Diskuse

Škoda,

26.7.2014 12:59 vložil humila

že nejsou přiloženy fotky.


Na co oltář ?

22.7.2014 16:43 vložil Nyvlt

přeci dnes stačí stůl připomínající ponk a děcko které středem kostela přinese " oplatku " přičemž kněz zlehka polaškuje pro příjemnou atmošku nejlépe ve strakatém moderním ornátu. Úcta k Bohu a úcta k poslední večeři je vytlačena , chrám spíše pro člověka jeho touhy a pohodlné vnímání. O takové kvalitě duchovního osvěžení bez pravdy k Bohu lze vážně pochybovat.


Re: Na co oltář ?

26.7.2014 12:56 vložil humila

Doba se mění a "kdo chvili stál, již stojí opodál!"

http://christnet.cz/clanky/4867/roma_locuta_k_odvolani_arcibiskupa_bezaka.url


Re: Re: Na co oltář ?

27.7.2014 09:37 vložil Nyvlt

" první budou poslední a poslední první ..." včetně Bezáka. Tak to je a tak to bude na tom nic nezmění ani mediálně světští arcibiskupové ani " in " aktivní sluníčkáři na bludné cestě k lepším zítřkům.


Re: Na co oltář ?

27.7.2014 21:38 vložil Zrušený uživatelský účet

Mě se libí moderní obětní stůl typu ponk.Mimochodem jsem dělník,který ho používá často.Nevidím nic špatného na tom když se malé děti rozběhnou hlava nehlava pro požehnání od jemně laškujícího kněze.Moderní ornát,moderní stavba,moderní umění.Vždyt´ i gotika ,baroko bylo ve své době moderní a mělo své kritiky typu "Nyvlt"A úcta k Bohu?Mě stačí pozorovat špačtí rodinku u nás na zahradě a vše co stím souvisí,odlet do teplých krajin,na jaře návrat,vyvádění mladých,přírodu kolem.
A samozřejmě chrámy se staví ,aby se libili lidem.Co my víme jaký stavební styl se líbí Pánu Bohu.


Re: Re: Na co oltář ?

28.7.2014 11:53 vložil Nyvlt

Víme co se líbí Bohu a to celkem přesně je to v Písmu chcete-li Slovo Boží . Chrám se v minulosti stavěl nikoliv aby se líbil člověku , ale především jako stánek Boží a k oslavě Boha stejně tak oltář. Ponk není ani nemůže ( asi ani nechce ) býti oltářem k oslavě Boha. Jenom takové pracovní prkno na kterém se " to " rychle odbude .Stejně tak kněz , který dříve byl obrácen k oltáři - Bohu čelem ( jako pastýř přivádějící své stádce ) dnes stojí zády přílišnou úctu nevyjadřuje ( protestantské pojetí ). První křesťané dokonce vstupujíce do svých kostelů políbili práh chrámu a v kostelích se ani mezi sebou nemluvilo pouze Slovo Boží . Dnes se mnozí přes hlučnost mše ani nesoustředí ( stačí táborákové rozveselení při kytaře ) na to podstatné tj. SLOVO BOŽÍ a EUCHARISTIE .


Re: Re: Re: Na co oltář ?

31.7.2014 17:42 vložil Zrušený uživatelský účet

No.Četl jsem vyprávění kněží muklů,kterak slavili mši svatou ve vězení.A dodnes na to vzpomínají jako na velký zážitek.Konec konců poslední večeře se konala ve večeřadle pravděpodobně chudého člověka.Hrubě tesaný stůl /dnešní ponky jsou jemně hoblované pěkně natřené a tím i drahé/.Upocení apoštolové a nejen apoštolové .Vedle ustájení oslové.Na druhou stranu musím říct že dnešní oslové nepáchnou.Apokud budu parafrázovat - Stejně tak kněz , který dříve byl obrácen k oltáři - Bohu čelem ( jako pastýř přivádějící své stádce ) dnes stojí zády přílišnou úctu nevyjadřuje -tak podle mé praxe pastýř stojí za zadkem svého stáda.Takže kněz by měl stát za věřícím.A poslední připomínka.I táboráci Junáci Skauti jsou věřící.At´ si zazpívají.A při slově Božím a při Eucharistii nikdo nezpívá.Možná kvílí naše svědomí.Špatné ?


Reagovat v této diskusi může jen registrovaný uživatel. V případě zájmu se registrujte ZDE. Pokud jste již registrován/a, můžete se přihlásit ZDE.Aktuální číslo 21 21. – 27. května 2019

Chrámy zvou k noční návštěvě

Více než 1 600 kostelů a modliteben se tento pátek zapojí do Noci kostelů. Stovka z nich poprvé.

celý článek


Redakci KT navštívil nuncius

Minulé úterý zažila redakce vzácnou návštěvu. Do týdenní porady se zapojil apoštolský nuncius Charles D. Balvo.

celý článek


Pouť se čtenáři na Velehradě

Pro čtenáře, posluchače a diváky křesťanských médií připravili jejich tvůrci společnou pouť na Velehradě. Uskuteční se na Den dětí – v sobotu 1. června.

celý článek


Jak žít v náboženské pustině

Kostel praská ve švech. Na nedělní mši svaté se sejde tolik lidí, že musejí stát. Věková skladba je pestrá. Takové poměry jsou v některých oblastech spíše vzácným jevem.

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay