Diskuse

zhroutí se křesťanství vlastní slabostí ???

11.6.2014 11:39 vložil Nyvlt

to že byl Mandela s manželkou zločinci je celkem známý fakt stejně jako J.Arafat a palestinské hnutí, revolucionář Che případně mnoho dalších bojovníků za mír a všeobecné blaho ,které se tak nějak nedostavuje viz. životní úroveň v JAR před Mandelou a po Mandelovi . Co je ovšem děsivě zarážející jak současná liberálně ateistická media ( včetně křesťanských ) nakládají s fakty a pravdou. To co se nehodí a není v liberální ideologii tak se nenapíše, pravda se ohne a přizpůsobí , prostý lid ji stejně nehledá jenom přežívá tak to vlastně nikoho ani pořádně nezajímá , nu takové malé - velké vymývání hlav. Nakonec i u nás zkušenost s ohnutou pravdou reálná a konkrétní např. lži o husitech - komunistická zločinnost - vyhnání 2 mil německy mluvících spoluobčanů a to nejenom ze Sudet, včetně organizovaného vraždění žen dětí a starců - nebo protiústavní politická likvidace země Moravské a Slezské. Celosvětové protěžování mluslimského na úkor křesťanů ( vyhánění , teror )je zřejmým vrcholem liberálního útoku na sv. církev a takové praktiky včetně pochybného "obrácení" zločinců si respekt rozhodně nezasluhují.


Re: zhroutí se křesťanství vlastní slabostí ???

12.6.2014 12:19 vložil humila

No, těžko říci, že by křesťané kdy podávali objektivní informace. Každá skupina si výběr a výklad faktů přizpůsobí své ideologii.
Problém černochů v JAR či Cikánů u nás, je v naprostém protikladu kulturních, spoolečenských, ekonomických a jiných principů. Jak se nám líbí, že v cikánských komunitách je běžné rozbíjení dveří, oken, výtahů ve společných prostorách, vykonávání tělesné potřeby pod schodišti činžáků - a nejen to - na půdě rodiného domku, který taková rodina obývala. A když černoši v JAR považovali za normální takto znečišťovat veřejné pláže, ničit dopravní prostředky, není divu, že běložská vláda viděla řešení v apartheidu - tedy v oddělení ras. My budeme zde žít na svém, po svém a za své, vy budete žít támhle, také na svém a po svém a za své! Jenže to černoši nechtěli - chtěli parazitovat na práci bělochů.

Ani naši Cikáni nepožadují, aby jim vláda oddělila kus území, kde si budou žít po svém, ale za své! Požadují, stejně jako černoši v JAR, aby mohli žít po svém, ale za NAŠE!

A to vyhnání německy mluvících spoluobčanů? Většina těchto Němců se nikdy nepovažovala za spouobčany Čechů. Na Mikulovsku místní Čechy dokonce v několika obcích ochraňovali vojáci wehrmachtu před útoky jejich německých "spoluobčanů". Naprostá většina sudetských Němců se hned, a dobrovolně, přihlásila k německému občanství a zřekla se občanství českého. Nebyli tedy odsunuti žádní spoluobčané, ale příslušníci nám nepíátelského státu, který rozpoutal II. svět. válku a způsobil našemu státu obrovské škody, které nikdy nenahradil!


Re: Re: fakta jsou jiná

12.6.2014 19:12 vložil Nyvlt

na minulosti je krásné ač si ji mnozí zaslepení ideologové ohýbají ,znásilňují včetně těch komunistických, že ji nemohou již změnit. Přesně o tom píši v předešlém. takže fakta : 1 ) pokut běloch přišel do JAR později než černoch tak neměl právo " v cizí zemi" oddělovat rasu ( to stejné platí i pro přistěhovalce do EU ) - to ovšem neomlouvá postup ,který zvolil Mandela a fakt ,že byl zločinec. 2 ) přirovnání s cikány silně kulhá - historicky zde cikánům žádné území nikdy nepatřilo a fakticky jsou přistěhovalci jako běloši v JAR. nebo muslimové v Evropě 3) O německy mluvících občanech Sudet to je celkem slušný ideologický blábol protože tam to bylo přesně naopak. V Sudetech žili Němci více než 600 let a to již v dobách, kdy Čech a Moravan nebyl schopen území spravovat ani osídlit. Situace v Čechách a na Moravě navíc byla odlišná protože Morava měla 700 let vlastní správu, zákony a parlament. Německy mluvící obyvatelstvo stejně jako moravské či židovské bylo zemskými občany což jim garantovaly zákony přijaté MORAVSKÝM PARLAMENTEM ,naposledy Moravsko -Německé vyrovnáním z roku 1905 . Žádný uměle vytvořený stát r. 1918 to nemohl změnit POUZE MORAVSKÝ PARLAMENT a tuto příslušnost garantovala taky Versailleská smlouva jako podmínka vzniku ČSR . O tom že ze strany Čechů se nacionalisticky lhalo nemá smysl se rozepisovat. Navíc Beneš zcela dobrovolně abdikoval na funkci prezidenta zbaběle utekl a de-jure po celou dobu 2WW nebyl legálně zvoleným prezidentem o to více se po válce mstil. Dnes by byl za svá jednání souzen tribunálem v Haagu. Na minulosti je krásné a zároveň tragické,že se již nedá měnit přitom pravda mnohé ještě dnes bolí.


Re: Re: Re: fakta jsou jiná

14.6.2014 05:51 vložil Vladimír F.

Není Fér posílat Beneše do Haagu,protože se již nemůže bránit,každý má právo na spravedlivý proces.
Některé události pochopíme až na Věčnosti.
V součastné době vidme, mlhavě, rozostřeně ,náš pohled je ovlivněn hříchem.
Naše srdce jsou tvrdá,z kamene.
Je třeba se modlit k Bohu , aby nám dal nové srdce z masa a vložil do nás nového Ducha.


Re: Re: Re: Re: fakta jsou jiná

14.6.2014 11:07 vložil Nyvlt

nějak mi ušlo ,že by katolickým obyvatelům Sudet byl umožněn spravedlivý proces. Skrze Krista a jeho slova je po všechny věky věků vidět dostatečně ostře. To jenom ti kteří neuznávají spravedlnost Boží volají po procesu spravedlivém.


Re: zhroutí se křesťanství vlastní slabostí ???

14.6.2014 05:35 vložil Vladimír F.

Křesťanství se nezhroutí,ponevadž Cirkev je mystické tělo Kristovo.
O nic nemějte obavu,žehnejte a neproklínejte.
Ve všech starostech a obavách se obracejme na Hospodina Boha, našich otců.
Hospodin nám dal Mesiáše , kterého mnozí nepřijali.
Ježíš je ten, který přinesl oběť za všechny lidi.
Jeho obětí jsme zachráněni,stačí jen neztratit vlastní duši....
Islám a Judaismus jsou světová náboženství, která vyznávají jednoho Boha.


Re: Re: zhroutí se křesťanství vlastní slabostí ???

14.6.2014 11:14 vložil Nyvlt

mystické tělo Kristovo je katolictví. Část křestanství neuznává eucharistickou proměnu Kristova těla ( to konejte na mou památku ) dále Islám a Judaismus neuznává Ježíše jako syna Boha tudíž těžko můžeme hovořit o stejném Bohu. Pro spásu ( to je cíl ) není důležité věřit v Boha , ale VĚŘIT BOHU .


Re: Re: Re: zhroutí se křesťanství vlastní slabostí ???

14.6.2014 22:03 vložil Vladimír F.

Vaše znalosti , jsou obdivuhodné, všichni jsme na cestě poznání


Re: Re: Re: Re: zhroutí se křesťanství vlastní slabostí ???

15.6.2014 11:17 vložil Nyvlt

Bůh seslal lidu desatero - lid jej nedodržel. Bůh seslal lidu svého Syna - lid jej ukřižoval. Na cestě poznání není potřeba pracně poznávat poznané a Bohem dané, postačí držet se seslaného.


Re: Re: Re: zhroutí se křesťanství vlastní slabostí ???

24.6.2014 23:41 vložil humila

Což o to, Bohu bych věřil - kdyby mně ráčil něco říci. Jenže mně nic žádný Pán Bůh neříká. Něco (nelogického) mně říkají různí věřící, každý více či méně něco rozporného, ale všichni tvrdí, že jim to sdělil Pán Bůh, a tudíž, že jim musím věřit. Takovým prostředníkům ale z principu nevěřím.


Reagovat v této diskusi může jen registrovaný uživatel. V případě zájmu se registrujte ZDE. Pokud jste již registrován/a, můžete se přihlásit ZDE.Aktuální číslo 8 19. – 25. února 2019

Oslavy věrozvěstů napříč Evropou

Mezinárodní sympozium v Čenstochové zahájilo jubilejní rok s připomínkou 1 150 let od smrti sv. Cyrila.

celý článek


Teologické fakulty lákají ke studiu

Začátek roku je pro maturující studenty také časem výběru vysoké školy. O jejich zájem s ostatními obory soupeří i teologické fakulty.

celý článek


Jako když přeskočí jiskra

„Křesťané neznající humor žijí daleko od hory blahoslavenství,“ napsal kdysi morální teolog Bernhard Häring a rozhodně to nemyslel jako bonmot. Zkrátka humor ke zdravé…

celý článek


Manželství a spory: ruku v ruce

Prakticky všichni, kdo žijí blízký a intenzivní vztah v manželství, jistě potvrdí, že k němu konflikty patří.

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay