Diskuse

Kde je pravda?

16.1.2015 06:54 vložil Servitor

Každý člověk si něčeho váží. Někdo života, jiný rodiny, další zdraví, jiný svojí víry. A také to, čeho si váží, si chrání. Francouzský časopis si podle informací nevážil ani rodiny, ani víry. Jeho odpůrci si zase nevážili života, ani toho svého. Výsledkem byl skandál, jehož následky není francouzská společnost schopna řešit. Neumí, či nechce řešit příčiny, řeší pouze následky. Chrání jak svobodu dobra, tak svobodu zla. Odmítá dát na společnou úroveň toho, kdo zabíjí duši s tím, kdo zabíjí tělo. A tak celý případ vyústil v něco, co člověk těžko chápe. Časopis, který vycházel v nákladu 60 000 kusů jde na dračku a současný náklad je více než 3 miliony kusů, 25 zemích v šesti světových jazycích, bude i v elektronické podobě. Myslím, že náš Václav Klaus musí s jeho kuponovou privatizací blednout závistí nad takovou reklamou.
Naše společnost opravdu stojí před velikou výzvou. Umět rozlišit mezi svobodou zla a dobra. A obávám se, že se jí to na obou stranách těžko podaří.


pravdou bude, že

19.1.2015 13:32 vložil Pedol

muslimské země jsou mnohem tolerantnější než např. takový Izrael. Kamarád byl v Jemenu a nadával v hospodě na Židy. Nikdo mu neřekl křivého slova. A když na ně nadával v tel-avivské restauraci, tak ho chtěli zmlátit! Takže spousta věcí je jinak, než nám média servírují!


Re: pravdou bude, že

26.1.2015 16:25 vložil Zrušený uživatelský účet

To nemyslíte vážně?
Kamarád nadával v Jemenu na Židy a nic se mu nestalo?
To bude asi tím že v Jemenu žíjí převážně muslimští Arabové.A jak je všeobecně známo všichni Arabové nenávidí Židy.
A co si myslíte ,kdyby v Praze někdo nadával, na Čechy nedostal by přes ústa?Tak jak v Tel Avivu kamarád když nadával na Židy.(Tel Aviv je hlavní město Izraele)
A pane Pedole prosím Vás proč Váš kamarád nadává na Židy?Proč je nemá rád?Prosím odepište.A mimochodem pokud Váš kamarád nadável česky tak by to mělo být bez problémů tam i tam.


Reagovat v této diskusi může jen registrovaný uživatel. V případě zájmu se registrujte ZDE. Pokud jste již registrován/a, můžete se přihlásit ZDE.Aktuální číslo 8 19. – 25. února 2019

Oslavy věrozvěstů napříč Evropou

Mezinárodní sympozium v Čenstochové zahájilo jubilejní rok s připomínkou 1 150 let od smrti sv. Cyrila.

celý článek


Teologické fakulty lákají ke studiu

Začátek roku je pro maturující studenty také časem výběru vysoké školy. O jejich zájem s ostatními obory soupeří i teologické fakulty.

celý článek


Jako když přeskočí jiskra

„Křesťané neznající humor žijí daleko od hory blahoslavenství,“ napsal kdysi morální teolog Bernhard Häring a rozhodně to nemyslel jako bonmot. Zkrátka humor ke zdravé…

celý článek


Manželství a spory: ruku v ruce

Prakticky všichni, kdo žijí blízký a intenzivní vztah v manželství, jistě potvrdí, že k němu konflikty patří.

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay