Diskuse

Re: zhroutí se křesťanství vlastní slabostí ???

12.6.2014 12:19 vložil humila

No, těžko říci, že by křesťané kdy podávali objektivní informace. Každá skupina si výběr a výklad faktů přizpůsobí své ideologii.
Problém černochů v JAR či Cikánů u nás, je v naprostém protikladu kulturních, spoolečenských, ekonomických a jiných principů. Jak se nám líbí, že v cikánských komunitách je běžné rozbíjení dveří, oken, výtahů ve společných prostorách, vykonávání tělesné potřeby pod schodišti činžáků - a nejen to - na půdě rodiného domku, který taková rodina obývala. A když černoši v JAR považovali za normální takto znečišťovat veřejné pláže, ničit dopravní prostředky, není divu, že běložská vláda viděla řešení v apartheidu - tedy v oddělení ras. My budeme zde žít na svém, po svém a za své, vy budete žít támhle, také na svém a po svém a za své! Jenže to černoši nechtěli - chtěli parazitovat na práci bělochů.

Ani naši Cikáni nepožadují, aby jim vláda oddělila kus území, kde si budou žít po svém, ale za své! Požadují, stejně jako černoši v JAR, aby mohli žít po svém, ale za NAŠE!

A to vyhnání německy mluvících spoluobčanů? Většina těchto Němců se nikdy nepovažovala za spouobčany Čechů. Na Mikulovsku místní Čechy dokonce v několika obcích ochraňovali vojáci wehrmachtu před útoky jejich německých "spoluobčanů". Naprostá většina sudetských Němců se hned, a dobrovolně, přihlásila k německému občanství a zřekla se občanství českého. Nebyli tedy odsunuti žádní spoluobčané, ale příslušníci nám nepíátelského státu, který rozpoutal II. svět. válku a způsobil našemu státu obrovské škody, které nikdy nenahradil!


Re: Re: fakta jsou jiná

12.6.2014 19:12 vložil Nyvlt

na minulosti je krásné ač si ji mnozí zaslepení ideologové ohýbají ,znásilňují včetně těch komunistických, že ji nemohou již změnit. Přesně o tom píši v předešlém. takže fakta : 1 ) pokut běloch přišel do JAR později než černoch tak neměl právo " v cizí zemi" oddělovat rasu ( to stejné platí i pro přistěhovalce do EU ) - to ovšem neomlouvá postup ,který zvolil Mandela a fakt ,že byl zločinec. 2 ) přirovnání s cikány silně kulhá - historicky zde cikánům žádné území nikdy nepatřilo a fakticky jsou přistěhovalci jako běloši v JAR. nebo muslimové v Evropě 3) O německy mluvících občanech Sudet to je celkem slušný ideologický blábol protože tam to bylo přesně naopak. V Sudetech žili Němci více než 600 let a to již v dobách, kdy Čech a Moravan nebyl schopen území spravovat ani osídlit. Situace v Čechách a na Moravě navíc byla odlišná protože Morava měla 700 let vlastní správu, zákony a parlament. Německy mluvící obyvatelstvo stejně jako moravské či židovské bylo zemskými občany což jim garantovaly zákony přijaté MORAVSKÝM PARLAMENTEM ,naposledy Moravsko -Německé vyrovnáním z roku 1905 . Žádný uměle vytvořený stát r. 1918 to nemohl změnit POUZE MORAVSKÝ PARLAMENT a tuto příslušnost garantovala taky Versailleská smlouva jako podmínka vzniku ČSR . O tom že ze strany Čechů se nacionalisticky lhalo nemá smysl se rozepisovat. Navíc Beneš zcela dobrovolně abdikoval na funkci prezidenta zbaběle utekl a de-jure po celou dobu 2WW nebyl legálně zvoleným prezidentem o to více se po válce mstil. Dnes by byl za svá jednání souzen tribunálem v Haagu. Na minulosti je krásné a zároveň tragické,že se již nedá měnit přitom pravda mnohé ještě dnes bolí.


Re: Re: Re: fakta jsou jiná

14.6.2014 05:51 vložil Vladimír F.

Není Fér posílat Beneše do Haagu,protože se již nemůže bránit,každý má právo na spravedlivý proces.
Některé události pochopíme až na Věčnosti.
V součastné době vidme, mlhavě, rozostřeně ,náš pohled je ovlivněn hříchem.
Naše srdce jsou tvrdá,z kamene.
Je třeba se modlit k Bohu , aby nám dal nové srdce z masa a vložil do nás nového Ducha.


Re: Re: Re: Re: fakta jsou jiná

14.6.2014 11:07 vložil Nyvlt

nějak mi ušlo ,že by katolickým obyvatelům Sudet byl umožněn spravedlivý proces. Skrze Krista a jeho slova je po všechny věky věků vidět dostatečně ostře. To jenom ti kteří neuznávají spravedlnost Boží volají po procesu spravedlivém.


Reagovat v této diskusi může jen registrovaný uživatel. V případě zájmu se registrujte ZDE. Pokud jste již registrován/a, můžete se přihlásit ZDE.Aktuální číslo 46 13. – 19. listopadu 2018

Česká pomoc křesťanům na Blízkém východě

Zbořené kostely, vypálené domy, ale také snaha vrátit do válkou zničených míst život provázely delegaci v čele s arcibiskupem Janem Graubnerem při cestě po severním Iráku.

celý článek


Drony skenují dřevěné kostely

Kolem dřevěných kostelů v ostravsko-opavské diecézi je živo, létají tu drony a snímá je skener.

celý článek


Jak přiblížit Evropu lidem?

Do květnových voleb do Evropského parlamentu, které ovlivní další fungování Evropské unie, zbývá půl roku. Evropská strana lidová, která sdružuje převážně křesťanské…

celý článek


DARUJTE KATOLICKÝ TÝDENÍK

Už začínáte přemýšlet nad dárky pod stromeček? Tím naším můžete povznášet, inspirovat a (in)formovat po celý rok!

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay