Autoři

Požehnané Vánoce a vše dobré v roce 2019 svým čtenářům přeje redakce Katolického týdeníku:
V poslední řadě zleva: Jaroslav Šubrt (Perspektivy a rozhovory), Tomáš Kutil (vedoucí domácího zpravodajství), Karel Pučelík (domácí zpravodajství), Jiří Macháně (vedoucí redakce), Jana Podhorská (účetní), Hana Čulíková (inzerce), Ondřej Vodička (grafik) a Martin Steiner (ekonom). Řada uprostřed zleva: Věra Nevoralová (asistentka redakce), Kateřina Šťastná (Doma), Kateřina Koubová (šéfredaktorka), Jan Paulas (editor), Jiří Prinz (diecézní zpravodajství, komentáře). Sedící zleva: Tereza Zavadilová (vatikánské zpravodajství), Karolína Peroutková (Doma) a Alena Scheinostová (zahraniční zpravodajství a kultura). Na fotografii chybí: Martin Zikmund (Perspektivy), Pavel Vodička (hlavní grafik) či Jiří Janíček (korektor). Snímek Martina Houdek

Šéfredaktorka

Kateřina Koubová

Šéfredaktorka od ledna 2016. Nejvíce zkušeností jsem získala během 11 let v redakci MF DNES, kde jsem působila v ekonomické a zahraniční redakci. V letech 2008 až 2011 jsem byla zpravodajkou v Bruselu a „přilehlé“ Evropě. Práce to byla pestrá: od reportáží ze zemětřesení v Itálii nebo první papežské návštěvy v Británii po summity EU a NATO. Hodně mě naučila práce v tiskové agentuře ČTK a v pařížské redakci Reuters. Vystudovala jsem Fakultu mezinárodních vztahů na VŠE v Praze, další studia jsem absolvovala v Miláně a Paříži. Pocházím z Moravy, ale už více než dvě desetiletí žiju v Praze. (kk)

Zástupce šéfredaktora

Jiří Macháně (nar. 1978)

Pocházím z Červeného Kostelce, novinařinu jsem studoval na církevní Vyšší odborné škole publicistiky, pracoval pro Český rozhlas a televizi Prima. Posléze jsem na Biskupství plzeňském vytvořil „instituci“ tiskového mluvčí. Rodinné vazby mě však zavály do středních Čech, v roce 2003 jsem do Katolického týdeníku nastoupil jako redaktor, vedl jsem zpravodajství a nyní jsem ustanoven zástupcem šéfredaktora KT. (mach)

Redaktoři KT

Jan Paulas (nar. 1965)

Jsem editorem KT. Do roku 1992 ekonomický pracovník, jako novinář jsem začínal v Jihlavě coby šéfredaktor křesťanského měsíčníku Zuzana. Od roku 1995 pracuji v KT. Jsem autorem a spoluautorem knižních rozhovorů (s opatem Vítem Tajovským, Anselmem Grünem, Tomášem Špidlíkem, Maxem Kašparů, Jaroslavem Medem, Petrem Příhodou aj.) a edičně jsem připravil k vydání řadu knih (pravidelně Cyrilometodějský kalendář). (pau)

Tomáš Kutil (nar. 1986)

Narodil jsem se v podhůří Šumavy, touha po vědomostech mě pak zavála do Brna, kde jsem vystudoval žurnalistiku a politologii. Už během studií jsem pracoval pro TV Prima, Hospodářské noviny, Klatovský deník a Radio Student. Několik let jsem spolupracoval i s komunitním webem Signály.cz. Do KT jsem přišel v roce 2009 na pozici vedoucího zpravodajství. (tok)

 

Jiří Prinz

Pocházím ze Staré Boleslavi. Vystudoval jsem Vyšší odbornou školu publicistiky a od poloviny 90. let působím jako novinář v různých českých médiích (Lidové noviny, TV Nova, Polabský týdeník, Zdravotnické noviny, Vademecum zdraví aj.). (pri)

 

 

Martin T. Zikmund (nar. 1966)

Narodil jsem se v rodině lékaře na Vsetíně, mám šest sourozenců. Studoval jsem evangelickou teologii v Praze, v Bangalore (jižní Indie) a v Minnesotě (USA), rovněž se účastnil bytových seminářů s Danielem Kroupou a u dominikánů. Od roku 1991 působím jako evangelický farář (Pržno, Praha-Vinohrady, Libice nad Cidlinou) a od roku 2007 také jako redaktor vatikánského zpravodajství KT a redaktor Perspektiv. Ženatý, otec tří dětí. (mtz)

 

Jaroslav Šubrt (nar. 1955)

Odpovědný redaktor Perspektiv. Před listopadem 1989 jsem pracoval na stavbách, jako noční hlídač a topič. Účastnil jsem se bytových seminářů, zejména v okruhu dominikánského kněze Metoděje Habáně. Po listopadu 1989 jsem nastoupil do redakce Katolického týdeníku, od roku 1992 jsem odpovědným redaktorem Perspektiv. Překládám z polštiny. Ženatý, otec tří dětí. (jš)

 

 

Alena Scheinostová (1977)

Redaktorka kultury a zahraničního zpravodajství. Vystudovala jsem bohemistiku na Filozofické fakultě UK v Praze. V Katolickém týdeníku pracuji od roku 2009. Žiji střídavě v Praze a Horní Vltavici, s manželem vychovávám dvě děti. (sch)


Tereza Zavadilová (nar. 1992)

Pocházím z jižních Čech. Novinařinu jsem vystudovala na Fakultě sociálních věd UK, kde se nyní pokouším studovat média v doktorském stupni. Od jara 2018 mám v KT na starosti vatikánské zpravodajství a sem tam i něco navíc. (tez)

 

 

Karel Pučelík

Pocházím ze západních Čech. Absolvoval jsem soudobé dějiny a hospodářskou politiku, v současné době dokončuji studium hospodářských dějin. Psát jsem začal nejdříve pro časopis Ekontech a různé motoristické weby, posléze jsem přešel do deníku E15. V KT mám na starosti litoměřickou diecézi a čas od času také něco dalšího. (puč)

Korektoři

Jiří Janíček

Narodil jsem se v Kroměříži, studia mě ale zavála do Prahy. Zde jsem působil mj. jako učitel, průvodce cizinců a příležitostný překladatel. Milovník jazyka a obrážeč vědomostních soutěží, dříve vyznavač cyklistiky, přispěvatel do Wikipedie a propagátor žonglování (a třídění odpadu). Svobodný, bezdětný.

 

Markéta Domnosilová

V KT působím od roku 2008. Narodila jsem se dne 6. 10. léta Páně 1978 v Praze. Vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky tamtéž. Mám ráda zpěv, hudbu, tanec, vodáctví, tramping, lesy, hory, folkové festivaly, bowling, mariáš... V současné době na rodičovské.

 

Externí redaktoři

Václav Štaud (nar. 1951)

Po maturitě na střední polygrafické škole a krátké praxi v tiskárně jsem nastoupil jako grafik v redakci Práce, odkud jsem přešel na pozici redaktora brněnské Lidové demokracie. Po roce 1989 a zániku obou deníků jsem se vrátil k polygrafii a při zaměstnání absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Žurnalistice jsem zůstal věrný vytvářením časopisů pro řadu obcí, a hlavně farností. Brněnským zpravodajem Katolického týdeníku jsem od roku 2005. Ženatý, otec čtyř dospělých dětí. (vaš)

Karolína Peroutková

Zatím nenavštěvovala žádný bytový seminář. Doširoka rozkročena mezi Čechy (Mníšek pod Brdy) a Moravu (Suchá Loz), jednou nohou v týdeníku Katolickém, druhým kolenem zabořena v humusu (dokumentární film na FAMU). Obdivuje Stephana Kinga. Měla psa a kočku. (per)

 

Jiří Gračka

Novinářské profesi se věnuji od roku 2006, kdy jsem zakončil studia na teologické fakultě v Olomouci. V Katolickém týdeníku jsem začal působit roku 2010 a přispívám do něj zejména zprávami ze střední a jihovýchodní Moravy. Vedle toho si na chléb vezdejší vydělávám jako překladatel, především z a do angličtiny. Zbylý čas věnuji rodině, knihám a občas také nenáročným sportovním aktivitám. (gra)

 

Kateřina Šťastná (nar. 1979)

Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze. Po škole jsem pracovala v Týdeníku televize, časopisu Žena a život a externě v dalších. V roce 2004 jsem ráda zakotvila v Katolickém týdeníku, původně jako redaktorka zahraničního zpravodajství. V současné době se věnuji především rodinným a dětským tématům. Napsala jsem knihy: Umíš v tom chodit, Jedeme v tom spolu, Kápézetka chval manželky a matky, Misionářka lásky – vyprávění o Matce Tereze, atd. Další knihy jsou „na cestě“. Jsem vdaná a mám tři děti. (kš)

Sekretariát

Věra Nevoralová

V sekretariátu redakce KT pracuji několik let, pokud nám zavoláte, budete pravděpodobně nejdříve mluvit se mnou. Poskytuji běžný servis související s provozem redakce. Podněty a připomínky našich čtenářů třídím a zodpovědně předávám příslušným redaktorům. Mám na starosti přípravu některých účetních podkladů, přepisy rozhovorů a aktualizaci článků na webu.

Ekonomický úsek

Martin Steiner

V Katolickém týdeníku pracuji od roku 2003. Jsem odpovědný za hospodaření společnosti, vytváření podmínek pro rozvoj novin a veškeré dodavatelsko-odběratelské vztahy. Působil jsem nebo působím ve statutárních orgánech několika společností a neziskových organizací. Mám dlouholeté zkušenosti z oblasti medií, obchodu a správy majetku.

 

Jana Podhorská

Po dlouholeté zkušenosti v médiích jsem již několikátým rokem posilou KT na pozici referentky, která má na starosti jak zajištění tisku novin, provoz redakce, odbyt, fakturaci a přípravu účetních podkladů, tak objednávky předplatného a s tím spojenou veškerou agendu. Zodpovídám za kvalitní péči o naše abonenty ve spolupráci s našimi distributory a pečuji o pozitivní pracovní podmínky svých kolegů. Pokud je v redakci potřeba něco nakoupit, zařídit či s něčím poradit, jsem první, za kým kolegové přijdou.

Inzerce

Hana Čulíková

Když mi před několika lety byla nabídnuta pozice vedoucí inzertního oddělení v KT, byla jsem si jistá, že je to práce, která si mě „našla“. Mám na starosti kontakt s inzerenty, rozšiřování klientely, zodpovídám za správné umístění a znění inzerátů v novinách, zajišťuji vkládanou inzerci, vyúčtování plateb a fakturaci.

Grafika

Pavel Vodička (1959, narozen v Praze, ženatý, 3 děti)

Měl jsem se stát malířem pokojů - stejně jako táta. Ale právě on rozhodl, že vystuduji polygrafickou střední školu. Udělal dobře. Grafická práce je dodnes mým koníčkem - výroba novin, knih, brožur, časopisů nebo reklam zaujímají většinu mého času. Nevím, zda jsem byl příkladem svým dětem, ale dcera Lucie a syn Ondřej v mých stopách jdou.

 

Lucie Dezortová (1987)

Narodila jsem se v Praze a zde také bydlím většinu života. Vystudovala jsem polygrafickou střední školu. Do Katolického týdeníku jsem chodila už za studií. A společně s tátou děláme grafickou podobu novin. Baví mě grafika, fotografování a sporty.

 

Ondřej Vodička (1991)

Pro Katolický týdeník jsem začal pracovat před několika lety, poté co jsem vystudoval grafickou školu. Hodně věcí, co potřebuji k práci, jsem se naučil i od svého táty a své starší sestry. Díky práci v týdeníku se mohu dál rozvíjet a učit se novým věcem. Mohu říct, že svou práci dělám rád, protože mě nutí přemýšlet a být kreativní.

 Aktuální číslo 42 15. – 21. října 2019

Svatovítské varhany poprvé zahrály

Nové svatovítské varhany se poprvé rozezněly. Nikoli pod klenbami pražské katedrály, ale v montážním sále dílny varhanáře Gerharda Grenzinga ve španělském El Papiolu…

celý článek


Když se sejdou následovníci Krista

Každou neděli se nad tisíci chrámů v Čechách, na Moravě i ve Slezsku rozezní zvony. Zvou ke společnému slavení mše svaté. Farnost se schází.

celý článek


Žijeme pro okamžik každého dne

Královéhradeckou diecézi koncem září navštívil indický arcibiskup PETER MACHADO z Bangalore. Mezi českými věřícími podle svých slov zažil vřelé přijetí a velký…

celý článek


Oslava každodenní svatosti

Minulou neděli se sbor světců rozrostl o pět nových jmen. Osobnosti jsou rozdílné – od kardinála a intelektuála přes řeholnici s mezinárodním věhlasem až po ženu,…

celý článek
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© Katolický týdeník 2004 - 2018, všechna práva vyhrazena     Mapa webu RSS kanál XML Sitemap  |  Online platby přes GoPay