Diskuse

Kde je pravda?

16.1.2015 06:54 vložil Servitor

Každý člověk si něčeho váží. Někdo života, jiný rodiny, další zdraví, jiný svojí víry. A také to, čeho si váží, si chrání. Francouzský časopis si podle informací nevážil ani rodiny, ani víry. Jeho odpůrci si zase nevážili života, ani toho svého. Výsledkem byl skandál, jehož následky není francouzská společnost schopna řešit. Neumí, či nechce řešit příčiny, řeší pouze následky. Chrání jak svobodu dobra, tak svobodu zla. Odmítá dát na společnou úroveň toho, kdo zabíjí duši s tím, kdo zabíjí tělo. A tak celý případ vyústil v něco, co člověk těžko chápe. Časopis, který vycházel v nákladu 60 000 kusů jde na dračku a současný náklad je více než 3 miliony kusů, 25 zemích v šesti světových jazycích, bude i v elektronické podobě. Myslím, že náš Václav Klaus musí s jeho kuponovou privatizací blednout závistí nad takovou reklamou.
Naše společnost opravdu stojí před velikou výzvou. Umět rozlišit mezi svobodou zla a dobra. A obávám se, že se jí to na obou stranách těžko podaří.


pravdou bude, že

19.1.2015 13:32 vložil Pedol

muslimské země jsou mnohem tolerantnější než např. takový Izrael. Kamarád byl v Jemenu a nadával v hospodě na Židy. Nikdo mu neřekl křivého slova. A když na ně nadával v tel-avivské restauraci, tak ho chtěli zmlátit! Takže spousta věcí je jinak, než nám média servírují!


Re: pravdou bude, že

26.1.2015 16:25 vložil Zrušený uživatelský účet

To nemyslíte vážně?
Kamarád nadával v Jemenu na Židy a nic se mu nestalo?
To bude asi tím že v Jemenu žíjí převážně muslimští Arabové.A jak je všeobecně známo všichni Arabové nenávidí Židy.
A co si myslíte ,kdyby v Praze někdo nadával, na Čechy nedostal by přes ústa?Tak jak v Tel Avivu kamarád když nadával na Židy.(Tel Aviv je hlavní město Izraele)
A pane Pedole prosím Vás proč Váš kamarád nadává na Židy?Proč je nemá rád?Prosím odepište.A mimochodem pokud Váš kamarád nadável česky tak by to mělo být bez problémů tam i tam.


Levicová propaganda aneb proč jako katolík nejsem Charlie

13.1.2015 12:02 vložil Nyvlt

Časopis ,kde atentátníci stříleli byl ultralevicový a zesměšňoval např. i obcující sv rodinu . Rozhodně to nejsou žádní hrdinové respektující názor a vyznání jiných. Ohánět se svobodou slova je při levicovém vymývání mozků medii dost mimo viz. např. u nás informace o Moravě nebo přímo o moravském katolictví.EU muslimské nesnášenlivosti otevřela právě levice a sluníčkoví aktivisté hájící multikulturní korektní politiku používajíc je jako svého spojence ku potlačení křesťanského vlivu v Evropě. Dnes ,kdy jejich "spojenec" obrátil zbraně přímo do levicového novinářského srdce, volají po jednotě ,boji proti terorizmu a odsuzování náboženské nesnášenlivosti. Jedná se opravdu o společné evropské hodnoty nebo se Evropa v rukou liberálních ateistů mění v bojiště za jejich ateistické zájmy ? Spustila by evropská levicová media a politici takový křik pokud by byla někde v EU vyvražděna katolická redakce ? A když už jsme ve Francii ,spustili snad křik ,když byli zavražděny školní děti ve francouzském Toulouse ?


Sťali i svou královnu, tehdy královražda byla nejhorší čin

13.1.2015 20:55 vložil Michal

Naše Nejj. Marie Antonie Josefa Johana Habsbursko-Lotrinská byla horší obětí, než nějaké čmáranice. Ne náhodou sousedí třeba přes mořem právě s islámem. Ten má skvělou vlídnou tvář, ale i své temné dědictví z dob barbarství. Protože kulturu vnutit nelze, stěhování zastavit snad válkou, je na nás, jak budeme rozhodní silní a pevní. Islám autoritu respektuje, rozpadem rodin mu chybí. Podobně plní smlouvy, pokud si druhé smluvní strany váží. Není to ztracené, ale je to náročné. . . . Mediální marketing je ovšem spíše revoluční a levicový, KT mu čelit nemohou, i katolíci sledují hanebnou televizi a volili muže nečestné, podlé a opovrženíhodné, nejen se specifickým slovníkem urážejícím ženy. Pykáme tedy spravedlivě. Děkujeme však za zkoušky, protože jinak k větší zralosti a hloubce nepokročíme. Evropa spotřebuje víc než produkuje, nejen demograficky, ale mizí ornice, chřadne les, rapidně roste počet neschopných lidí. Islám je jen fazeta těch změn. Útěchou nám budiž, že výše jmenovaná naše Arcivévodkyně šla i pod gilotinu hrdě s ohleduplností k okolí, tím spíše muži by měli obstát s vázvou času.


Re: Sťali i svou královnu, tehdy královražda byla nejhorší čin

19.1.2015 13:28 vložil Pedol

Svoboda projevu buď je nebo není. Pokud p.Halík říká "Svobodu projevu ano, ale...", pak říká, že "Svoboda projevu ne".

Kritizovat, i satirou, jakékoli dogma je v pořádku. Že se dogmatici uráží, je jejich problém.

Kdyby každé uražené pako mělo vyvraždit ty co ho urazily, tak to by nás tady moc nezbylo.

I islámofilové přiznávají, že islám je mačodominantní kultura, postavená na síle, hierarchii, nadvládě, a zhrzené cti. To je strašně zásadní, nejzásadnější. V islámu vychovaní lidé nerozumí smířlivosti, nechápou ústupky. "Respekt", který po nás vyžadují, vnímají jako podřízenost, nikoli jako rovnoprávnost. Čtěte Korán, tam to všechno je, a mluvte s nimi, pochopíte.

Nacisty pachane zločiny ve jménu nacismu dokázaly, že nacismus je a priori špatný. Avšak nechápu proč muslimy páchane zločiny ve jménu islámu mají stáda omlouvačů po celém světě mezi duchovmími i mezi politiky??


Re: Re: Sťali i svou královnu, tehdy královražda byla nejhorší čin

26.1.2015 16:05 vložil Zrušený uživatelský účet

PEDOL
Pana Halíka jsem slyšel o tomto problému mluvit.Takže pane Pedole když napíšete A ...tak napište i B....a ne tři tečky.Já satiru vnímám jako vtipnou myšlenku.Pornografické malůvky u mě k satiře a vtipnosti mají velice daleko.
A mimochodem píšete že svoboda projevu je ..a nebo není.?Takže kyž napíšu že Pedol je Blb,je to svoboda slova ,nebo urážka?
Prosím odpovězte.


Re: Re: Re: Sťali i svou královnu, tehdy královražda byla nejhorší čin

27.1.2015 13:55 vložil Nyvlt

pane Josefe a když už jste slyšel tak dobře p. Halíka mluvit k problému tak jaké navrhuje řešení a východiska ? Totiž ty malůvky vytváří liberální ateisté a ti je považují za svobodu slova a názory p. Halíka potažmo všech katolíků neberou vážně a nezajímají je. Co pan Halík konkrétně navrhuje jak chce problém řešit (sic mluvil dlouho , ale tomu se raději vyhnul ) v ateisticko liberální společnosti pokud nejsme schopni ( což si přiznejte ) protlačit nápravu zákonem. Těžko přijmou svobodu slova , když jim menšina nadiktujeme co ji uráží a co si nepřeje aby psali.


Re: Re: Re: Re: Sťali i svou královnu, tehdy královražda byla nejhorší čin

27.1.2015 17:25 vložil Zrušený uživatelský účet

Nyvlt napsal


A mimochodem píšete že svoboda projevu je ..a nebo není.?Takže kyž napíšu že Pedol je Blb,je to svoboda slova ,nebo urážka?
Podle mě je předchozí odstavec urážka.Tak prosím přijměte moji omluvu.Nejednal jsem podle žádného zákona,který by řešil jesli je to urážka nebo svoboda slova.Je to prostě ve mě.Miliony lidí se postavilo za časopis o kterém nikdy neslyšeli.Tím pádem ani nevěděli o čem píší co kreslí.I já a všichni tady diskutující .
A řešení?Žádné jednoduché neexistuje.


Reagovat v této diskusi může jen registrovaný uživatel. V případě zájmu se registrujte ZDE. Pokud jste již registrován/a, můžete se přihlásit ZDE.Aktuální číslo 16 16. – 22. dubna 2019

Radost Velké noci zrozená z bolesti

Prožíváme Svatý týden, živou připomínku Kristova umučení a vzkříšení.

celý článek


Mladí lidé se setkali s biskupy

Na pět tisíc mladých lidí se den před Květnou nedělí setkalo v diecézích se svými biskupy v rámci Světového dne mládeže.

celý článek


Obdělávat půdu je umění

Vesnice se vylidňují. Většina půdy je dnes v rukou velkovýroby, jen asi třetinu jí obhospodařují rodinné farmy. Proto nejen do kostelů, ale i k nakládání s půdou jsou…

celý článek


Anketa: Za co vděčím kněžím?

Média už delší dobu plní odhalení sexuálního zneužívání v církvi. Někdy kvůli tomu podléháme pokušení zapomínat, že většina kněží slouží poctivě, oddaně…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay