Diskuse

Odsun lidí z farnosti

9.3.2013 01:35 vložil Michal

má hlubší a žel reálné důvody. Zanedbáním poruch a poškození osobností pro řadu lidí je kostel poslední útočiště, kam prchají před svou rodinou, kde najdou spřízněné podobné duše a nejde jen o ženy. V čase prognostického ústavu člověk potřeboval silnou motivaci vystoupit veřejně s "vírou". Obsazení kostela bylo podobně jako CH 77 , underground, výlučné. Navíc tito endemité byli tolerováni státem ba dobře využiti.

Ukázalo se ve snaze redukovat tucet liturgií za víkend, marně, do cizího kostela nepůjdeme, máme ten náš. Specifická potřeba nejen patriotismu. Zpestření o půlnoční, nával duchovně nadržených, opilecké kousky. Ideální sonda ne do církve, ale socialismu. 5O let totality, po Goringovi vylepšené televizí. Nic proti putice, pokud tedy funguje i hospoda "horní".

Tak návštěvník kostela je vytlačován buď přehnaným zájmem osazenstva, nebo zjevným odporem. Stejně v životě veřejném, není kapacita na skutečný kontakt. Tu zrcadlo pana režiséra snaživé. Církev poslouží ráda.

Kontrolní otázka: Na OÚ se úředníci dohadují co je jejich obec a co místní část, kolik km je ten úřad od hranic? Nebo lehčí, matrika MÚ (!) MÁ VYSTAVIT RODNÝ LIST, nic tomu nepřekáží, žádost podána v červenci, kdy bude list vystaven? Za 1 - 5 - 7 měsíců? V srovnatelné zemi táž žádost a žádané za 2 (slovy dvě) hodiny. Ano, práce dojiček i pacholků si vážím, pokud neřídí obec ani stát, natož farnost, a ani do toho nemluví.


Reagovat v této diskusi může jen registrovaný uživatel. V případě zájmu se registrujte ZDE. Pokud jste již registrován/a, můžete se přihlásit ZDE.Aktuální číslo 46 13. – 19. listopadu 2018

Česká pomoc křesťanům na Blízkém východě

Zbořené kostely, vypálené domy, ale také snaha vrátit do válkou zničených míst život provázely delegaci v čele s arcibiskupem Janem Graubnerem při cestě po severním Iráku.

celý článek


Drony skenují dřevěné kostely

Kolem dřevěných kostelů v ostravsko-opavské diecézi je živo, létají tu drony a snímá je skener.

celý článek


Jak přiblížit Evropu lidem?

Do květnových voleb do Evropského parlamentu, které ovlivní další fungování Evropské unie, zbývá půl roku. Evropská strana lidová, která sdružuje převážně křesťanské…

celý článek


DARUJTE KATOLICKÝ TÝDENÍK

Už začínáte přemýšlet nad dárky pod stromeček? Tím naším můžete povznášet, inspirovat a (in)formovat po celý rok!

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay