Diskuse

O mrtvých jen dobře

12.8.2013 23:10 vložil humila

Ale přece jenom......
Nejdůležitější na všech tzv. disidentech (jeden z českých významů zní - rozkolníci) je to, že bojovali proti "komunismu". Kdyby toho nebylo, byli by možná příkladem zvrácené morálky.
Přítelem Magora Jirouse byli např. "Mejla" Hlavsa a manž. Němcovi. "Magor" měl "úředního" syna, ale jeho biologickým otcem byl (katolík?) Jiří Němec.
Milan Hlavsa v knize Bez ohně je underground popisuje, jak, jako mladíci, první hudební nástroje ukradli jiné hudební skupině. Dále popisuje, jak při svých "psychedelických" koncertech naznačovali, že si píchají drogy, nebo že třebas na jevišti utrhli hlavu kuřeti a stříkající krví kropili diváky. Kdyby něco podobného provedli v demokratických USA, z jeviště by je odvedla v želízkách FBI a žádný divák, natož nějaký zneuznalý "obránce lidských práv" by ani nepípl. Tady ale, pravda, byla "totalita"!
Mejla dále v knize uvádí, že u Němců přespával, protože jako rodina se 7 dětmi dostali přidělený asi 5-i pokojový byt. Když dceři Němcových Janě bylo 15 let, začal s ní spávat v jejím pokojíku. Je třeba mu připsat k dobru že ji nepřivedl do jiného stavu, a že když jí bylo 18, že se s ní oženil. Posléze se Němcovi, prý vzorní katolíci, rozvedli.


Do undergroundu se padá, není to volba

13.8.2013 00:39 vložil Michal

Kdosi rozdíl vytyčil pregnantně, "všude leží lidi pod stolem, ALE MY NA NĚ NEPLIVEME. " Bylo tedy hnutí v duchu a kvalitě doby, zažil jsem i horníky pod Ralskem, tam tekla krev pravidelně. S kým tedy poměřovat? Hnutí není organizace, nepřijímá, nevylučuje. Kdo přijde je, pokud není docela nesnesitelný. Obvykle si každý našel svou krevní skupinu, u mně se Starej choval příkladně, pracoval celou noc, vyučoval jak nikdo. Dana vařila.Všem. Promiskuita spíše podprůměrná, to mistr ve fabrice si bral holky do skladu mnohem okatěji. Ale komunitní život ani v kibucech nebyl ideál, jen řešení nouze bídy tísně a neštěstí země.

Kdo čistý, ať hodí kamenem, rozklad legitimních struktur začal už Benešem. Člověk bez podporujícího a regulujícího a váženého prostředí se rozpadá.

Ke katolicismu inklinovali i mnozí komunisté, konečně i dnes je církev vážená a žádaná více v kriminálech, než v mnoha městech a obcích. Bez církve by to bylo asi ještě horší.

Kdo informován jen z marketingových medií, připomněl bych citát, jehož jsem byl svědkem. Na svatbě komusi přišlo nevolno, vrhl se k oknu a zvrátil, dole seděl naparáděný kazatel. Vrhl to na něj, ten postaviv se pravil "nebudeš-li poblit, nevejdeš..." Klidně, skromně. Jeho choť ovšem už reagovala ve stylu majority.

Magor mi vrazil vývrtku mezi žebra, např., z věcí publikovatelných. Ale Zajíček platil dluhy. Zfetovaného jsem neviděl ani nikdy nikoho, drogy jsem znal, sloužil jsem před tím rok ve špitále v centru Prahy. Každý co mu blízké nachází.


Reagovat v této diskusi může jen registrovaný uživatel. V případě zájmu se registrujte ZDE. Pokud jste již registrován/a, můžete se přihlásit ZDE.Aktuální číslo 21 21. – 27. května 2019

Chrámy zvou k noční návštěvě

Více než 1 600 kostelů a modliteben se tento pátek zapojí do Noci kostelů. Stovka z nich poprvé.

celý článek


Redakci KT navštívil nuncius

Minulé úterý zažila redakce vzácnou návštěvu. Do týdenní porady se zapojil apoštolský nuncius Charles D. Balvo.

celý článek


Pouť se čtenáři na Velehradě

Pro čtenáře, posluchače a diváky křesťanských médií připravili jejich tvůrci společnou pouť na Velehradě. Uskuteční se na Den dětí – v sobotu 1. června.

celý článek


Jak žít v náboženské pustině

Kostel praská ve švech. Na nedělní mši svaté se sejde tolik lidí, že musejí stát. Věková skladba je pestrá. Takové poměry jsou v některých oblastech spíše vzácným jevem.

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay