Diskuse

Re: Kde hledat kořeny české nesnášenlivosti.......

25.5.2014 06:32 vložil Vladimír F.

Žijeme ve společném státě ,který má kořeny v židokřestanské kultuře,neměl by být problém se domluvit.Ovšem, zde nárážíme na naše národní komplexy,které jsou pro malé národy typické.
Neustále někomu přikivovat,poklonkovat.
Za Habsburků....Vídni,za Masaryka orientace na spojence,kteří podepsali Mnichov,únor a postupný nástup totality,která byla řízena Stalinovými poradci.
Normalizace,Sametová revoluce.
Náš národ neměl čas a prostor dospět,bude to trvat mnoho let,než naše národní hrdost, nebude pseudohrdostí,která se vyznačuje útoky na jiné národnosti.
Zakomplexovaný člověk si nepřítele najde.
My křesťané ,zkusme být kvasem,světlem nebo aspoň dobrým příkladem,že Bůh je Bohem všech,který neslouží elitám tohoto světa.


Re: Re: Kde hledat kořeny české nesnášenlivosti.......

25.5.2014 17:04 vložil Nyvlt

jistou problematičnost shledávám v postupné čechizaci všeobecné apoštolské církve katolické. Tento postup nastal po odmítnutí trojfederace ( Čechy-Morava slezsko-Slovensko ) následném odtržení Slovenska a vytvoření centralistické klausovské ČR s vydatnou pomocí KDU. Přitom pro nás katolíky nemá národní stát takový význam a navíc církev katolická je v čr správně rozdělena na samostatnou katolickou provincii Čechy ( arcibiskupství pražské ) a samostatnou katolickou provincii Morava ( arcibiskupství olomoucké ). Naše království je z jiného světa naše celosvětová působnost ( 1,3 mild katolíků ) vyznává jiné hodnoty než separatisticko národní ( kdo neskáče není Čech , národní poutě nebo mávání fanglí ve Vatikánu atd. ). Vůbec není pro nás katolíky nutné následovat světský (klausovský) ateistický model 14ti krajů. V moravském chorálu se zpívá " dědictví otců zachovej nám pane .." ,Písmo nás přímo nabádá nestavět základy nové pokud jsou předky již vybudovány případně dáti Bohu co jest božího a císaři co jest císařovo. Ano zachování dědictví víry našich předků , ano zachování katolického.


Re: Re: Re: Kde hledat kořeny české nesnášenlivosti.......

25.5.2014 20:26 vložil Zrušený uživatelský účet

Tak to jsem z toho jelen.Ale jdu si skočit ,abych byl alesponˇčeský jelen.Reakce na předchozí článek.


Re: Re: Re: Re: Kde hledat kořeny české nesnášenlivosti.......

26.5.2014 12:19 vložil Nyvlt

a co vám konkrétně není jasné , že si potřebujete odskočit ???


Re: Re: Re: Re: Re: Kde hledat kořeny české nesnášenlivosti.......

26.5.2014 13:24 vložil Zrušený uživatelský účet

Váš článek.A tedˇ bez ironie.Není to Vaše vina že tomu nerozumím.Hloupé myšlence porozumí každý.Toho jelena bych vymazal kdyby to šlo.
Spozdravem Josef II. toho času na neschopence.Vydržte tak 14.než mě uschopní.P


Re: Re: Re: Re: Re: Kde hledat kořeny české nesnášenlivosti.......

26.5.2014 13:37 vložil Zrušený uživatelský účet

Vážený , třikrát jsem se snažil odpovědět a vždy jsem si to omylem vymazal.Takže rychle.Že nerozumím Vašemu článku není to Vaše vina,ale moje.Skákajícího jelena vymažme.Ten tam skočil nedopatřením.Vydržte to tak tři týdny.Pak budu schopen práce a nebudu do všeho štˇourat.A abych předešel doměnkám marodim se zády a ne s hlavou.
S pozdravem Josef II. toho času na neschopence.


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde hledat kořeny české nesnášenlivosti.......

26.5.2014 13:41 vložil Zrušený uživatelský účet

Pozoruji že internet je rychlejší než moje myšlenka.A že se to odeslalo 2krát.


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde hledat kořeny české nesnášenlivosti.......

26.5.2014 15:36 vložil Nyvlt

OK - žádný problém - přeji brzké uzdravení N.


Re: Re: Re: Kde hledat kořeny české nesnášenlivosti.......

26.5.2014 17:17 vložil Vladimír F.

V mnoha pohledech máte určitě pravdu a je mi to srozumitelné,Klause bych do toho netahal , myslím ,že ten už nadělal dost problému a jěště ve své pýše udělá.Měl by si pustit film Odcházení a odejít ze scény.
Společnost potřebuje uzdravení,které prožili židé,když putovali z otroctví do země zaslíbené,prostě ti staří otroci zemřeli v poušti a doputovalo jich jen pár.Čímž došlo k národnímu dozrání.Naučit se žít ve svobodě je těžší než žít v otroctví...Totalita,či diktát peněz.


Re: Re: Re: Re: Kde hledat kořeny české nesnášenlivosti.......

27.5.2014 14:36 vložil Nyvlt

Dovolím si ještě malá čísla . Podle statistiky Světové banky při zemském nebo spolkovém uspořádání v N nebo Rak je hdp 19% při krajském jako v čr je hdp 21%.Jinými slovy , pokud by v čr existoval zemský systém jako v N nebo Rak případně za 1 rep. tak veřejný sektor utratí o 75 mild za rok méně než dnes. Dozrávat ano , žít svobodně ano jenom ať nás to tolik nestojí - i špatně nastavený ( předražený ) státní systém se stává diktátem peněz.


Česká tradice je suverenita vesnic

27.5.2014 23:21 vložil Michal

Náš kroj, naše nářečí, naše tancovačka. Tak se čelí ústředí, kam, čechové, pravda, moc nezasahovali. Proč zřejmo, po rusech a husiství tráva staletí neroste. Kdekdo chce být funkcionářem a třeba proto funkce množit. V Bavorsku stačí být kvalitní řemeslník, u nás i oligarcha je (má) málo...Protože stát je slabě legitimní, třeba hodně úřednictva, aby se nerozpadl. Byrokrat je předvídatelný volič. Je neuvěřitelné, jak skoro nedávno země fungovala i bez četnictva, místní autorita nesla odpovědnost, a když selhala, teprve potom ta vyšší se angažovala. Zatímco dnes se politik exkulpuje hravě, dříve za rebelii byl popotahován i příslušný feudál, že se o kraj špatně staral. Tedy tendence širší, jak publikum dává přednost pohodlí, a své povinosti a tedy i svou svobodu snadno vzdává.


Reagovat v této diskusi může jen registrovaný uživatel. V případě zájmu se registrujte ZDE. Pokud jste již registrován/a, můžete se přihlásit ZDE.Aktuální číslo 46 13. – 19. listopadu 2018

Česká pomoc křesťanům na Blízkém východě

Zbořené kostely, vypálené domy, ale také snaha vrátit do válkou zničených míst život provázely delegaci v čele s arcibiskupem Janem Graubnerem při cestě po severním Iráku.

celý článek


Drony skenují dřevěné kostely

Kolem dřevěných kostelů v ostravsko-opavské diecézi je živo, létají tu drony a snímá je skener.

celý článek


Jak přiblížit Evropu lidem?

Do květnových voleb do Evropského parlamentu, které ovlivní další fungování Evropské unie, zbývá půl roku. Evropská strana lidová, která sdružuje převážně křesťanské…

celý článek


DARUJTE KATOLICKÝ TÝDENÍK

Už začínáte přemýšlet nad dárky pod stromeček? Tím naším můžete povznášet, inspirovat a (in)formovat po celý rok!

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay