Diskuse

Odsun lidí z farnosti

9.3.2013 01:35 vložil Michal

má hlubší a žel reálné důvody. Zanedbáním poruch a poškození osobností pro řadu lidí je kostel poslední útočiště, kam prchají před svou rodinou, kde najdou spřízněné podobné duše a nejde jen o ženy. V čase prognostického ústavu člověk potřeboval silnou motivaci vystoupit veřejně s "vírou". Obsazení kostela bylo podobně jako CH 77 , underground, výlučné. Navíc tito endemité byli tolerováni státem ba dobře využiti.

Ukázalo se ve snaze redukovat tucet liturgií za víkend, marně, do cizího kostela nepůjdeme, máme ten náš. Specifická potřeba nejen patriotismu. Zpestření o půlnoční, nával duchovně nadržených, opilecké kousky. Ideální sonda ne do církve, ale socialismu. 5O let totality, po Goringovi vylepšené televizí. Nic proti putice, pokud tedy funguje i hospoda "horní".

Tak návštěvník kostela je vytlačován buď přehnaným zájmem osazenstva, nebo zjevným odporem. Stejně v životě veřejném, není kapacita na skutečný kontakt. Tu zrcadlo pana režiséra snaživé. Církev poslouží ráda.

Kontrolní otázka: Na OÚ se úředníci dohadují co je jejich obec a co místní část, kolik km je ten úřad od hranic? Nebo lehčí, matrika MÚ (!) MÁ VYSTAVIT RODNÝ LIST, nic tomu nepřekáží, žádost podána v červenci, kdy bude list vystaven? Za 1 - 5 - 7 měsíců? V srovnatelné zemi táž žádost a žádané za 2 (slovy dvě) hodiny. Ano, práce dojiček i pacholků si vážím, pokud neřídí obec ani stát, natož farnost, a ani do toho nemluví.


Reagovat v této diskusi může jen registrovaný uživatel. V případě zájmu se registrujte ZDE. Pokud jste již registrován/a, můžete se přihlásit ZDE.Aktuální číslo 7 12. – 18. února 2019

Ve jménu Boha nelze vést války

Svatý otec ve Spojených arabských emirátech podepsal Deklaraci o lidském bratrství s vrchním imámem káhirské mešity al-Azhar Ahmedem at-Tajíbem, autoritou sunnitského islámu.…

celý článek


Bombastickým vikářem nebudu

V poutním chrámu Panny Marie na Vranově byl 4. února uveden do služby generálního vikáře brněnské diecéze pomocný biskup Pavel Konzbul.

celý článek


Do Lurd dnes míří i zdraví

Lurdy zahájily Bernadettin rok. Tamní diecéze chystá ke cti mladé vizionářky pouť, mezinárodní cestu relikviáře, ale i muzikál a film.

celý článek


Odmítněme nálepkování v církvi

Stejně tak jako se v politice proti sobě vymezují konzervativní a liberální strany, jsme v dnešní době svědky toho, že se katolíci – většinou sami mezi sebou – různě nálepkují.

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay