Diskuse

Kde je pravda?

16.1.2015 06:54 vložil Servitor

Každý člověk si něčeho váží. Někdo života, jiný rodiny, další zdraví, jiný svojí víry. A také to, čeho si váží, si chrání. Francouzský časopis si podle informací nevážil ani rodiny, ani víry. Jeho odpůrci si zase nevážili života, ani toho svého. Výsledkem byl skandál, jehož následky není francouzská společnost schopna řešit. Neumí, či nechce řešit příčiny, řeší pouze následky. Chrání jak svobodu dobra, tak svobodu zla. Odmítá dát na společnou úroveň toho, kdo zabíjí duši s tím, kdo zabíjí tělo. A tak celý případ vyústil v něco, co člověk těžko chápe. Časopis, který vycházel v nákladu 60 000 kusů jde na dračku a současný náklad je více než 3 miliony kusů, 25 zemích v šesti světových jazycích, bude i v elektronické podobě. Myslím, že náš Václav Klaus musí s jeho kuponovou privatizací blednout závistí nad takovou reklamou.
Naše společnost opravdu stojí před velikou výzvou. Umět rozlišit mezi svobodou zla a dobra. A obávám se, že se jí to na obou stranách těžko podaří.


pravdou bude, že

19.1.2015 13:32 vložil Pedol

muslimské země jsou mnohem tolerantnější než např. takový Izrael. Kamarád byl v Jemenu a nadával v hospodě na Židy. Nikdo mu neřekl křivého slova. A když na ně nadával v tel-avivské restauraci, tak ho chtěli zmlátit! Takže spousta věcí je jinak, než nám média servírují!


Re: pravdou bude, že

26.1.2015 16:25 vložil Zrušený uživatelský účet

To nemyslíte vážně?
Kamarád nadával v Jemenu na Židy a nic se mu nestalo?
To bude asi tím že v Jemenu žíjí převážně muslimští Arabové.A jak je všeobecně známo všichni Arabové nenávidí Židy.
A co si myslíte ,kdyby v Praze někdo nadával, na Čechy nedostal by přes ústa?Tak jak v Tel Avivu kamarád když nadával na Židy.(Tel Aviv je hlavní město Izraele)
A pane Pedole prosím Vás proč Váš kamarád nadává na Židy?Proč je nemá rád?Prosím odepište.A mimochodem pokud Váš kamarád nadável česky tak by to mělo být bez problémů tam i tam.


Reagovat v této diskusi může jen registrovaný uživatel. V případě zájmu se registrujte ZDE. Pokud jste již registrován/a, můžete se přihlásit ZDE.Aktuální číslo 46 13. – 19. listopadu 2018

Česká pomoc křesťanům na Blízkém východě

Zbořené kostely, vypálené domy, ale také snaha vrátit do válkou zničených míst život provázely delegaci v čele s arcibiskupem Janem Graubnerem při cestě po severním Iráku.

celý článek


Drony skenují dřevěné kostely

Kolem dřevěných kostelů v ostravsko-opavské diecézi je živo, létají tu drony a snímá je skener.

celý článek


Jak přiblížit Evropu lidem?

Do květnových voleb do Evropského parlamentu, které ovlivní další fungování Evropské unie, zbývá půl roku. Evropská strana lidová, která sdružuje převážně křesťanské…

celý článek


DARUJTE KATOLICKÝ TÝDENÍK

Už začínáte přemýšlet nad dárky pod stromeček? Tím naším můžete povznášet, inspirovat a (in)formovat po celý rok!

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay