenia, tv-tip, hodnotenie filmov, komentáre k filmom.

DUHA
DUHA je katolický časopis pro rodiče, prarodiče, vyučující náboženství, kněze, katechetky a katechety, vyučující v mateřských školách a na prvním stupni ZŠ a pro všechny, kteří se věnují náboženskému vzdělávání a především katechezi v rodinách, na farách a ve školách.


  » Weby s křesťanskou tematikou
 
VÍRA.cz
Abeceda víry na internetu. Informační zdroj o víře a životě z víry. Víra, láska, vztahy, sexualita, modlitba, osobnost člověka, povídky, pohádky, Nedělní biblické texty, texty o Bibli, online rozhovory a mnoho dalšího.

KATOLÍK.cz
Informace o katolické církvi, denní liturgie, informace pro mládež, svědectví o Bohu, otázky a odpovědi - kontakt na kněze, soutěž, liturgický kalendář. Podrobně členěná seznamka a inzerce. Gynekologická poradna. Zasílání pohlednic s křesťanskou tematikou.

PASTORACE.cz
Nabízí podklady pro pastorační činnost a duchovní život. Hlavní "páteří" pastorace.cz je sekce Tématické texty, která obsahuje databázi mnoha tisíc textů přehledně řazených do rubrik a podrubrik.

KŘESŤANSTVÍ.cz
Na těchto stránkách naleznete křesťanský pohled na otázky původu světa a smyslu života.

Křesťanská linka důvěry
Křesťanská kontaktní služba pro každého, kdo má něco na srdci a chce se svěřit jinému člověku nebo si popovídat, kdo má nějakou otázku týkající se víry, křesťanství či smyslu života, kdo hledá radu či pomoc. Služba je k dispozici bezplatně a anonymně.

signály.cz
Stránky (nejen) pro křesťanskou mládež. Blogy, fotky, akce, diskuze, společenství.

Simeon.cz
Stránky (nejen) pro seniory. Akce, články, foto a video. Epohlednice, adresář, blogy...


BIBLENET.cz
Mezinárodní biblická společnost (IBS) působí již téměř 200 let v mnoha zemích světa se záměrem zpřístupnit obsah Bible co největšímu počtu lidí.

 Portál sv. Isidora
Zpravodajství a informace z křesťanského světa, články s duchovní a náboženskou tématikou.
 
 
 
 
 
 

Portál AveMaria
Cílem portálu AveMaria.cz je zveřejňovat zprávy, novinky a upozorňovat na zajímavé události, které se dějí v křesťanských organizacích nejen v České republice a na Slovensku. Součástí obsahu stránek jsou také aktuální videozprávy z Vatikánu, které zprostředkováváme ve spolupráci s italským zpravodajským projektem H2Onews.org
 

www.kapky.eu        Kapky - stránky služebníků Božího slova. Kázání, promluvy, inspirace.


- české a slovenské krajanské středisko na Notting Hill v krásné části středního Londýna. Slouží jako residence, hostel, kulturní, sociální, vzdělávací a pastorační středisko,  

 

  » Praktické odkazy
 AMBIT
Adresář českého katolického internetu - ucelený seznam stránek s církevní tematikou.
 
 

MANŽELSTVÍ.CZ
Přehledné informace o manželství z pohledu katolické církve. Texty filozoficko - teologické, liturgické, pastorační či právní. Stránky chtějí nejen poučit, ale také povzbudit.


FAIROBCHOD.CZ
internetový obchod s nejširší nabídkou Fair Trade zboží v ČR. Nabízí široké spektrum potravin s logem FAIRTRADE i BIO a množství nejrůznějších řemeslných výrobků. Výběr originálních a etických dárků za opravdu férové ceny.

Katolický domov studujících je výchovné a ubytovací školské zařízení a nabízí mimopražským studentkám středního a vyššího odborného vzdělávání školské služby s celodenním stravováním během výukového týdne. KDS řídí a společně s civilními zaměstnanci v něm pracují řeholní sestry dominikánky.


  » Křesťanská vydavatelství a distributoři

Karmelitánské nakladatelství
Internetové stránky Karmelitánského nakladatelství, vydavatele knih s duchovní tematikou.

Kristal OP
Nakladatelství teologické a filosofické literatury.

GIMEL.cz
Distribuce křesťanské produkce - on-line elektronický obchod křesťanských titulů, knihy, audio CD/MC, videokazety, pohlednice, časopisy, drobné dárky.
 
 
 Aktuální číslo 17 25. dubna – 1. května 2017

Tisíce lidí podpořily nenarozený život

Rodiny, řeholníci, politici i známí umělci podpořili letošní Pochod pro život, který v sobotu prošel Prahou.

celý článek


Polsko připomnělo kořeny Evropy

Poslání polských primasů, jejichž úřad trvá už 600 let, a odkaz svatého Vojtěcha – duchovního svorníku střední Evropy si o svátku tohoto mučedníka připomněli poutníci…

celý článek


Loni bylo kvůli víře zabito na 90 tisíc křesťanů

Křesťanská mezinárodní solidarita (CSI) je nevládní lidskoprávní organizace založená v roce 1977 ve Švýcarsku, která už 25 let monitoruje pronásledování křesťanů…

celý článek


Zkuste práci pro nemocné

Mezi stovkou žen, přihlášených do soutěže Sestra roku, byla letos odbornou porotou mezi tři finalistky vybrána ANGELIKA OSOVSKÁ, vrchní sestra Charitní ošetřovatelské…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2017

© Katolický týdeník 2004 - 2013, všechna práva     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay