Schola jenom čumí, jak to kněží umí

Vydání: 2007/34 Celostátní setkání mládeže Tábor-Klokoty 2007, 23.8.2007, Autor: Karolína Peroutková

Netradiční fotbalové utkání odehráli na táborském stadionu dva týmy: Kněží ČR versus Výběr schol. V parném středečním odpoledni předvedli zajímavou podívanou, kterou přišla podpořit zhruba pětistovka diváků.
„Fandím kněžím, mám v týmu kamarády,“ říká Honza Dědek, jeden z fanoušků. „Kněží jsou tady ve výhodě – když se na střídačce modlí, jistě jsou lépe slyšeni. Kdežto scholáci si tam můžou tak akorát zazpívat,“ zazubil se a vzápětí spustil pokřik: „Schola jenom čumí, jak to kněží umí.“ Ale ani fanoušci schol se nenechali zahanbit. Ač v menším počtu, dokázali svým křikem rozeznít celou tribunu. „Je nás málo, protože ve skutečnosti je to tým hlavně brněnské scholy, zatímco kněží jsou z celé republiky,“ posteskl si další fanda Dominik Oujeský.
Zhruba v polovině třicetiminutového poločasu vstřelil modrobílý tým kněží do branky soupeře první gól. Z tribun se vedle nadšených ovací ozval i bojovný pokřik příznivců scholy: „Do toho, do toho, nebojte se ničeho, jsou to jenom faráři, naše schola zazáří.“ Jejich tým ale po chvíli inkasoval další gól a nechal tak kněze, aby první poločas završili výhrou 2:0.
Ve druhém poločase se schole dařilo o něco lépe, dala jednu branku, vyrovnat se jí však nepodařilo. Hra dopadla 2:1 pro tým kněží. „Faráři byli o trochu víc fotbalově zkušení,“ potvrdil Jan Suchan, hlavní rozhodčí zápasu. „Celé utkání ale probíhalo v čestném a férovém duchu, byla to spíš taková legrace a exhibice,“ uzavřel s úsměvem.