Diskuse

Kodex-úmluva

27.1.2013 11:54 vložil inkvizitor

Chybí dobrovolná úmluva všech katolických politiků co je nutné v politice prosazovat a odmítat, v rámci katolické morálky.
Argumenty katolíků typu; Kdo není bez hříchů ať hodí po Karlovi kamenem, neobstojí! Takový kompromis znamená lidově vpustit ďábla nebeskou bránou do nebe.
Od duchovních pastýřů očekávám, že jim svěřené ovečky budou přímou větou a nikoliv politickými všeobjímajícími mlžícími proslovy, varovat před vlky v rouše beránčím. Nemyslím kardinála Vlka!!!!


Re: Kodex-úmluva

27.1.2013 12:25 vložil inkvizitor

Doplnění: Kardinál Vlk není vlk v rouše beránčím.


Re: Kodex-úmluva

28.1.2013 23:55 vložil Servitor

Je pozoruhodné,nikoli však nepředvídatelné,jak se vítězná strana snaží zahladit negativní dojem špinavé předvolební agitace.Je vidět,že jí vůbec nedošlo,co voliči požadovali.Následné chlácholení pouze dokazuje,že česká politika zůstává beze změny a tím i devastující dopad na prostého občana.
České veřejnosti nešlo o osobu Miloše Zemana,nebo o Karla Schwarzenberga,české veřejnosti šlo O ZMĚNU. K té nedošlo a politika je dál snůškou vzájemné nenávisti,pomluv a výsměchu,kterými je zahrnován český občan,aby ho náhodou nenapadlo,proč se jeho životní úroveň tak prudce snižuje.
Kdyby totiž místo Karla Schwarzenberga kandidovala Zuzana Roithová,důstojník StB by podal hanlivý inzerát na ni.
Nemyslím si,že by se Církev měla snažit o úmluvu katolických politiků,to je nereálné.Ale k nebývale rozrostlým informačním "katolickým" zdrojům by v rámci věrohodnosti měla přistoupit ke dřívějšímu Imprimatur.
Je totiž podivné,když díky neposlušnosti jednoho arcibiskupa musí být "správný katolík" zaměřen proti Vatikánu.
Stejně je podivné,když není správný katolík ten,kdo se účastní voleb.
A v tomto směru není zhoubná ideologie zaměřena pouze proti prostým věřícím,ale i proti kněžím a biskupům.


Re: Re: Kodex-úmluva

29.1.2013 09:01 vložil inkvizitor

Jaká byla kampaň mě nezajímá to ať si pofoukají rány politici.
Pokud by arcibiskup v roce 2006 zakázal veřejně Karlovi Schwarzenbergovi přístup ke svátosti oltářní za hlasování pro registrované partnerství nebylo by co řešit v prezidentských volbách. Chápu arcibiskup nemůže vše sledovat a nestačilo by jemu ani 24 hodin denně. Církev může pověřit řád nebo kongregaci či vytvořit jinou církevní složku aby pravdivé informace sledovala. Jinak se o chování politiků nebo osobností dozví běžní katolíci rychleji než jejich biskup. Pokud se přístup k informacím nezmění a budou neustále podporováni lidé jako Schwarzenberg nebude rozdíl mezi věřícím a nevěřícím. Pak si člověk, který by chtěl vstoupit do katolické církve řekne:Jsou hodnotově stejní jako dosud já tak proč bych se u nich nechal pokřtít!! Církev může požadovat po politicích pravidla vycházející z víry, ale nikoliv jim radit jak se mají platit daně. Kodex katolického politika vychází ze zoufalství z nečinnosti biskupů vůči vlkům v rouše beránčím a nebude se odehrávat v arcibiskupském paláci.


Re: Re: Re: Kodex-úmluva

29.1.2013 10:23 vložil Servitor

Jsou-li vaše politické znalosti na stejné úrovni jako znalosti věroučné,pak se nelze opravdu ničemu divit.
Nesmíte zapomínat,že nově zvolený prezident ještě jako kandidát tvrdil,že Ústavu respektovat nebude.Těžko by asi přijal váš řád nebo kongregaci,která by ho kontrolovala,jestli platně a nebo neplatně přijímá Eucharistii.


Re: Re: Re: Re: Kodex-úmluva

29.1.2013 14:36 vložil inkvizitor

Rád urážíte. pravděpodobně jste mladý a doufejme nikoliv kněz...Nejvíce heretiků je a bylo z řad teolologů a kněží. Laici se většinou na nic nezmůžou.


Re: Re: Re: Re: Re: Kodex-úmluva

30.1.2013 10:43 vložil Servitor

Svými základními věroučnými neznalostmi a snahou ostatní poučovat urážíte především sám sebe.Připomínáte někdejší církevní tajemníky,o nichž koluje dodnes mnoho vtipů.
A tím bych tento neplodný dialog ukončil.


Reagovat v této diskusi může jen registrovaný uživatel. V případě zájmu se registrujte ZDE. Pokud jste již registrován/a, můžete se přihlásit ZDE.Aktuální číslo 43 22. – 28. října 2019

Kdo by se děsil, kdo by se třás?

Někdo má ty hřbitovní procházky rád. Náhrobky dokážou prozradit mnohé: jak si místní cení svých předků, jak se jim žije dnes. Jiný se ale krchovu zdaleka vyhne. Je…

celý článek


Spřátelit se s vlastní smrtí?

Legalizovat eutanazii chce skupina poslanců v čele s Věrou Procházkovou z Hnutí Ano. Návrh zákona, který minulý týden dokončila skupina poslanců, bude ještě připomínkován…

celý článek


Stavba svatovítských varhan jde do finále

Ochutnávkou krásy a možností budoucích svatovítských varhan byl inaugurační koncert 14. října přímo ve varhanářské dílně Gerharda Grenzinga ve španělském El Papiolu.…

celý článek


Misionář, „který utekl smrti“

P. MATEUSZ DZIEDZIC působí od roku 2009 jako misionář ve Středoafrické republice (SAR). Vrátil se tam i přesto, že ho v roce 2014 zajali místní ozbrojení povstalci. S KT…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay